Projekty :: infoArchitekta

WXCA z I Nagrodą w konkursie na projekt Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

WXCA z I Nagrodą w konkursie na projekt Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na nowy budynek Akademii Muzycznej im I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Zorganizowany wspólnie z SARP konkurs zakłada realizację na poznańskim Łazarzu obiektu, który będzie służył celom kulturalnym, naukowym i dydaktycznym. I Nagrodę zdobyła renomowana pracownia WXCA.

więcej

Biuro Coca-Cola HBC w Warszawie projektu BIT CREATIVE

Biuro Coca-Cola HBC w Warszawie projektu BIT CREATIVE Biuro firmy Coca-Cola HBC w warszawskim budynku Business Garden rozlokowane zostało na 3 piętrach o łącznej powierzchni 5,5 tys. mkw. Inwestorowi zależało by było ono nie tylko funkcjonalne i dopasowane do stylu pracy korporacji, ale też zaprojektowane zgodnie z brandbookiem firmy.

więcej

Wyniki konkursu Dom Cieni - The Home of Shadows 2024

Wyniki konkursu Dom Cieni - The Home of Shadows 2024 Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu pt. Dom Cieni — The Home of Shadows. Zadanie polegało na opracowaniu projektu domu, w którym nie ma sztucznego oświetlenia. Pierwsze miejsce zajął zespół z Korei Południowej w składzie Haneul Kim, Sayun Park i Eunbi Lee.

więcej

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024 Projekt pracowni TKHolding Fabryka Wody w Szczecinie został finalistą World Architecture Festival 2024 w kategorii "Sport". Centrum Sportowo-Edukacyjne w Szczecinie to największy w północno-zachodniej części Polski tego typu obiekt, łączący w sobie 18 różnych funkcji!

więcej

Letnia oaza spokoju w stylu boho - mieszkanie projektantki Magdaleny Miśkiewicz

Letnia oaza spokoju w stylu boho - mieszkanie projektantki Magdaleny Miśkiewicz Wnętrza w stylu boho od lat zachwycają swoją przytulnością i naturalnym urokiem. Przykładem doskonałego zastosowania tego stylu jest mieszkanie, w którym mieszka znana projektantka wnętrz Magdalena Miśkiewicz wraz ze swoimi córkami. To miejsce, gdzie jasne kolory, naturalne materiały i starannie dobrane dodatki tworzą harmonijną przestrzeń, pełną spokoju i ciepła.

więcej

Wyniki konkursu Iceland Ski Snow Cabin

Wyniki konkursu Iceland Ski Snow Cabin Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu "Iceland Ski Snow Cabin". Wyzwanie polegało na opracowaniu projektu ekologicznych domków narciarskich, które idealnie mogłoby się wpisać w islandzki krajobraz. W konkursie poszukiwano zrównoważonych projektów oryginalnego obiektu dla narciarzy obejmującego miejsce do przechowywania sprzętu i ciepłą przestrzeń do spotkań.

więcej

Paryski szyk z twistem. Mieszkanie w stylu eklektycznym projektu WZ Studio

Paryski szyk z twistem. Mieszkanie w stylu eklektycznym projektu WZ Studio Styl paryskich kamienic od lat inspiruje projektantów i architektów wnętrz do tworzenia ponadczasowych aranżacji pełnych szyku i wytworności. Co jednak, gdyby potraktować go jako punkt wyjścia do zabawy detalem i kolorem? Takiego wyzwania podjęły się architektki z pracowni WZ Studio – Małgorzata Liebhart i Ada Skwira, które klasycznym wnętrzom dodały twistu.

więcej

Funkcjonalne przestrzenie pod mostami. Wyniki konkursu Underbridge Housing

Funkcjonalne przestrzenie pod mostami. Wyniki konkursu Underbridge Housing "The Underbridge Housing" było kolejnym konkursem z serii wyzwań Affordable Housing poświęconej niedrogim rozwiązaniom mieszkaniowym. Była to już 17. edycja wydarzenia. Zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu swojego pomysłu na rewitalizację niewykorzystanych przestrzeni pod mostami.

