Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 20.06.2009 11:45
SGG szkło ornamentowe
Przeglądaj zdjęcia ->
SGG THELA, SGG MARIS i SGG NEMO to trzy ornamentowe, półprzezierne szkła należące do grupy SGG DECORGLASS. Łączy je szlachetny, tkaninowy wzór zapisany na powierzchni szkła oraz wszechstronne możliwości zastosowania we wnętrzach.
SGG THELA
Subtelny, lekki rysunek szkła SGG THELA przenosi nas w świat szlachetnych tkanin. Ornament odtwarzający nieregularności splotu tkackiego ma postać siateczki pionowych i poziomych linii. Spokojny rytm faktury układa się w powtarzalną całość, która wprowadza do wnętrza ład i harmonię. Szkło SGG THELA, podobnie jak inne produkty z gamy SGG DECORGLASS, rozświetla przestrzeń i nadaje jej perspektywę. Ze względu na dużą przezierność, prezentowane szkło sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach wymagających optycznego powiększenia. Idealne do zastosowania na przykład w drzwiach przesuwnych lub ściankach działowych.
SGG MARIS
Półprzezierne tło szkła SGG MARIS o fakturze tkaniny dekorowane jest błyszczącymi kreseczkami w kształcie ziarenek ryżu. I choć na pierwszy rzut oka ziarenka wydają się być swobodnie rozsypane, to po bliższym przyjrzeniu się dostrzeżemy, iż w rzeczywistości zostały ułożone w regularne poziome i pionowe linie. Zaproponowany przez projektantów wzór tworzy przyjemny, łagodny nastrój sprzyjający relaksowi. Prezentowane szkło, tak jak wszystkie szkła z grupy
SGG DECORGLASS, przepuszcza światło, delikatnie je przy tym rozpraszając. Zastosowane jako przegroda dzieląca przestrzeń lub element szafy do zabudowy nada wnętrzom oryginalny, ultranowoczesny charakter.
SGG NEMO
Podłużne, wypukłe lub wklęsłe motywy o nieregularnych kształtach swobodnie rozrzucone na tkaninowym tle szkła SGG NEMO dają ciekawe efekty wizualne. Rozedrgane, nieregularne linie niosą skojarzenia marszczonej wiatrem wody.
Co w niej zobaczymy, zależy wyłącznie od pokładów naszej wyobraźni. Oryginalna, wymykająca się wszelkim schematom faktura prezentowanego szkła na pewno zwróci na niego uwagę we wnętrzu.
Prezentowane szkła ornamentowe są bezbarwne. W zależności od rodzaju wzoru i grubości przepuszczają od 80 do 90% światła. Mogą być poddawane obróbce krawędziowej, gięciu, hartowaniu lub laminowaniu. Szkła SGG DECORGLASS są zgodne z normą PN-EN 572-5.
Data publikacji: 20.06.2009
Artykuły powiązane:
![]()
Własny dom to ogromny przywilej. Radość z jego posiadania jest tym większa, im bardziej efekt finalny odpowiada naszym wcześniejszym wyobrażeniom. Dlatego chętnie decydujemy się na unikalną bryłę, zaprojektowaną z myślą o indywidualnych potrzebach, oraz podejmujemy się trudu, jakim jest budowa domu od podstaw. A droga do wymarzonego lokum bywa długa i wyboista.
więcej
![]()
Prestiżowy Multi Comfort Student Contest organizowany jest już po raz szesnasty. Tym razem finał odbędzie się w Paryżu. Dla studentów architektury to niezwykła okazja, by zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej, zdobyć cenne nagrody i doświadczenie zawodowe. Tak jak zrobiły to Joanna Machera i Anna Toborek z Politechniki Śląskiej, które wygrały poprzednią edycję konkursu, pokonując około 60 drużyn z różnych krajów świata.
więcej
![]()
Finał 15. edycji międzynarodowego konkursu Multi Comfort Student Contest odbył się w dniach 5-8 czerwca, w Mediolanie. W wydarzeniu wzięło udział 60 drużyn, które przedstawiły swoje projekty na arenie międzynarodowej. Pierwsze miejsce otrzymały studentki z Politechniki Śląskiej za projekt „CO. Living”!
więcej
![]()
Zapraszamy na kolejny Dzień Młodego Architekta, do Multikina Złote Tarasy, w Warszawie. W marcu wykłady i warsztaty poprowadzą dla Was wybitni architekci i specjaliści, miedzy innymi wykłady prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz. Podczas Forum swoją zwycięską pracę „Light Scattering Window” zaprezentują laureaci konkursu International VELUX Award - Łukasz Gąska, Marta Sowińska oraz Kamil Głowacki, studenci Wydziału Architektury Politechnika Poznańska.W programie także integracja narzędzi modelowania BIM - ARCHICAD Polska. Zaprasza 4YoungArchitects.
więcej
![]()
Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu to najwyżej położony budynek w Polsce. Warunki atmosferyczne na wysokości 1987 m.n.p.m – niska temperatura, podmuchy wiatru dochodzące do 270km/h i niskie ciśnienie wymagają zastosowania wyjątkowo trwałych elementów konstrukcyjnych w budynku. Ekstremalnym warunkom doskonale sprostały nowoczesne szyby Saint-Gobain, zapewniające najwyższy komfort cieplny, poziom bezpieczeństwa i bilans energetyczny budynku.
więcej
.
Wróć do listy tematów