Projekty :: Nowy Tajpej i Muzeum Sztuki
Newsroom
Design
Przegląd prasy
Konkursy
Przetargi
Projekty
Wydarzenia
Wystawy
ArchitekciPortfolia
Fotogalerie
Architekci indywidualni
Biura projektowe
Zarejestruj się!
Logowanie
Materiały dla projektantaOprogramowanie
Biblioteki CAD
Produkty
Newsy firmowe
Firmy
Dodaj firmę
Nowy Tajpej i Muzeum Sztuki

Przedstawiamy laureatów konkursu na muzeum sztuki w Nowym Tajpeju - New Taipei City Museum of Art. Głównym celem konkursu było stworzenie koncepcji światowej klasy muzeum sztuki. Projekty miały być kreatywne, a wizjonerskie rozwiązania miały pomóc nadać realizacji świeżość i wszechstronność. Zespoły projektowe z całego świata zostały zaproszone do realizacji najbardziej śmiałych pomysłów, aby stworzyć artystyczną ikonę nowego wieku. Peter Boronski został laureatem I nagrody, podczas gdy Kengo Kuma & Associates oraz Federico Soriano Pelaez zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce.
1 miejsce: Peter Boronski
Narodowość: Nowa Zelandia (pracuje zawodowo w Japonii)
Współpracownik: Jean-Loup Baldacci
Narodowość: Francja
Zdaniem architektów, budynek stanowi przedłużenie parku, łącząc go z pobliska ulicą. Płynno-porowata struktura lokuje się gdzieś między krajobrazem a budowlą. Przenikające się przestrzenie - podobnie jak płynące poniżej rzeki Yingge i Dahan - stanowią o duszy obiektu. Budynek jest nieregularny, zdaje się być ruchu, tworzy go mieszanka pustych przestrzeni i brył. a Wszystko to składa się na doskonałe miejsce do obcowania z niekończącym się strumieniem idei, jakim jest sztuka.


2 miejsce: Kengo Kuma / Kengo Kuma & Associates
Narodowość: Japonia
Współpracownik: Masato Araya / OAK Structure Design Office
Atsuro Oka / P.T. Morimura & Associates, Ltd.
Narodowość: Japonia
Wieża muzeum według projektu Kenzo Kumy zbudowana jest z zielonych komórek. Fasada budowli jest dwuwarstwowa, a komórki składające się na nią spełniają wiele praktycznych funkcji. Obiekt mieści między innymi park, punkty usługowe, sklepy, przystanek autobusowy, galerie i wiele innych. Komórki ze stalowej siatki stanowią bazę dla paneli fotowoltaicznych, EFTE, ekranów LED, zieleni a nawet warstw gleby. Podwójna fasada zwiększa przestrzeń wystawienniczą.



3 miejsce: Federico Soriano Pelaez
Narodowość: Hiszpania
Z materiałów pracowni: Granice są zniesione. Przestrzenie zróżnicowane. Promenady płynne. Wszystko pozwala na elastyczność i reorganizację przestrzeni.



Więcej: www.ntcart.com.tw >>
Data publikacji: 20.10.2011
Autor: Marcin Bielowicz
reklama
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
Mogą Cię zainteresować również:















