Projekty :: infoArchitekta

Projekt pracowni Art Design Studio

Projekt pracowni Art Design Studio Starannie dobrana biżuteria podkreśli szyk i klasę każdej kreacji. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę architekt Agnieszka Lesiuk, która kierując się wrodzonym smakiem i dobrym gustem, iście biżuteryjnymi akcentami stylistycznymi dopełniła eleganckie wnętrza, stawiając na złote detale i szafirowe elementy aranżacji.

więcej

Sztuka jest wszędzie! Znamy laureatów 5. edycji ART in Architecture festival

Sztuka jest wszędzie! Znamy laureatów 5. edycji ART in Architecture festival Sztuka coraz śmielej wkracza do naszego życia. Towarzyszy nam nie tylko na wystawach, ale też w domach, hotelach, biurach, a nawet w przestrzeniach publicznych. Świadczy o tym rosnąca z roku na roku popularność konkursu ART in Architecture festival, który promuje sztukę w architekturze. Przedstawiamy laureatów tegorocznej edycji!

więcej

Polska pracownia Tremend z I Nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival 2023! Jury zachwyciły wnętrza inspirowane XX-wieczną Warszawą

Polska pracownia Tremend z I Nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival 2023! Jury zachwyciły wnętrza inspirowane XX-wieczną Warszawą Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments zostały docenione na prestiżowym World Architecture Festival 2023 w Singapurze. Realizacja polskiej pracowni Tremend nie tylko znalazła się na konkursowej „krótkiej liście”, ale też pokonała pozostałe projekty z całego świata, zdobywając I Nagrodę w kategorii INSIDE – hotels and apartaments.

więcej

Projekty minimalistycznych mieszkań i domów - Minimal Dwelling 2023

Projekty minimalistycznych mieszkań i domów - Minimal Dwelling 2023 Znamy wyniki międzynarodowego konkursu pt. Minimal Dwelling, którego zadanie polegało na opracowaniu projektu mieszkania w minimalistycznym stylu. Prezentujemy prace, które otrzymały główne nagrody w konkursie.

więcej

Magiczny realizm. Dom Hampton Residence spod kreski pracowni Tissu

Magiczny realizm. Dom Hampton Residence spod kreski pracowni Tissu Architektki Agnieszka Zaremba i Magdalena Kostrzewa-Świątek z pracowni Tissu, nie od dziś słyną z niesztampowych realizacji wnętrz, które śmiało przekraczają granice wyobraźni. Najlepszym na to przykładem może być Dom Hampton Residence w Wilanowie, którego projekt łączy w sobie to, co z pozoru niemożliwe – wypoczynkowy i niezwykle zdobny styl Hampton z modernistycznym Bauhausem.

więcej

„Każda wystawa to zupełnie inna historia”. Wywiad z Dorotą Terlecką, założycielką pracowni Biuro Kreacja

„Każda wystawa to zupełnie inna historia”. Wywiad z Dorotą Terlecką, założycielką pracowni Biuro Kreacja Dorota Terlecka od prawie 20 lat prowadzi pracownię projektową Biuro Kreacja. Jednym z wielu obszarów jej działalności jest projektowanie wystaw. Zadaliśmy jej kilka pytań o specyfikę tej pracy, zapytaliśmy też, co poradziłaby swoim młodszym kolegom i koleżankom, chcącym zajmować się projektowaniem przestrzeni wystawowych.

więcej

Wyniki konkursu Virtual Home 2023

Wyniki konkursu Virtual Home 2023 Znamy wyniki drugiej edycji międzynarodowego konkursu Virtual Home. Zadanie polegało na zaprojektowaniu wirtualnego domu z salonem i miejscem do pracy. Uczestnicy musieli zastanowić się, czy istnieją ograniczenia w projektowaniu wirtualnej przestrzeni.

więcej

Na Wzgórzach Dylewskich powstaje inwestycja Wysoka Wieś autorstwa Boris Kudlička with Partners

