Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 28.05.2018 18:25
II Konferencja Naukowa: MIASTO DLA LUDZI
Przeglądaj zdjęcia ->
Zgodnie z Living Planet Report z 2016 r. wartość Wskaźnika Żyjącej Planety spadła od 1970 r. o 58%. Przyspieszony rozwój technologiczny i gospodarczy odbywa się często kosztem ekosystemów. Zauważalny jest również szereg problemów urbanizacyjnych dotyczących miast XXI w., tj. gentryfikacja, kontrurbanizacja, suburbanizacja, czy rozlewanie się miasta (ang. urban sprawl). Dynamiczny rozwój cywilizacyjny stanowi podstawę do dyskusji o przyszłości i kierunkach kształtowania obiektów architektonicznych i terenów zurbanizowanych.
II Konferencja Naukowa MIASTO DLA LUDZI
Idąc naprzeciw działaniom projektowym i biorąc odpowiedzialność za lepszą jakość życia kolejnych pokoleń zapraszamy do naukowej dyskusji, w interdyscyplinarnym gronie, dotyczącej kształtowania miast jutra.
Termin
9-10 listopada 2018 r.
Miejsce
Budynki kampusu akademickiego Politechniki Wrocławskiej
Dokładny program zostanie ogłoszony w późniejszym terminie!
Rejestracja
miastodlaludzi2018.wixsite.com/...
Tezy naukowe
Kierunki rozwoju architektury i urbanistyki pozostają często w opozycji do skali człowieka i jego potrzeb. To właśnie perspektywa człowieka powinna stanowić odniesienie do analizy działań projektowych. Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w dyskusji dotyczącej, m.in. następujących zagadnień:
- Kierunki kształtowania miast jutra – miasta w kontekście zagadnień zrównoważonego rozwoju, smart city, sustainable city, magnetic city
- Poprawa kondycji miast XXI w. jako krok ku miastom przyszłości - rewitalizacja przyrodnicza, ekologiczna, społeczna i środowiskowa
- Aspekt socjologiczny i filozoficzny miast jutra – miejsce człowieka w przestrzeni miast
- Zastosowanie Universal Design jako próba likwidacji barier w mieście jutra
- Miasta energooszczędne i miasta autonomiczne
- Wirtualna rzeczywistość a miasta jutra – digital city
- Transgresja architektury w mieście jutra – metaforyczne i inżynieryjne przekraczanie granic architektury, innowacje w architekturze, architektura tymczasowa, struktury mobilne w mieście przyszłości
- Żyjąca skóra miasta – architektura typu responsive, architektura kinetyczna, elewacje interaktywne, wykorzystanie rozwiązań biomimetycznych
- Mieszkania przyszłości
- Sztuka w przestrzeni miejskiej – instalacje artystyczne w tkance miast przyszłości
- Nowoczesne materiały w architekturze i ich wykorzystanie w kształtowaniu miast jutra
- Kształt i wizja miast przyszłości w dobie galopującego rozwoju technologicznego – wpływ przemysłu 4.0 i 5.0 na przekształcenia obecnych struktur miejskich
KONTAKT
Koło Naukowe Aktywizacji Architektury Mieszkaniowej
Wydział Architektury, Politechnika Wrocławska
ul. Bolesława Prusa 53/55 pok. 237
50-317 Wrocław
miastodlaludzi2018@gmail.com
http://miastodlaludzi2018.wix.com/konferencja
Plakat
Data publikacji: 28.05.2018
Artykuły z tagami:patronat ,nieruchomosci
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. dwóm realizacjom architektonicznym z ubiegłego roku. Poznamy też szczegóły raportu PLGBC.
więcej
![]()
Znamy wyniki międzynarodowego konkursu IDA Awards 2022 (International Design Awards 2022). Wśród laureatów znalazły się pracownie z Polski. Ideą IDA Awards jest promocja najlepszych i najciekawszych projektów z całego świata z zakresu architektury i wzornictwa. Konkurs kierowany jest do architektów, projektantów wnętrz, projektantów produktów, grafików i projektantów mody.
więcej
![]()
To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie na projekt domu współczesnego nomada - Movable House. Celem wyzwania jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych.
więcej
.
Wróć do listy tematów