Artykuły

Konkurs na projekt koncepcyjny obiektu wykonanego z łopaty turbiny wiatrowej

Konkurs na projekt koncepcyjny obiektu wykonanego z łopaty turbiny wiatrowej Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów koncepcyjnych umożliwiających budowę tymczasowego obiektu budowlanego w postaci wiaty rowerowej oraz dowolnego innego obiektu budowlanego wykorzystując wycofaną z eksploatacji łopatę turbiny wiatrowej, poddaną recyklingowi.

więcej

Międzynarodowy konkurs Tiny Library 2023

Międzynarodowy konkurs Tiny Library 2023 Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować bibliotekę niewielkich rozmiarów zoptymalizowaną dla 75 użytkowników z wielofunkcyjnymi przestrzeniami dla wszystkich grup wiekowych. Biblioteka będzie wyposażona w tradycyjne materiały do czytania oraz nowoczesne formaty, takie jak ebooki, audiobooki, książki audiowizualne itp.

więcej

Dialog między tradycją a nowoczesnością. Projekt pracowni RUI DESIGN

Dialog między tradycją a nowoczesnością. Projekt pracowni RUI DESIGN Ważnym elementem wnętrza są tradycyjne wyroby rzemieślnicze i sztuka. Po wejściu do mieszkania domowników wita kolorowy zestaw rzeźb. Te dzieła sztuki są zarówno urokliwe jak i wzniosłe. Tym samym nadają one przestrzeni bardziej wyrafinowanego, ale również ciekawego i tajemniczego charakteru.

więcej

Przyjemne światło do pracy. OCARA - innowacyjna lampa biurkowa

Przyjemne światło do pracy. OCARA - innowacyjna lampa biurkowa Inteligentne oświetlenie jest teraz dostępne także dla domowego biura. Dzięki połączeniu kilku komponentów świetlnych w nowej oprawie OCARA marki SPECTRAL, mamy zapewnione przyjemne światło do pracy w domu lub w biurze, a tym samym przyjazną atmosferę

więcej

Wystawy prac semestralnych i dyplomowych

Wystawy prac semestralnych i dyplomowych Przypominamy o dwóch wystawach prezentujących prace semestralne i dyplomowe, które właśnie można oglądać w Warszawie i Katowicach: wystawa prac inżynierskich wykonanych na kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW oraz wystawa makiet - Historia Architektury Starożytnej przygotowaną przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

więcej

Tu Las Tam Woda – miejsce inspirowane naturą

Tu Las Tam Woda – miejsce inspirowane naturą Nowe Liliopolis „Tu Las Tam Woda”, autorstwa pracowni Boris Kudlička with Partners, zaprojektowano tak, by w pełni wykorzystać potencjał Kalborni, jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w sercu Mazur. Mieszkańcy i ich goście będą mogli wkrótce zanurzyć się w wodach jeziora Dąbrowa Wielka, ciesząc się posiadaniem jednej z najbardziej oryginalnych nieruchomości w okolicach Wzgórz Dylewskich.

więcej

Uroki Karkonoszy - wnętrze hotelu Mercure Szklarska Poręba

Uroki Karkonoszy - wnętrze hotelu Mercure Szklarska Poręba Znajdujący się w samym sercu Karkonoszy hotel łączy w sobie tradycyjną, lokalną architekturę, nawiązującą do zabudowań XIX wieku i nowoczesne, choć przytulne wnętrza, a wszystko to okraszone relaksującą strefą SPA. W jednym z budynków hotelu znajdował się dawny Dom Wczasowy Szarotka, który został całkowicie odrestaurowany i zmodernizowany.

więcej

Ocieplanie fasad w systemie ETICS w praktyce: poradnik wykonawcy

Ocieplanie fasad w systemie ETICS w praktyce: poradnik wykonawcy Rosnące z dnia na dzień, wiosenne temperatury to niechybny znak rozpoczynającego się sezonu ociepleniowego. Fasada otynkowana to prawdziwy budowlany evergreen, który od lat stanowi najbardziej popularny sposób wykończenia ścian zewnętrznych. Na wykonawców czyha jednak szereg potencjalnych, kosztownych błędów. Jak ich uniknąć i stworzyć niezawodną izolację termiczną, stosując metodę lekką mokrą z użyciem płyt z wełny kamiennej oraz systemów cienkowarstwowych? Oto garść najważniejszych porad!

więcej

18. edycja konkursu "Śląska Rzecz"

18. edycja konkursu Śląska Rzecz Ogłoszono 18. edycję konkursu Śląska Rzecz, którego celem jest wyróżnienie i promowanie funkcjonalnych i innowacyjnych produktów, projektów graficznych i usług wdrożonych na terenie województw śląskiego i/lub opolskiego, będących efektem współpracy przedsiębiorców, instytucji z sektora publicznego i organizacji pozarządowych z projektantami lub zespołami projektowymi.

więcej

Wyniki konkursu Memorial for Witches

Wyniki konkursu Memorial for Witches Znamy wyniki międzynarodowego konkursu projektowego "Memorial for Witches". Zadanie polegało na opracowaniu projektu struktury lub konstrukcji upamiętniającej dowolną niesprawiedliwość społeczną, z przeszłości lub obecnie trwającą.

więcej

Podcast "Odpominanie" architektury modernizmu w Zodiaku

Podcast Odpominanie architektury modernizmu w Zodiaku Na stronie projektu Audycje Kulturalne tworzonego przez Narodowego Centrum Kultury można posłuchać podcastu o wystawie prac brazylijsko-włoskiego artysty Viniciusa Libardoniego pt. "Memento" prezentowanej w warszawskim pawilonie architektury ZODIAK.

więcej

Piękne wnętrze od pracowni RUI DESIGN

Piękne wnętrze od pracowni RUI DESIGN Aranżacja wnętrza utrzymana jest w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Projektantka postawiła na paletę jasnych, ciepłych barw. Większość pomieszczeń utrzymano w odcieniach beżu, z którymi idealnie łączą się meble i dodatki w ciemniejszych kolorach.

więcej

Wystawa "MEMENTO. Vinicius Libardoni" w Warszawie

Wystawa MEMENTO. Vinicius Libardoni w Warszawie Wystawa „Memento” jest sposobem na upamiętnienie (a może niekiedy „odpomnienie”?) nieistniejących już, lub zupełnie do samych siebie niepodobnych, ikon. W cyklu monochromatycznych grafik brazylijsko-włoski artysta i architekt Vinicius Libardoni portretuje powojenne obiekty z różnych miast Polski, w poetycki sposób oddając przy tym paradoks ich losu.

więcej

Nowoczesna elegancja na dwóch poziomach

Nowoczesna elegancja na dwóch poziomach Dwupoziomowe mieszkanie znajduje się na krakowskim Zabłociu – dzielnicy z wieloma kawiarniami i galeriami sztuki, w której liczne poprzemysłowe budynki zostały zaadaptowane na osiedla mieszkaniowe. Inwestorzy zdecydowali się na urządzenie go w stylu nowoczesnym z elementami klasyki oraz kilkoma detalami nawiązującymi do industrialnego charakteru okolicy.

więcej

Wystawa Greenhouse Silent Disco w Muzeum Architektury

Wystawa Greenhouse Silent Disco w Muzeum Architektury Instalacja #Greenhouse Silent Disco, po swojej międzynarodowej premierze na 23. Triennale Sztuk Dekoracyjnych i Architektury Współczesnej w Mediolanie, będzie miała swoją polską odsłonę w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

więcej

«
»
«
»