więcej

Nowe oblicze klasyki. Luksus i elegancja wg architektów z pracowni Interiorsy

Nowe oblicze klasyki. Luksus i elegancja wg architektów z pracowni Interiorsy Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Z roku na roku ewoluuje, nabierając dyskretnego charakteru. Najlepszym na to przykładem jest projekt wnętrza spod kreski pracowni Interiorsy, która sięgając po klasyczne inspiracje stworzyła owiane nutą luksusu ponadczasowe wnętrze.

więcej

Retro w nowoczesnym wydaniu. Projekt kuchni w stylu mid-century modern

Retro w nowoczesnym wydaniu. Projekt kuchni w stylu mid-century modern Styl mid-century modern, który zdobył popularność w połowie XX. wieku, wciąż inspiruje architektów i projektantów wnętrz na całym świecie. Charakteryzuje się on prostymi liniami, funkcjonalnością, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów i dużych okien, które wprowadzają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła.

więcej

Swoboda tworzenia. 290-metrowy dom w Katowicach od mow.design

Swoboda tworzenia. 290-metrowy dom w Katowicach od mow.design W tym katowickim domu niepodzielnie rządzi klasyka we współczesnym wydaniu, design z najwyższej półki i polska sztuka. Staranny dobór wybitnych artystów, mebli, materiałów i detali, sprawił, że realizacja spod kreski architektek Weroniki Król i Marty Żebrowskiej-Wojczuk to szykowne dzieło, które całkowicie spełnia oczekiwania pary wymagających klientów.

więcej

Muzeum Historii Polski jednym z Najpiękniejszych Muzeów Świata! Projekt WXCA z prestiżowym tytułem Prix Versailles

Muzeum Historii Polski jednym z Najpiękniejszych Muzeów Świata! Projekt WXCA z prestiżowym tytułem Prix Versailles Muzeum Historii Polski w Warszawie zdobyło tytuł jednego z Najpiękniejszych Muzeów Świata! Zaprojektowane przez pracownię architektoniczną WXCA muzeum znalazło się na liście The World’s Most Beautiful Museums 2024 ogłoszonej przez Prix Versailles.

więcej

Z widokiem na bycie razem. Rodzinny apartament na warszawskich Bielanach

Z widokiem na bycie razem. Rodzinny apartament na warszawskich Bielanach Naturalne materiały, stonowane kolory i zapierający dech w piersiach widok zza okien. Tak w skrócie można opisać aranżację 120-metrowego apartamentu, który zaprojektowała architekt Weronika Budzichowska z pracowni To Be Design. Jednak, gdy zajrzymy do środka, przekonamy się, że słowa te jedynie zapowiadają szereg unikatowych rozwiązań, jakie kryje te ciepłe i przytulne wnętrze.

więcej

Projekt siedziby Netcompany w Polsce

Projekt siedziby Netcompany w Polsce Ponad pięć tysięcy metrów kwadratowych rozłożonych na trzech piętrach warszawskiego biurowca Evident Polska to przestrzeń biurowa Netcompany. Zaprojektowana dla ponad 500 osób, które na co dzień tworzą międzynarodową sieć powiązań w branży IT, dzięki architektom z biura BIT CREATIVE zapewnia ona utrzymaną w duchu hygge przestrzeń do pracy zespołowej, jak i indywidualnej.

więcej

Renowacja Książnicy Stargardzkiej nominowana do prestiżowej nagrody

Renowacja Książnicy Stargardzkiej nominowana do prestiżowej nagrody Siedziba Książnicy Stargardzkiej składa się z dwóch części – XVI-wiecznej gotyckiej kamienicy mieszczańskiej oraz pawilonu wybudowanego w latach 70. minionego stulecia. Obie kontrastujące bryły zostały połączone składającym się z wertykalnych elementów łącznikiem (kryją się tam między innymi jasne i przestronne hole wejściowe), nawiązującym kolorystycznie do pomorskiego modernizmu ceglanego. To nietypowe zestawienie czyni obiekt miejscem wyjątkowym, w którym spotykają się różne tradycje architektoniczne.

więcej

«
»
«
»