ARTYKUŁY

infoArchitekta.pl

  Druga edycja konkursu na Muzeum Emocji

  Ruszyła druga edycja międzynarodowego wyzwania projektowego pt. "Museum of Emotions". Pula nagród wynosi 7.000 euro. Zadanie polega na opracowaniu projektu muzeum, w którym dwie odrębne sale wystawowe będą wywoływać kontrastujące ze sobą emocje - jedna będzie wzbudzać emocje negatywne, a druga pozytywne.

  więcej

  Najciekawsze projekty domków dla ptaków

  Przypominamy projekty laureatów poprzedniej edycji konkursów, która była równocześnie pierwszym wyzwaniem z serii Legendary Bird Home. Zwycięskim projektem konkursu Legendary Bird Home 2020 okazała się koncepcja opracowana przez Fabiana De Vriendta, Arnouta Stevensa i Mathiasa Spiessensa z Uniwersytetu w Gandawie w Belgii.

  więcej

  Ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie A-Z Awards 2022

  UNI Design Awards ma na celu wyróżnienie innowacji w podstawowych dziedzinach projektowych i architektonicznych. Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Nagrody mają charakter honorowy. Obowiązują opłaty rejestracyjne w wysokości 50 dolarów.

  więcej

  Spotkanie z autorem książki ARCHIKOD

  „ArchiKod” to książka o architekturze nie tylko dla architektów. Praca Czesława Bieleckiego jest próbą utworzenia pomostu i wspólnej płaszczyzny dyskusji między różnymi grupami interesu mającymi realny wpływ na kształt przestrzeni, jednak nieznajdującymi na co dzień wspólnego języka.

  więcej

  Wystawa Krajobrazy Tymczasowe w Galerii Centrala

  Krajobrazy Tymczasowe to wizualna refleksja nad krajobrazem zmienianym przez człowieka i naturę. Wieloletni proces budowy trasy ekspresowej S5 między Poznaniem, a Bydgoszczą, wywarł ogromny wpływ nie tylko na środowisko i krajobraz, ale i na życie lokalnych społeczności.

  więcej

  Walne zgromadzenie Oddziału Warszawskiego SARP - Przyznano odznaki SARP

  Do najważniejszych zadań OW SARP należą dbałość o jakość architektury i środowiska, tworzenie warunków do rozwoju twórczości architektonicznej i jej ochrona, a także rozwój warsztatu i zawodu architekta. 14 maja 2022 r., w siedzibie SARP w Warszawie, odbyło się Walne Zebranie członków Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia.

  więcej

  Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Amfiteatru

  Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej amfiteatru i terenów zieleni przyległych do niego, odpowiadającej potrzebom mieszkańców naszego Miasta. Zależy nam na uzyskaniu spójnej i przemyślanej koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej.

  więcej

  Wystawa Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem. Hans Poelzig i styl tworzywa

  Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga – jednego z najważniejszych architektów XX stulecia i teoretyka architektury, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu.

  więcej

  Kamienica w Bytomiu - udany powrót do przeszłości

  Choć w otaczającej nas architekturze coraz mocniej do głosu dochodzi nurt nowoczesności, w krajobrazie polskich miejscowości wciąż można spotkać stare kamienice, które zabierają nas w niezwykłą podróż do przeszłości, przypominając o tym, co było.

  więcej

  Konkurs na opracowanie koncepcji artystycznej wystawy „Odra most. Odra granica”

  Koncepcję należy opracować biorąc pod uwagę założenia merytoryczne wystawy. Ekspozycja podzielona ma być na dwie strefy o charakterze problemowym: rzeka Odra jako most oraz Odra jako granica. W każdej ze stref zostaną zaprezentowane oryginale obiekty w postaci map i traktatów

  więcej

dowload... czekaj ...
dowload...
dowload...
Co czytają inni: Zobacz więcej
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gamma Media bedącego wydawcą portalu infoArchitekta.pl. Dane przechowywane w celach marketingowych i statystycznych. Dane użytkowników gromadzone są anonimowo. Akceptuj;