Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 26.11.2022 10:30
Druga edycja konkursu Architecture of the Apocalypse
Przeglądaj zdjęcia ->
![Druga edycja konkursu Architecture of the Apocalypse Druga edycja konkursu Architecture of the Apocalypse]()
Ogłoszono drugą edycję międzynarodowego konkursu "Architecture of the Apocalypse".
Opis konkursu: Zaprojektuj samowystarczalny, zamknięty system podtrzymywania życia, który może zapewnić przetrwanie i regenerację dla populacji obejmującej 160 osób.
Motyw przewodni: Ziemia po zdarzeniu apokaliptycznym. Naukowcy pracują nad technologią, która ma pozwolić na kolonizację Marsa w niedalekiej przyszłości. Czy tę samą technologię można wykorzystać w przypadku zdarzenia na Ziemi, które doprowadziłoby do masowego wymierania?
Nad tym pytaniem muszą zastanowić się uczestnicy konkursu prezentując swoje pomysły i oryginalne wizje. Organizatorzy liczą na ciekawe propozycje. Szczegółowe wytyczne dotyczące koncepcji podano w briefie na stronie wyzwania.
Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Obowiązują opłaty rejestracyjne. Pula nagród uzależniona jest od liczby uczestników.
Rejestracja czynna jest do 26 grudnia 2022 roku.
Data publikacji: 26.11.2022
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Ruszyła 8. edycja międzynarodowego konkursu dla studentów - INSPIRELI AWARDS 2023. Celem konkursu jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie architektury, niezależnie od ich warunków społecznych, ekonomicznych czy etnicznych. Konkurs ma zasięg globalny i biorą w nim udział uczestnicy z całego świata - w sumie ze 150 krajów, a jury tworzy ponad 830 architektów.
więcej
![]()
To już szósta edycja Konkursu Architektury Ceglanej. Celem konkursu jest pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych, w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji oraz budowanie świadomości piękna architektury ceglanej.
więcej
![]()
To już druga edycja wyzwania, w której organizatorzy zapraszają architektów i entuzjastów architektury do przesyłania swoich ulubionych prac. Wizualizacje powinny zostać dostarczone bez żadnych opisów, a sam pomysł architektoniczny powinien być komunikowany i wyjaśniany wprost przez samą wizualizację.
więcej
![]()
Konkurs prowadzony jest w języku polskim i adresowany jest do studentów i absolwentów polskich uczelni, którzy w swoich pracach inżynierskich/licencjackich lub magisterskich poruszają szeroko pojętą problematykę zielonych dachów lub żyjących ścian.
więcej
![]()
Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. "Portable Reading Rooms". Do wygrania nagrody pieniężne oraz stypendium o wartości 2000 euro. Organizatorzy zapraszają do przesyłania projektów niewielkich konstrukcji, które mogłoby być wbudowane w przestrzeń publiczną - dając ludziom miejsce i możliwość wyciszenia się i przeczytania książki, kiedy tylko zechcą.
więcej
![]()
Wyzwanie ma na celu zebranie najciekawszych pomysłów koncepcji muzeum poświęconego emocjom. Zadanie polega na opracowaniu projektu obiektu, w którym dwie odrębne sale wystawowe będą wywoływać kontrastujące ze sobą emocje - jedna będzie wzbudzać emocje negatywne, a druga pozytywne.
więcej
![]()
Zadanie polega na zaprojektowaniu modułu balkonowego, który można zamontować zarówno w nowych, jak i starych obiektach. Uczestnicy powinni wskazać istniejący budynek mieszkalny, w którym chcą zastosować swoją koncepcję. Organizatorzy oczekują rozwiązań modułowych z możliwością samodzielnego montażu lub rozbudowy balkonu.
więcej
.
Wróć do listy tematów