Artykuły

2. edycja międzynarodowego konkursu Virtual Home

2. edycja międzynarodowego konkursu Virtual Home Drugi konkurs z serii skupi się na zaprojektowaniu wirtualnego domu z salonem i miejscem do pracy. Uczestnicy będą musieli zastanowić się jakie lub czy w ogóle istnieją ograniczenia w projektowaniu wirtualnej przestrzeni. Jakie elementy są wymagane, aby w wirtualnym domu można poczuć się komfortowo?

więcej

Wyniki konkursu Rammed Earth Pavilion

Wyniki konkursu Rammed Earth Pavilion Ogłoszono wyniki międzynarodowego wyzwania projektowego pt. "Rammed Earth Pavilion" Konkurs jest częścią serii wyzwań projektowych badających i prezentujących wyjątkowe zalety różnych materiałów. Zobacz prace laureatów konkursu.

więcej

Międzynarodowy konkurs SENSORY MUSEUM

Międzynarodowy konkurs SENSORY MUSEUM Zadanie polega na opracowaniu koncepcji muzeum, które pobudza zmysły. Uczestnicy mają swobodę w wyborze miejsca i funkcji muzeum. W swoich projektach należy określić kontekst i wskazać propozycję lokalizacji projektu. Należy również przedstawić w jaki sposób zwiedzający będą wchodzili w interakcje z projektem.

więcej

Kolejny wykład w ramach projektu HAŁAS: W PLANOWANIU

Kolejny wykład w ramach projektu HAŁAS: W PLANOWANIU Rozmowę o hałasie w planowaniu otworzy wykład ekspertów zajmujących się nie tylko mierzeniem i mapowaniem hałasu w stolicy, ale też modelowaniem emisji oraz wdrażaniem programów mających na celu podniesienie jakości akustycznej miejskiego środowiska życia.

więcej

Architekci SNØHETTA i ZAHA HADID ARCHITECTS w jury konkursu MICROHOME 2023!

Architekci SNØHETTA i ZAHA HADID ARCHITECTS w jury konkursu MICROHOME 2023! Prace uczestników zostaną poddane ocenie profesjonalnego, międzynarodowego jury konkursowego, w skład w którego wchodzą m.in. Patrik Schumacher i Lei Zheng z pracowni Zaha Hadid Architects, Anne Cecilie Haug z Snøhetta a także Norihisa Kawashima z Nori Architects, Sevince Bayrak z pracowni SO? i Sarah Broadstock ze Studia Bark.

więcej

Wykład w ramach wystawy "Nowy Początek. Modernizm w II RP"

Wykład w ramach wystawy Nowy Początek. Modernizm w II RP Europejska Sieć Pamięć i Solidarność, Międzynarodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają do wysłuchania wykładu prof. Jaya Wintera pt. 'Modernism and the persistence of tradition' ('Modernizm a ciągłość tradycji').

więcej

Spacery miejskie po Krakowie - architektura XIX i XX wieku

Spacery miejskie po Krakowie - architektura XIX i XX wieku Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza do udziału spacerach miejskich po Krakowie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Tematem spacerów jest architektura XIX i XX wieku oraz życie codzienne. Za nami pierwszy spacer szlakiem willi i pałaców wznoszonych w XIX i XX wieku na terenie Starych Dębnik.

więcej

Wykład "Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej"

Wykład Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej W Muzeum Warszawy realizowany jest nowy cykl pt. "Kolory Warszawy". Są to wykłady ukazujące warszawską fotografię przez pryzmat publikacji fotograficznych: książek, broszur, publikacji prasowych, fotopamiątek i mediów społecznościowych.

więcej

Ocieplanie fasad wentylowanych: typowe błędy i pułapki oraz jak się ich wystrzec

Ocieplanie fasad wentylowanych: typowe błędy i pułapki oraz jak się ich wystrzec Liczne zalety fasad wentylowanych sprawiły, że ostatnimi laty daje się zauważyć stały wzrost popularności tego rozwiązania, którego esencją jest szczelina wentylacyjna utrzymująca przegrodę w stanie suchym. By jednak w pełni cieszyć się bezproblemowym funkcjonowaniem tego typu konstrukcji, należy zwrócić baczną uwagę na pewne konkretne aspekty – zarówno na poziomie samego projektu, jak i realizacji

więcej

I & We - wystawa szkła norweskiego

I & We - wystawa szkła norweskiego I & We to wystawa norweskich artystek wybranych w formacie open call, które za pomocą szkła tworzą wyjątkowe, artystyczne uniwersa. Ich praktyki przepełnione są czułością i troską dla tego tworzywa oraz otaczającego nas świata. Inspiracją jest dla nich wyjątkowe, różnorodne środowisko przyrodnicze Norwegii.

więcej

Spotkanie wokół książki "Architektura Urbanistyka Sztuka"

Spotkanie wokół książki Architektura Urbanistyka Sztuka Jak architektura i urbanistyka ma się do sztuki? Dyskusję wokół tego tematu prześledziło grono związane z Komitetem Architektury i Urbanistyki PAN. Organizatorzy zapraszają na spotkanie wokół publikacji pod redakcją profesora Sławomira Gzella pt. Architektura Urbanistyka Sztuka.

więcej

Konkurs na projekt formy przestrzennej upamiętniającej Orlęta Lwowskie

Konkurs na projekt formy przestrzennej upamiętniającej Orlęta Lwowskie Celem konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych pomysłów dotyczących merytorycznych założeń konkursu i wyłonienie wybitnego pod względem artystycznym i ideowym rozwiązania, które upamiętni młodych obrońców polskiego Lwowa z lat 1918–1920 i we wskazanej lokalizacji stanie się dziełem o trwałych wartościach kulturowych i społecznych, oraz będzie odgrywało ważną rolę w narodowej edukacji historycznej.

więcej

Druga edycja PROJEKTU: W CENTRUM. Znamy program wykładów!

Druga edycja PROJEKTU: W CENTRUM. Znamy program wykładów! Wystartowała druga edycja PROJEKTU: W CENTRUM. W bieżącym roku tematem przewodnim wszystkich wydarzeń w cyklu będzie HAŁAS! Celem Projektu HAŁAS :W CENTRUM jest dostrzeżenie i zrozumienie miejskiego hałasu jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego.

więcej

Międzynarodowy konkurs "Kopernik – Konstelacje"

Międzynarodowy konkurs Kopernik – Konstelacje Narodowe Centrum Kultury zaprasza projektantów do udziału w konkursie na zewnętrzną instalację przestrzenną. Konkurs organizowany jest w ramach upamiętnienia 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, która przypada w tym roku.

więcej

Projekt pracowni WXCA z III nagrodą w międzynarodowym konkursie na Kompleks Kulturalny – Muzeum i Bibliotekę w Incheon w Korei Południowej

Projekt pracowni WXCA z III nagrodą w międzynarodowym konkursie na Kompleks Kulturalny – Muzeum i Bibliotekę w Incheon w Korei Południowej Projekt pracowni WXCA zdobył III miejsce w międzynarodowym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na Kompleks Kulturalny – Muzeum i Bibliotekę w mieście Incheon w Korei Południowej. Polscy architekci zaproponowali wielopoziomowy krajobraz - rzeźbiarską instalację przestrzenną w formie mostu zatopionego w zieleni.

więcej

«
»
«
»