Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 5.07.2009 11:24
SGG STADIP – szkło z funkcją ochorony
Przeglądaj zdjęcia ->
SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT to szkło, które zaprojektowane zostało z myślą o zapewnieniu człowiekowi ochrony i bezpieczeństwa na różnych poziomach i w różnych sytuacjach. Potrafi na przykład zapobiec skaleczeniu podczas rozbicia szyby, ale umie też uchronić przed aktami wandalizmu i włamaniami oraz nadmiernym hałasem Jak to możliwe?
Jedną z tajemnic bezpiecznych szkieł laminowanych produkowanych przez firmę Saint-Gobain Glass jest folia PVB (butyral poliwinylu) umieszczona pomiędzy taflami szkła. Zależnie od stopnia ochrony jaką ma zapewniać szkło, jest to jedna (SGG STADIP) lub więcej warstw folii (SGG STADIP PROTECT). W przypadku stłuczenia szkła folia PVB zatrzymuje rozbite odłamki na miejscu i nie pozwala im rozsypać się, co minimalizuje ryzyko ewentualnego skaleczenia.
Takiego rodzaju zabezpieczenie wskazane jest między innymi w otoczeniu dzieci, a więc w żłobkach, przedszkolach czy szkołach.
Bezpieczne szkło laminowane znakomicie sprawdzi się też w budynkach użyteczności publicznej. Drzwi czy witryny sklepowe wykonane z bezpiecznego szkła laminowanego SGG STADIP PROTECT w połączeniu z odpowiednią stolarką to skuteczna ochrona przed aktami wandalizmu czy włamaniami.
Ważną właściwością folii PVB w takich sytuacjach jest to, że przypadku uderzenia w szkło np. kamieniem folia zatrzyma przedmiot i nie pozwoli wpaść mu do środka pomieszczenia. W ten sposób ochroni zarówno ludzi jak i mienie przed ewentualnym zniszczeniem.
Co ważne, funkcję ochronną obu opisywanych rodzajów szkła można swobodnie łączyć z innymi właściwościami, np. ochroną przeciwsłoneczną czy niskoemisyjnością (szkło może zostać pokryte specjalną powłoką o stosownych właściwościach).
Do produkcji szkieł SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT mogą być również wykorzystane niektóre typy szkła ornamentowego. Folie PVB dostępne są w kilu wersjach kolorystycznych, m.in. bezbarwnej, opalizującej lub barwionej, także jej obecność możne pozostać niezauważona, lub wręcz przeciwnie – można ją podkreślić.
Bezpieczne szkło laminowane akustyczne SGG STADIP SILENCE to strażnik nadmiernych decybeli.
Dzięki właściwościom izolacji akustycznej idealnie sprawdzi się w miejscach narażonych na podwyższony poziom hałasu. Są to np. budynki mieszkalne i przemysłowe położone w pobliżu lotnisk, torów kolejowych, autostrad, czy też w centrum miasta. Ze szkła akustycznego wykonywane są również kabiny tłumaczy symultanicznych.
Data publikacji: 5.07.2009
Artykuły powiązane:
![]()
Własny dom to ogromny przywilej. Radość z jego posiadania jest tym większa, im bardziej efekt finalny odpowiada naszym wcześniejszym wyobrażeniom. Dlatego chętnie decydujemy się na unikalną bryłę, zaprojektowaną z myślą o indywidualnych potrzebach, oraz podejmujemy się trudu, jakim jest budowa domu od podstaw. A droga do wymarzonego lokum bywa długa i wyboista.
więcej
![]()
Prestiżowy Multi Comfort Student Contest organizowany jest już po raz szesnasty. Tym razem finał odbędzie się w Paryżu. Dla studentów architektury to niezwykła okazja, by zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej, zdobyć cenne nagrody i doświadczenie zawodowe. Tak jak zrobiły to Joanna Machera i Anna Toborek z Politechniki Śląskiej, które wygrały poprzednią edycję konkursu, pokonując około 60 drużyn z różnych krajów świata.
więcej
![]()
Finał 15. edycji międzynarodowego konkursu Multi Comfort Student Contest odbył się w dniach 5-8 czerwca, w Mediolanie. W wydarzeniu wzięło udział 60 drużyn, które przedstawiły swoje projekty na arenie międzynarodowej. Pierwsze miejsce otrzymały studentki z Politechniki Śląskiej za projekt „CO. Living”!
więcej
![]()
Zapraszamy na kolejny Dzień Młodego Architekta, do Multikina Złote Tarasy, w Warszawie. W marcu wykłady i warsztaty poprowadzą dla Was wybitni architekci i specjaliści, miedzy innymi wykłady prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz. Podczas Forum swoją zwycięską pracę „Light Scattering Window” zaprezentują laureaci konkursu International VELUX Award - Łukasz Gąska, Marta Sowińska oraz Kamil Głowacki, studenci Wydziału Architektury Politechnika Poznańska.W programie także integracja narzędzi modelowania BIM - ARCHICAD Polska. Zaprasza 4YoungArchitects.
więcej
![]()
Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu to najwyżej położony budynek w Polsce. Warunki atmosferyczne na wysokości 1987 m.n.p.m – niska temperatura, podmuchy wiatru dochodzące do 270km/h i niskie ciśnienie wymagają zastosowania wyjątkowo trwałych elementów konstrukcyjnych w budynku. Ekstremalnym warunkom doskonale sprostały nowoczesne szyby Saint-Gobain, zapewniające najwyższy komfort cieplny, poziom bezpieczeństwa i bilans energetyczny budynku.
więcej
.
Wróć do listy tematów