ARTYKUŁY

  Ogłoszenie wyników konkursu na koncepcję rozbudowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu Zdroju

  W Galerii Architektury SARP przy ul. Dyrekcyjnej 9 w Katowicach w dniu 22 września 2016 o godzinie 10:00 odbyło się publiczne ogłoszenie rozstrzygnięcia Konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rozbudowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu Zdroju.

  więcej

  Mistrzowskie jak rzadko które... Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce

  Zapraszamy serdecznie na wystawę w Muzeum Łazienki Królewskie prezentującą przegląd projektów krajobrazowych Petera Josepha Lenné, jednego z najważniejszych architektów krajobrazu 19. wieku. Z okazji 150. rocznicy śmierci autora m.in. transformacji ogrodów w Sanssouci i Nowego Ogrodu w Poczdamie zapraszamy do ponownego odkrycia zaprojektowanych przez niego krajobrazowych ogrodów na wschód od Odry.

  więcej

  Konkurs GIA – rozstrzygnięty podczas 9. Interior Design Forum!

  14 września br. na targach tekstyliów domowych Interior Design Forum odbył się finał polskiej odsłony międzynarodowego konkursu Global Innovation Awards. Laureatem wyłonionym w drodze głosowania została detaliczna sieć Dajar Home&Garden.

  więcej

  Międzynarodowa konferencja i Warsztaty Architektoniczne

  Urbanistyczno-architektoniczne przekształcenia zabytkowej przestrzeni miasta Nysy- poszukiwanie idei". Poszukiwanie idei i strategii urbanistyczno- architektonicznych przekształceń zabytkowej przestrzeni miasta Nysy, zapewniających ekonomiczno- społeczny, zrównoważony rozwój miasta Nysa i regionu.

  więcej

  Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów wzdłuż ulicy Tadeusza Kościuszki

  Prezydent Miasta Rybnika zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów wzdłuż ulicy Tadeusza Kościuszki. Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów wzdłuż ulicy Tadeusza Kościuszki na odcinku od ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Bolesława Chrobrego.

  więcej

  Obiekty godne mistrzów – warunki akustyczne hal sportowych

  Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak akustyka obiektów sportowych wpływa na ich funkcjonalność. Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce.

  więcej

  Rusza Akademia Miasta - program dla animatorów miasta

  Animacja, miasto i nowe media są tematami Akademii Miasta, nowego programu Malta Festival Poznań, który rusza 8 października. Przez 4 weekendy grupa 25 uczestników będzie spotykać się z artystami, animatorami i badaczami z Poznania, innych miast Polski oraz z Holandii i Danii. Na warsztaty można zgłaszać się do 28 września poprzez wypełnienie formularza.

  więcej

  Inteligentne oświetlenie – Rozjaśniamy wątpliwości

  W Krakowie trwa montaż specjalnego, inteligentnego oświetlenia, którego intensywność będzie dostosowywana do warunków pogodowych, innych źródeł światła czy natężenia ruchu. Efekty pilotażowego projektu mogą zostać wykorzystane w innych lokalizacjach.

  więcej

  JEDYNE W POLSCE SPOTKANIE przedstawicieli systemów BREEAM, DGNB, HQE, LEED oraz Well Building Standard!

  Już niebawem odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej! Przed nami VI PLGBC Green Building Symposium. Po raz pierwszy w Polsce spotkają się przedstawiciele najbardziej rozpoznawalnych systemów certyfikacji wielokryterialnych.

  więcej

  Relaks w kilka minut

  Praca, dom, zajęcia dodatkowe, realizacja pasji. Żyjemy szybciej, pełniej, chcemy więcej... Ta pogoń dnia codziennego sprawia, że coraz częściej nie mamy chwili dla siebie, czasu aby się odprężyć, nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości, a nasze mocne postanowienia, że pozwolimy sobie na zdrowy snobizm kończą się fiaskiem. Jak zatem skutecznie zatroszczyć się o siebie?

  więcej

TOP 10:

dowload...
dowload...
dowload...

R E K L A M A

}
ładowanie...
 
 
 
Zapisz się do newslettera

Adres e-mail

 
 
Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj