Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 17.07.2018 11:46
Muzeum Wangwu Mountain World Geo-Park
Przeglądaj zdjęcia ->
Wangwu Mountain National Geopark to muzeum archeologiczne zlokalizowane u podnóża gór Wang Wu w Chinach. Projekt stworzył Instytut Architektury Uniwersytetu Huazhong (The Architectural and Urban Planning Design & Research Institute Co.Ltd. of Huazhong University of Science and Technology - HUST).
Głównym założeniem projektu było wykorzystanie topografii terenu w opracowaniu koncepcji stref muzealnych. Całość podzielono na cztery części. Każda z nich odpowiada innym erom - proterozoiczna, paleozoiczna, mezozoiczna i mezozoiczna. Nowoczesną bryłę budynku uzupełniają naturalne materiały wykończeniowe, w głównej mierze kamień.
Informacje o projekcie:
The Museum in Wangwu Mountain World Geo-Park China
Lokalizacja: Wangwushan Mountain World-Geo-Park, Jiyuan, Chiny
Projekt: The Architectural and Urban Planning Design & Research Institute Co.Ltd. of Huazhong University of Science and Technology
Główny architekt: Baofeng LI
Zespół projektowy: Xiong Yan、Zhao Kui
Urbanista: Ding Jianmin
Architekt krajobarzu:Xu Changshun
Zdjęcia: Yi Li
Data publikacji: 17.07.2018
Inne projekty architektoniczne:
![]()
Stare budynki mają swój niepowtarzalny urok i nierzadko ciekawą historię. Rewitalizacja jest szansą dla nich – odzyskuje ich wartość użytkową, a także chroni od zatracenia. Świetnym przykładem takiej realizacji jest budynek przy ul. Stalmacha w Zabrzu, który dzięki renowacji został przywrócony do życia i kontynuuje wyznaczoną mu ponad sto lat temu misję.
więcej
![]()
- Pomysł polegał na próbie zrozumienia starych lokalnych technik i materiałów budowlanych w celu znalezienia racjonalnego i efektywnego sposobu budowania w tym obszarze, a tym samym zakotwiczenia projektu w jego miejscu - mówią architekci z pracowni JSPA Design. - Projekt jest ustawiony prostopadle do istniejącego gospodarstwa, aby stworzyć dialog między dwoma budynkami, podczas gdy taras i basen łączą te dwie jednostki - dodają.
więcej
![]()
Zakończyła się piąta edycja corocznego konkursu organizowanego w ramach serii Small-Scale Architecture (Architektura małej skali) - MICROHOME 2022. Na podium znalazł się zespół z Polski! Trzecie miejsce w konkursie zajęły studentki z Politechniki Warszawskiej.
więcej
![]()
Szukając inspiracji na projektowane wnętrza, Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowni WZ Studio, nie sięgają jedynie po bezpieczne, monochromatyczne rozwiązania. Ich fenomenalna umiejętność łączenia ze sobą różnych barw sprawia, że przełamują schematy, wydobywając za każdym razem ze swych realizacji wszystko, co najlepsze.
więcej
![]()
Najnowszy projekt pracowni CAALADI to przykład udanego połączenia naturalnych materiałów z nowoczesnym podejściem projektowym. Realizacja zachwyca pięknymi wnętrzami, otwartą przestrzenią nastawioną na krajobraz i naturę.
więcej
![]()
Punktem wyjściowym dla projektu było założenie: "krajobraz ma pierwszeństwo przed projektem". Efektem pracy architektów jest realizacja pięknych wilii idealnie wpisujących się w naturalny krajobraz łączących tradycyjne i nowoczesne rozwiązania.
więcej
![]()
Soczyste i egzotyczne mango kojarzy się z energią, szczęściem i zmysłowością słodkiego soku kapiącego z ust. Wywołuje uczucie gorąca, a właściciele wnętrz z jego udziałem mogą się poczuć codziennie jak na letniej plaży. Czerpiąc inspirację z letniej obfitości natury, Katarzyna Sosińska, właścicielka pracowni KS Interiors, znalazła sposób na nasycenie pokazywanego dziś domu żywymi i bardzo pociągającymi odcieniami.
więcej
.
Wróć do listy tematów