
Organizatorzy zapraszają na wystawę fotografii Nicolas Grospierre, którego zdjęcia z dwóch serii "Modern Forms" i "Modern Spaces" po raz pierwszy będzie można zobaczyć na wystawie w Instytucie Fotografii Fort. Oba cykle doczekały się już książkowych wydań i pokazywane były za granicą, lecz nie są dobrze znane polskiej publiczności.
więcej

Trwa konkurs organizowany przez Uniwersytet Genewski na koncepcję biblioteki przyszłości. Suma nagrdów w konkursie to 15 000 euro. Prace będzie oceniać międzynarodowe profesjonalne Jury zlożone z uznanych architektów z całego świata: Giancarlo Mazzanti (El Equipo Mazzanti), Aser Giménez Ortega (MVRDV), Fedele Canosa (Mecanoo Architecten), Emanuele Magi (Università degli Studi di Genova), Christian Hämmerle ( Snøhetta).
więcej

W 2019 roku obchodzimy setną rocznicę założenia Bauhausu. Ta utworzona przez Waltera Gropiusa uczelnia artystyczno-rzemieślnicza zmieniła sposób kształcenia architektów, w ogromnym stopniu wpływając na kształt architektury w XX wieku.
więcej

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza na spotkanie z cyklu Sztuka w Architekturze / Architektura w Sztuce "TRZY LINIE, który wygłosi Łukasz Huculak, prof. Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.
więcej

Od 2019 roku rozpoczęły się ogromne zmiany w polskim prawie budowlanym. Sukcesywnie zaczyna obowiązywać standard budynków o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię, co jest równoważne z obiektami niskoenergetycznymi i pasywnymi. Zmiany dotyczą wszystkich uczestników procesu budowy, a w szczególności: wykonawców, nadzór budowlany, architektów.
więcej

Integracja oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu „Lider Dostępności 2019”. Już po raz czwarty będziemy mogli przekonać się, które obiekty i przestrzenie w Polsce są najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nabór trwa do 25 marca. Zwycięzców wspólnego konkursu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich poznamy w maju, podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
więcej

To pytanie spędza sen z oczu wielu osób, planujących kupić rolety do swojego mieszkania. Jedne i drugie wyglądają elegancko i stylowo, ale występują miedzy nimi znaczące różnice, które mogą przeważyć o wyborze tego, a nie innego modelu.
więcej

W niewielkim obiekcie z przeznaczeniem na wnętrze kawiarni zagospodarowano sporo miejsca dla przyszłych gości lokalu. Dwupiętrowy budynek kryje w sobie znacznie więcej miejsca, niż można byłoby przypuszczać. Autorem projektu jest studio 2m2 Architects założone w 2014 roku przez koreańskiego architekta Junghee Lee. Projekt został nagrodzony w konkursie A'Design Award & Competition 2018.
więcej

Dawna fabryka Scheiblera przy ul. Tymienieckiego na Księżym Młynie już niedługo stanie się otwartym i przyjaznym fragmentem Łodzi, wygodnym do życia i inspirującym do pracy oraz atrakcyjnym do spędzania czasu. Deweloper Echo Investment rozpoczyna rewitalizację tego pofabrycznego kompleksu. Dzisiaj prezes spółki Nicklas Lindberg, w obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, przedstawił projekt tej inwestycji.
więcej

Żyjemy w mieście, które niegdyś posiadało nie tylko inne przestrzenie, ale również inne wyobrażenia o ich przyszłym zagospodarowaniu. To czyni dziś rozmowę na temat Warszawy podwójnie ciekawą. Właśnie ten wątek – skupiając się przede wszystkim na koncepcjach rozwoju Warszawy w okresie dwudziestolecia międzywojennego – wziął na warsztat Jarosław Trybuś w swojej pracy doktorskiej, którą jest "Warszawa niezaistniała"
więcej