Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 23.02.2021 12:09
Spotkanie online z cyklu Architektura Krajobrazu - Krajobraz w skali miasta
Przeglądaj zdjęcia ->
Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Architektura Krajobrazu
Krajobraz w skali miasta
25.02.2021 , godzina 11:00
Temat: „ Krajobraz w skali miasta: otoczenie budynku, ulica, fragment miasta.”
Gośćmi specjalnymi Pani Dorota Rudawa oraz Pan Patryk Zaręba z RS Architektura Krajobrazu podzielą się wiedzą na temat wyzwań jakim muszą sprostać projekty w skali dużego miasta na przykładzie realizacji:
Varso Place - najwyższy budynek w tej części Europy. Kilkunastometrowe drzewa sadzone w sąsiedztwie budynku i w pasie drogowym to nie tylko atrakcyjny układ przestrzenny zapewniający efektywną komunikację i miejsca wypoczynku oraz masa zieleni o wysokiej bioróżnorodności, ale też element inżynieryjny.
Zielona Świętokrzyska i Plac Powstańców Warszawy - proces projektowy zdecydowanie nie polegający na ustawieniu donic czy na uzupełnieniu nasadzeń w łatwo dostępnych miejscach, ale na przemyśleniu, z dużą konsekwencją, koncepcji stworzenia zielonej ulicy - jej wyraźnych podziałów przestrzennych z regularnym rytmem nasadzeń.
Zrewitalizowany fragment bulwaru nad Wisłą - to przykład projektu architektury krajobrazu jako przekształcenia przestrzeni publicznej w bardzo dużej skali. Zagospodarowanie lewobrzeżnego bulwaru Wisły nie tylko zmieniło samą przestrzeń nad Wisłą nadając jej silną identyfikację i tożsamość, ale też wzmocniło istotne osie urbanistyczne sięgające głęboko w tkankę miejską.
Zapraszamy na webinar, na którym zostanie przybliżony temat znaczenia architektury krajobrazu która tworzy charakter otaczającego nas krajobrazu.
Udział bezpłatny
Data publikacji: 23.02.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO. Tytuł spotkania to "Ślad węglowy w cyklu życia budynku". Zaproszeni goście będą rozmawiać o fazach cyklu życia budynków i o tym jaki mają one związek ze śladem węglowym oraz o determinujących go strategiach i decyzjach projektowych.
więcej
![]()
Na przykładzie dzielnicy Wola prześledzimy różne typy budownictwa wielorodzinnego i sposoby zamieszkiwania na przestrzeni ostatnich 150 lat. Hongkong na Woli – to hasło stało się już synonimem takiego budownictwa, gdzie do granic możliwości wyzyskiwany jest PUM (powierzchnia użytkowo-mieszkalna), a bloki zlokalizowane są tak w niewielkiej odległości od siebie, że ludzie zaglądają sobie w okna
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na rozmowy z przedstawicielami różnych środowisk zaangażowanych w przemiany warszawskiej kultury miejskiej – od samorządowców i urzędników, przez naukowców po aktywistów. Cykl potrwa od kwietnia do czerwca. Zobacz szczegółowy harmonogram.
więcej
![]()
Projektowanie obiektu medycznego powinno uwzględniać szereg aspektów wpływających na pacjentów, personel medyczny i niemedyczny. Wykład ma na celu przybliżenie wagi wpływu nowoczesnych rozwiązań infrastrukturalnych wspomagających użytkowników oraz aspektów fizycznych mających wpływ na komfort użytkowania obiektu: akustyki, światła, kontrastu, jakości powietrza, zastosowanych materiałów oraz dostępności.
więcej
![]()
Firma Ideal Standard zaprasza na serię sześciu wyjątkowych wydarzeń Together World Tour. Spotkania w hybrydowy sposób połączą cyfrowy format z atrakcjami fizycznego miejsca eventu. Pierwsze już 21 kwietnia, w Mediolanie. Kolejne, już wkrótce, w Mediolanie, Berlinie, Londynie, Paryżu, Dubaju i Szanghaju.
więcej
![]()
Który kraj skrywa Europejską Fasadę Roku? Austria, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Francja, Grecja, Litwa, Niemcy, Hiszpania, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy, a może Polska? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas finału Baumit Life Challenge 2021 w Walencji. Oglądaj transmisję online.
więcej
![]()
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków organizatorzy zapraszają w podróż do … Sao Paulo, na spotkanie z Bobbym Krellem, wydawcą, popularyzatorem brazylijskiej architektury i wzornictwa. Spotkanie poświęcone będzie pracy i twórczości przedstawicieli trzech pokoleń rodziny Düntuch/Krell.
więcej
.
Wróć do listy tematów