Na Wzgórzach Dylewskich powstaje inwestycja Wysoka Wieś autorstwa Boris Kudlička with Partners Pracownia Boris Kudlička with Partners zaprezentowała najnowszą inwestycję, która ma szansę zmienić oblicze Wzgórz Dylewskich. Boris Kudlička, który wraz z Little Tuscany jest jednocześnie inwestorem całego przedsięwzięcia, rozpoczyna w Wysokiej Wsi budowę czternastu domów jednorodzinnych, będących współczesną reinterpretacją dawnej mazurskiej architektury

więcej

Polacy chcą budownictwa przyjaznego dla środowiska - wyniki badania FSC

Polacy chcą budownictwa przyjaznego dla środowiska - wyniki badania FSC Z drewna można budować domy, mieszkania, biurowce, hotele, szkoły, teatry, galerie, szpitale, biblioteki czy muzea, co jedynie potwierdza niezwykle szerokie możliwości zastosowania tego surowca w odpowiadającym na aktualne potrzeby konsumentów budownictwie. Częstsze wykorzystanie drewna jako materiału budowlanego może przyczynić się do realizacji zobowiązań klimatycznych i sprawić, że branża zmniejszy swoje oddziaływanie na klimat i środowisko naszej planety.

więcej

Naturalnie, że z pazurem. Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa i ich kotów

Naturalnie, że z pazurem. Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa i ich kotów Naturalne drewno, butelkowa zieleń i surowe akcenty w stylu loft. To przepis architekt Agnieszki Lesiuk z Art Design Studio na wnętrze bliskie naturze, nie pozbawione jednak pazura, w którym azyl swój odnalazła „kocia” rodzina.

więcej

Mieszkanie na wynajem wg architektów z pracowni Interiorsy

Mieszkanie na wynajem wg architektów z pracowni Interiorsy Neutralne tło oraz funkcjonalne rozwiązania stały się punktem wyjścia do personalizacji poszczególnych mieszkań, które choć urządzone w tej samej konwencji, różnią się od siebie. Bo choć wnętrza miały być na tyle uniwersalne, by dostosowały się dobrze do rzeczy, które wniesie ze sobą nowy mieszkaniec, stylistyką i detalem miały przyciągać potencjalnych najemców.

więcej

Wyniki konkursu Pavilion of Humanity. Polski zespół z nagrodą!

Wyniki konkursu Pavilion of Humanity. Polski zespół z nagrodą! Zakończyła się druga edycja międzynarodowego konkursu pt. Pavilion of Humanity: First Contact. Zadanie polegało na opracowaniu koncepcji pawilonu prezentującego osiągnięcia ludzkiej cywilizacji. Na podium znalazł się zespół z Polski!

więcej

Fasada Roku 2023 - wyniki głosowania internautów

Fasada Roku 2023 - wyniki głosowania internautów Prawie 72 000 ocen przyznali internauci w tegorocznej edycji plebiscytu zorganizowanego przez firmę Baumit w ramach konkursu Fasada Roku 2023. Zobacz, które budynki w każdej z pięciu kategorii zyskały największą przychylność głosujących.

więcej

„Użytkownik jest mądrzejszy od architekta”. Wywiad z Józefem Franczokiem i Marcinem Kolanusem z pracowni PORT

„Użytkownik jest mądrzejszy od architekta”. Wywiad z Józefem Franczokiem i Marcinem Kolanusem z pracowni PORT W świecie architektury, gdzie forma spotyka się z funkcją, a estetyka jest równie istotna co praktyczność, Józef Franczok i Marcin Kolanus z pracowni PORT wyznaczają nowe ścieżki. W rozmowie z nimi odkrywamy, że ich podejście do projektowania to nie tylko praca, ale także misja – wprowadzanie wartości dodanej do życia użytkowników.

więcej

Projekt pracowni ANNA MAJ INTERIORS

Projekt pracowni ANNA MAJ INTERIORS 160-metrowy dom w Krakowie spod kreski pracowni ANNA MAJ INTERIORS to ciepłe, jasne i nowoczesne wnętrze. Koncepcja łączy minimalizm z naturalnymi materiałami i stonowanymi barwami tworząc komfortową i przyjazną przestrzeń.

więcej

«
»
«
»