Projekty

  Willa pod Szczecinem

  Miejska willa pod Szczecinem to dom o nowoczesnej i skromnej formie. Inwestorom zależało na tym, aby na stosunkowo niewielkiej działce zaprojektować dom o prostej bryle, spełniający ich wytyczne dotyczące funkcji oraz posiadający współczesny wyraz.

  więcej

  Przestrzeń rzeźbiona światłem

  „Architektura jest mądrą, skoordynowaną grą brył w świetle” powiedział jeden z najwybitniejszych architektów świata - Le Corbusier. Wnętrze zaprojektowane przez Studio Puhalska Design jest urzeczywistnieniem tezy francuskiego mistrza. Ciekawe meble, struktury podłogi, faktury ścian nie zaistniałyby bez odpowiedniej oprawy świateł, refleksów, lustrzanych głębi. Odpowiednio skomponowane budują charakter wnętrza, które najtrafniej opisuje słowo: geometria.

  więcej

  reklama


  Kamień węgielny .KTW I

  Budynek wyrasta ponad poziom „0”. Zakończone prace ziemne, gotowa płyta fundamentowa i ściany szczelinowe, duże zaawansowanie prac na wszystkich trzech poziomach podziemnych, a dodatkowo realizacja pierwszych elementów konstrukcyjnych części nadziemnej – budowa biurowców .KTW przebiega zgodnie z planem. Dzisiaj (tj. 16 lutego) odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego .KTW I. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, w specjalnym sarkofagu umieszczono podpisany akt erekcyjny oraz przedmioty wyłonione w plebiscycie „Śląski design w .KTW”.

  więcej

  Koncepcja nowego dachu krakowskiego Bunkra Sztuki według BXBstudio

  Bunkier Sztuki znacznie wyodrębnia się z tkanki miejskiej Krakowa swoim gabarytem, materiałem czy rozwiązaniami funkcjonalnymi. Jest to miejsce unikatowe, w stylu niespotykanym już w mieście. Dostrzegamy wiele walorów estetycznych Galerii, jednak zaniedbanie tego miejsca nie pozwala na podziwianie idei architektonicznych, które tu przyświecały.

  więcej

  Polsko-Niemieckie Ogrody w Parku Skaryszewskim w Warszawie

  Projekt ZIELONE MIASTO przyjmuje swoją drugą odsłonę. Rozpoczynamy budowę Polsko-Niemieckich Ogrodów w Parku Skaryszewskim w Warszawie. W listopadzie 2016 Ambasada Niemiec podpisała porozumienie w sprawie ich realizacji z Miastem Stołecznym Warszawa. W tym roku planowana jest realizacja pierwszego etapu.

  więcej

  Wabu – Sushi & Japanese Tapas – nowy warszawski projekt autorstwa Roberta Majkuta

  Restauracja Wabu – Sushi & Japanese Tapas mieszcząca się na parterze jednego z budynków Warsaw Spire przy Placu Europejskim, to kolejny udany projekt pracowni Robert Majkut Design. Atutem tego wnętrza jest klarowna kompozycja wnętrza, klimatyczne oświetlenie i subtelna aura. Działając od października 2016 r. miejsce to zdobyło już główną nagrodę Warsaw Insider w kategorii Best Design.

  więcej

  Halo! Rybnik :: Punkt Informacji Miejskiej

  Halo! Rybnik to Punkt Informacji Miejskiej połączony z kawiarnią oraz sklepem z gadżetami miejskimi. W lokalu dawnej „Cepelii” powstało miejsce wspierające, a także promujące lokalnych rzemieślników i artystów. Pomysłem na aranżację wnętrz było wykorzystanie kilku elementów bazowych lokalu dawnej Cepelii i zestawienie ich z nowoczesną formą. Stary sufit z boazerii został zastąpiony lamelami drewnianymi, które są kontynuowane również na dwóch naprzeciwległych ścianach i stanowią główny akcent wnętrza.

  więcej

  Sopocki apartament w stylu retro

  Lokalizacja mieszkania na najwyższym piętrze nowej sopockiej kamienicy, pozwoliła otworzyć przestrzeń łączącą salon wraz z sypialnią, poziomym świetlikiem, który wpuszcza światło z obu stron mieszkania. Styl wnętrza jest współczesny jednak wyraźnie skłania się ku stylowi retro, który jest obecny w estetyce właściciela oraz projektanta. Autorem projektu jest Studio Potorska.

  więcej

  WYNIKI KONKURSU WODNE ŹRÓDŁA GDAŃSKA

  LAUREACI KONKURSU „WODNE ŹRÓDŁA GDAŃSKA”. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Do realizacji przekazane zostaną zdroje, które otrzymały pierwsze miejsca w każdej z kategorii. Konkurs wyłonił jedynie koncepcje zdrojów, które zostaną dopracowane pod kąrem technicznym. Teraz autorzy zwycięskich prac zostaną zaproszeni przez nas do przygotowania szczegółowych projektów wykonawczych. Na tym etapie uzgodnione zostaną szczegółowe rozwiązania użytkowe, które w pewnym stopniu, mogą wpłynąć na ostateczną formę poidełek. Nowe zdroje zostaną uruchomione do końca 2018 roku.

  więcej

  NOŻYCZKI CZYLI BUDYNEK JEDNORODZINNY W GRĘBANINIE

  Budynek zaprojektowany został w konwencji minimalizmu na obszarze wiejskim gdzie dominują budynki zwieńczone dwuspadowymi dachami o tradycyjnej formie architektonicznej. Projekt pod względem programu użytkowego dostosowany jest do funkcjonowania w nim 3 pokoleniowej rodziny. Ważnym aspektem było zadbanie o wykluczenie kolizji wynikającej z różnic pokoleniowych.

  więcej

TOP 10:

dowload...
dowload...
dowload...

R E K L A M A

}
Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj