Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 28.01.2022 11:03
KENGO KUMA. Eksperyment. Materiał. Architektura
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasoweW Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie można właśnie oglądać wystawę pt. "KENGO KUMA. Eksperyment. Materiał. Architektura" poświęconą japońskiemu architektowi Kengo Kumie.
Wystawa będzie czynna do 3 maja 2022 roku.
Uzupełnieniem projektów wybitnego japońskiego architekta jest drewniana instalacja "Chmura" zaprojektowana przez pracownię Kengo Kumy we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, przy wsparciu Stowarzyszenia dla Edukacji Architektonicznej, Fundacji Kyoto – Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz oraz Krzysztofa Ingardena.
Opis organizatora:
Kontynuując stale obecny temat współczesnej architektury w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – budynku będącym ikoną architektury XX w. – planujemy zorganizowanie wystawy Kengo Kumy, najlepiej dziś rozpoznawalnego architekta japońskiego, który zgodnie z japońską tradycją, łączy nowoczesne technologie z tradycyjnymi materiałami budowlanymi. Na wystawie zaprezentowany zostanie wybór jego ostatnich eksperymentalnych projektów, które świetnie ilustrują rozumienie architektury przez Kengo Kumę. Ma ona być w jego ujęciu przyjazna dla użytkowników, czerpiąca inspirację z natury i lokalnego środowiska, tłumiąca wszelkie tendencje do dominacji budynku nad naturalnym otoczeniem. (...)
Informacje o wystawie:
Wystawa KENGO KUMA
Galeria Europa – Daleki Wschód
16.12.2021 - 03.05.2022
Miejsce: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków.
Kurator: dr hab. Krzysztof Ingarden, prof. KAAFM
Kurator: Marcin Sapeta, partner w biurze KKAA
Koordynacja: Aleksandra Kalfas
Współpraca: Marcel Dawid (KKAA), Go Terasawa (KKAA), Hisako Tokai (KKAA), Piotr Urbanowicz (KAAFM)
Data publikacji: 28.01.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga – jednego z najważniejszych architektów XX stulecia i teoretyka architektury, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu.
więcej
![]()
Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już teraz zapraszamy Was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa.
więcej
![]()
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
.
Wróć do listy tematów