Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.11.2020 08:30
Konferencja online: Miasta Świadome - Globalne wyzwania, lokalne rozwiązania
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji "Miasta Świadome". W programie konferencji znajdują się m.in. panele dyskusyjne, wystąpienia oraz warsztaty poświęcone wyzwaniom w domenie indywidualnych rozwiązań projektowanych. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią wydarzenie odbędzie się online.
Konferencja odbędzie się 1 grudnia 2020 roku i transmitowana będzie na: Facebooku UrbanLab Gdynia, kanale YouTube Laboratorium Innowacji Społecznych oraz na stronie internetowej urbanlab.gdynia.pl. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Opis organizatora:
Podczas konferencji „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania” wybitni specjaliści przedstawiać będą globalne trendy w obszarach zmiany klimatu i życia w mieście, starzenia się społeczeństwa, czy szeroko pojętej rezyliencji (odporności) miast, o której mówi się od niedawna także w kontekście pandemii COVID-19. Na wiele z wymienionych trendów miasta nie mają bezpośredniego wpływu, ale będą zmuszone zaadaptować się do zmian. Konsekwencje globalnych trendów będą odczuwalne we wszystkich sferach życia, a miasta będą stawać w obowiązku budowania rozwiązań w obrębie praktycznie wszystkich realizowanych polityk.
Data publikacji: 25.11.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
.
Wróć do listy tematów