Konkurs „Drukuj światło: Lampa nocna nowej generacji – forma, która świeci”

Data: 26.06.2025
Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego wraz z partnerami ogłosił ogólnopolski konkurs projektowy pod hasłem „Drukuj światło: Lampa nocna nowej generacji – forma, która świeci”. Wyzwanie skierowane jest do studentów kierunków technicznych, architektury, wzornictwa oraz innych kierunków artystycznych.

więcej

Jak połączyć nowoczesną bryłę z klasyczną zabudową

Data: 26.06.2025
Centrum Aktywności Dla Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w Odemirze to przykład udanego połączenia nowoczesnej architektury z klasyczną, tradycyjną zabudową. Za realizację odpowiedzialny jest architekt Filipe Xavier Oliveira.

więcej



Konkurs fotograficzny w ramach 16. edycji festiwalu Circulation(s)

Data: 25.06.2025
Do udziału w naborze zaproszeni są fotografowie europejscy oraz mieszkający na terenie Europy. Konkurs skierowany jest do artystów na początku kariery, którzy nie mieli jeszcze indywidualnej wystawy w ramach festiwalu fotograficznego we Francji. Wiek, wykształcenie czy doświadczenie nie są brane pod uwagę.

więcej

Wystawa „Modernizm oczami kobiet”

Data: 25.06.2025
Organizatorzy zapraszają na wystawę fotograficzną pt. „Modernizm oczami kobiet”. Każda z artystek w osobisty sposób interpretuje modernizm – nurt architektoniczny, który mimo swojej prostoty i funkcjonalności inspiruje różnorodnością form, grą światła i cieniem oraz bogatą historią miejsc.

więcej