ARTYKUŁY

infoArchitekta.pl

  Najlepszy Dyplom Roku - Kraków

  Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wystawę prac i uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Krakowskiej Nagrody SARP za Najlepszy Dyplom Roku.

  więcej

  Wokół Rewitalizacji: Koncepcja przemysłów kreatywnych a rewitalizacja Pragi

  Czy Praga może stać się dzielnicą kreatywną? Czy „klasa kreatywna” może być siłą napędową współczesnej gospodarki? To pytania, na które poznamy odpowiedź podczas spotkania z cyklu "Wokół Rewitalizacji" organizowanego przez Muzeum Warszawskiej Pragi.

  więcej

  Nowy Plan - Festiwal Architektury Modernistycznej

  Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Centrum Otwarte serdecznie zaprasza na nowy, letni festiwal poświęcony tylko i wyłącznie architekturze i sztuce modernistycznej - Nowy Plan. Festiwal odbędzie się w Poznaniu w terminie od 4 do 10 czerwca 2018 r. Tematem głównym tegorocznej odsłony festiwalu będzie Luksus.

  więcej

  Nowy cykl spotkań: Historia Warszawy w ośmiu budynkach

  Rusza cykl opowieści opowieści o Warszawie, który poprowadzi - architekt, twórca i prowadzący vloga "Architecture is a good idea". Historia Warszawy jest nierozerwalnie związana z budynkami, które były scenografią najważniejszych wydarzeń i tłem życia jej mieszkańców od najdawniejszych czasów. W wykładach przyjrzymy się ośmiu budowlom, bez których warszawska architektura wyglądałaby inaczej. Każdy wykład będzie miał dwóch architektonicznych bohaterów, reprezentujących kolejne epoki.

  więcej

  Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Radzymina

  Przedmiotem konkursu jest ważna przestrzeń publiczna centrum Radzymina, wokół górujących nad miastem wieżami kolegiaty. Teren opracowania konkursowego obejmuje place i ulice położone w centrum. Głównym celem konkursu jest uzyskanie spójnej i przemyślanej koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej obszaru ścisłego centrum miasta.

  więcej

  Spotkanie z autorką książki Sacrum i postindustrializm - historia zabudowy

  Organizatorzy zapraszają na promocję najnowszej książki dr Marii Zwierz, zatytułowanej "Sacrum i postindustrializm. Wschodnie wyspy odrzańskie we Wrocławiu. Historia zabudowy". Publikacja to wspólny projekt wrocławskiego Muzeum Architektury oraz firmy RealCo Property Investment and Development, od 2016 roku właściciela Młyna Maria we Wrocławiu. Impulsem do powstania książki była chęć przybliżyć czytelnikom historii tego średniowiecznego, przemysłowego budynku i jego najbliższego otoczenia.

  więcej

  Spotkanie z Grupą 5 Architekci - o projekcie biurowca Piękna 49

  Stowarzyszenie Akademickie i Koło Naukowe Architektury Rodzimej WA PW serdecznie zapraszają do Otwartej Pracowni Jazdów na spotkanie z cyklu "O Architekturze Warszawy". Na kolejne spotkanie zaproszono dwóch architektów Piotr Bzdela i Michał Leszczyńskiego z Grupy 5 Architekci. Goście podczas spotkania opowiedzą o pracy nad projektem biurowca Piękna 49 u zbiegu ulic Pięknej i Koszykowej.

  więcej

  Wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną Muzeum Książąt Lubomirskich

  W związku z przypadającym w 2017 roku jubileuszem 200-lecia Ossolineum Zakład Narodowy im. Ossolińskich wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich o/Wrocław ogłosił jesienią 2017 dwuetapowy konkurs na projekt architektoniczny siedziby Muzeum Książąt Lubomirskich. Budynek stanąć ma przy ul. Szewskiej w bezpośrednim sąsiedztwie gmachu głównego Ossolineum.

  więcej

  Nowoczesne lampy do salonu - zobacz nagradzane projekty

  W projektowaniu wnętrz ważną rolę odgrywa oświetlenie. Światło współpracuje z kolorami ścian, a oryginalne projekty lamp mogą być mocnym punktem całego wnętrza. Poniżej prezentujemy trzy wybrane projekty, które zostały nagrodzone w konkursie A'Design Award & Competition 2018. Projekty doceniono za połączenie funkcjonalności z zachwycającym, minimalistycznym designem.

  więcej

  Konkurs na projekt adaptacji historycznych piwnic magazynowych Wzgórza Abrahama w Pułtusku wraz z renowacją amfiteatru

  Gmina Pułtusk ogłosiła konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji architektonicznej adaptacji historycznych piwnic magazynowych i korytarzy położonych wewnątrz Wzgórza Abrahama w Pułtusku wraz z renowacją amfiteatru. Nagroda główna w konkursie to 20 000 zł i zaproszenie do negocjacji w postępowaniu prowadzonych w trybie z wolnej ręki.

  więcej

dowload...
dowload...
dowload...
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj