Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 31.08.2018 10:12
Ekokreatywna Warszawa 2018 - ekologia, recykling i design
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
We wrześniu w Warszawie odbędzie się wydarzenie wokół ekologii, zrównoważonej konsumpcji, ochrony czystego powietrza, recyklingu, upcyklingu oraz rękodzieła i designu - Ekokreatywna Warszawa. W programie spotkania, forum badawcze, laboratorium, strefa designu i wiele innych atrakcji.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 - 16 września 2018 roku w godzinach 11:00-19:00 w Warszawie. Miejsce: Hala Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52, Warszawa.
Opis organizatora:
W programie wydarzenia wiele miejsca poświęcone zostanie nie tylko wystawom, pokazom i dyskusjom panelowym, ale również praktycznej wiedzy przekazywanej przez specjalistów wielu dziedzin naukowych w formie warsztatów, zabaw, konkursów i eksperymentów oraz kreatywnej wymiany pomysłów oraz strefy napraw, rekonstrukcji i recyklingu. Ważnym elementem naszego projektu będą różnego rodzaju działania twórcze, upcycling i wymiana doświadczeń w tym zakresie. Będą pokazy znanych i lubianych postaci ze świata DIY, warsztaty z Ekspertami oraz kiermasz rękodzieła. W ten sposób rozpoczniemy w Warszawie Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Data publikacji: 31.08.2018
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
- Po jesiennym spacerze architektonicznym szlakiem realizacji inż. arch. Stanisława Ziołowskiego (1892-1940) zapraszamy Państwa na prelekcję dotyczącą życia i twórczości tej wybitnej twórczej osobowości - architekta uhonorowanego w 2022 roku własną ulicą w Śródmieściu Gdyni. Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o obchodach świętowania 97. urodzin miasta Gdyni - zapraszają organizatorzy.
więcej
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
.
Wróć do listy tematów