patronat :: infoArchitekta

Zbliża się termin składania prac do konkursu Movable House!

Zbliża się termin składania prac do konkursu Movable House! To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie na projekt domu współczesnego nomada - Movable House. Celem wyzwania jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych.

więcej

Eksperci wskazali Fasady Roku 2022. Rywalizacja przenosi się na poziom międzynarodowy

Eksperci wskazali Fasady Roku 2022. Rywalizacja przenosi się na poziom międzynarodowy Domy jedno- i wielorodzinne, kamienice, biurowce, hotele, ośrodki zdrowia, placówki oświaty, obiekty historyczne i wiele innych budynków – to właśnie one i ich elewacje tworzą scenerię dla naszego życia, wpływając na jego jakość. Dlatego zasługują, by je docenić. Jury konkursu Fasada Roku 2022 właśnie wyłoniło najlepsze realizacje w naszym kraju, wykończone materiałami Baumit. To jednak nie koniec emocji...

więcej

Fasada Roku 2022 – znamy wyniki głosowania internautów

Fasada Roku 2022 – znamy wyniki głosowania internautów Przez 6 miesięcy społeczność internetowa oceniała budynki z całej Polski w ramach plebiscytu Fasada Roku 2022. W ten sposób z 270 elewacji wyłoniono 5 laureatów w 5 kategoriach, do których wędruje specjalny tytuł „Wyróżnienie internautów”.

więcej

Ostatni miesiąc na zgłoszenia do konkursu Architect of The Year Awards 2022

Ostatni miesiąc na zgłoszenia do konkursu Architect of The Year Awards 2022 Konkurs kierowany jest do architektów, inżynierów i projektantów. Spośród przesłanych realizacji i koncepcji zostaną wybrane najlepsze prace w każdej z kilkunastu kategorii. Termin rejestracji i składania prac upływa 30 listopada 2022 roku. Zwycięzców poznamy w grudniu.

więcej

Polska premiera ARCHITECT@WORK

Polska premiera ARCHITECT@WORK 15 i 16 listopada EXPO XXI będzie gościć polską premierę ARCHITECT@WORK. Bądź częścią tego wyjątkowego dwudniowego wydarzenia branżowego, które odbywa się w samym epicentrum warszawskiej społeczności architektów i projektantów!

więcej

Fasada Roku 2022: Blisko 300 elewacji w konkursie. Ostatni miesiąc głosowania internautów

Fasada Roku 2022: Blisko 300 elewacji w konkursie. Ostatni miesiąc głosowania internautów Wśród zakwalifikowanych obiektów znalazły się realizacje z wielu regionów naszego kraju, a swoje reprezentacje mają zarówno duże aglomeracje miejskie, jak i niewielkie miejscowości czy wsie. Dobra architektura jest wszędzie, dlatego zwycięstwo wciąż pozostaje sprawą otwartą.

więcej

Konkurs Urban Design & Architecture Design Awards 2023

Konkurs Urban Design & Architecture Design Awards 2023 Trwa piąta edycja międzynarodowego konkursu Urban Design & Architecture Design Awards 2023. Organizatorzy zapraszają do udziału pracownie projektowe, architektów, studentów, inżynierów i artystów z całego świata.

więcej

Jesień i światło - poznaj nowości Aqform!

Jesień i światło - poznaj nowości Aqform! Jesienią wzrasta zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Jak zadbać o dobre samopoczucie, kiedy dni stają się coraz krótsze? W jaki sposób zapewnić komfort wizualny i akustyczny w biurze? Poznaj jesienne nowości marki Aqform, dostępne w ofercie już od 17.10.!

więcej

Roca One Day Design Challenge – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów

Roca One Day Design Challenge – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów Konkurs „Roca One Day Design Challenge” ma długą historię – odbywa się cyklicznie od 10 lat. Został zainicjowany przez markę globalną Roca, lidera w sektorze łazienkowym. W jego tegorocznej odsłonie wezmą udział studenci wzornictwa i architektury, młodzi projektanci i architekci z całego świata.

więcej

Konkurs Design Wood Challenge

Konkurs Design Wood Challenge Konkurs skierowany jest do studentów uczelni wyższych studiów I i II-stopnia oraz studiów jednolitych kierunku Architektura, Budownictwo oraz Architektura Krajobrazu. W konkursie mogą wziąć udział zarówno zespoły składające się z maksymalnie trzech studentów, jak i studenci indywidualnie

więcej

Konkurs Wnętrze Roku SAW

Konkurs Wnętrze Roku SAW Trwa konkurs Wnętrze Roku SAW na najlepsze realizacje wnętrz z lat 2019–2022. Łączna pula nagród wynosi 100.000 złotych. To największy, najbardziej prestiżowy i w pełni niezależny konkurs dla architektów wnętrz w Polsce.

więcej

Kończy się czas na zgłoszenie do konkursu Fasada Roku 2022

Kończy się czas na zgłoszenie do konkursu Fasada Roku 2022 Zwycięzców wyłoni profesjonalne jury podczas obrad zaplanowanych w listopadzie 2022 r. Wcześniej jednak poznamy rozstrzygnięcie plebiscytu, w ramach którego co roku społeczność internetowa wybiera swoich laureatów. Wszyscy do 31 października br. możemy ocenić dowolną liczbę kandydatów, przyznając każdemu z nich od 1 do 5 gwiazdek.

więcej

Spotkanie z autorami Archiprzewodnika po Polsce

Spotkanie z autorami Archiprzewodnika po Polsce Po bardzo dobrze przyjętym przez czytelników Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet autorów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – tym razem zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej. Archiprzewodnik po Polsce to nie tylko opowieść o budynkach, ale również o ludziach, którzy stoją za obiektami architektury.

więcej

Konkurs Movable House. Dom Współczesnego Nomada

Konkurs Movable House. Dom Współczesnego Nomada Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie projektu „MOVABLE HOUSE – Dom Współczesnego Nomada”. Może to być adaptacja istniejącego pojazdu na jeżdżący dom albo zbudowanie go od podstaw z wykorzystaniem oferowanych przez firmy motoryzacyjne podwozi do zabudowy.

więcej

Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie - Golf Archi Cup 2022

Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie - Golf Archi Cup 2022 W dniach 9-10 września 2022 r. na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie k. Wrocławia odbędą się XIII Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie oraz towarzysząca im Akademia Golfa dla Architektów

więcej

«
»
«
»