Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.08.2016 10:29
Otwarte warsztaty Gila Peñalosy: Uliczna demokracja. Jak współtworzyć lepsze miasta?
Przeglądaj zdjęcia ->
Projektujesz przestrzenie miejskie? Inwestujesz w nie albo je badasz, opisujesz? Zabiegasz o zmiany na rzecz miast przyjaźniejszych wszystkim użytkownikom?
Zapraszamy na jedyne w Warszawie otwarte warsztaty z Gilem Peñalosą, międzynarodową gwiazdą zrównoważonej mobilności, ekspertem do spraw demokratycznych i przyjaznych przestrzeni publicznych. W trakcie warsztatów Peñalosa pokaże, dlaczego nasze codzienne decyzje o sposobie dojeżdżania do pracy, szkoły i znajomych mają ogromne znaczenie dla naszego naszego zdrowia, szczęścia i budżetu. Uczestnicy spotkania zapoznają się ze szczegółami projektowania i rozwijania przestrzeni publicznych przyjaznych mieszkańcom w każdym wieku i w każdej formie, pozwalających przyjemnie i bezpiecznie poruszać się po mieście na różne sposoby. Prześledzą i przeanalizują działania licznych miast na całym świecie, które realizują lokalne miejskie rewolucje przestrzenne, odchodząc od miast rozwijanych przede wszystkim z uwzględnieniem potrzeb kierowców samochodów.
Otwarte warsztaty Gila Peñalosy: Uliczna demokracja. Jak współtworzyć lepsze miasta?
6 wrzesień o godzinie 17:30
Marzyciele i Rzemieślnicy
Bracka 25, III piętro, 00-028 Warszawa
Data publikacji: 25.08.2016
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
- Po jesiennym spacerze architektonicznym szlakiem realizacji inż. arch. Stanisława Ziołowskiego (1892-1940) zapraszamy Państwa na prelekcję dotyczącą życia i twórczości tej wybitnej twórczej osobowości - architekta uhonorowanego w 2022 roku własną ulicą w Śródmieściu Gdyni. Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o obchodach świętowania 97. urodzin miasta Gdyni - zapraszają organizatorzy.
więcej
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
.
Wróć do listy tematów