ARTYKUŁY

  Forum Designu i Architektury D&A 2021 - Sumienie detalu

  Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.

  więcej

  TBS Nowe Żerniki - projekt Major Architekci Wrocław

  Budynek TBS Nowe Żerniki przy ul. Tadeusza Brzozy we Wrocławiu otrzymał wyróżnienie w kategorii budynek wielorodzinny nowy w konkursie Fasada Roku 2020. Poniżej prezentujemy projekt. Jury doceniło w ten sposób utrzymanie czystości formy przy pomocy zastosowanej kolorystki, nawiązującej do zabytkowego osiedla WuWa oraz próbę zamknięcia całego kwartału mieszkaniowego.

  więcej

  Krakowskie budynki z nagrodami

  Krakowski Budynek KSN Sanel otrzymał wyróżnienie za zachowanie bryły architektonicznej oraz ożywienie elewacji. Uwadze jurorów nie umknęła również skala przedsięwzięcia i staranność przeprowadzonych prac. Z kolei kamienica przy ul. Wielopole 15 otrzymała wyróżnienie w kategorii budynek historyczny po renowacji.

  więcej

  Włoska restauracja projektu pracowni LOFFT Architektura Wnętrz

  Najnowszy projekt pracowni LOFFT Architektura Wnętrz to restauracja, w której goście nie tylko skosztują pysznej pizzy i wina! Dwukondygnacyjna przestrzeń została stworzona także z myślą o eventach i imprezach okolicznościowych – a wszystko inspirowane włoską kulturą z nastrojowym oświetleniem w tle od marki AQForm!

  więcej

  Renowacja - Kamienica „Pod Aniołem”

  Tytułem Fasada Roku 2020 została uhonorowana Kamienica „Pod Aniołem” przy ul. Traugutta 11 w Kożuchowie, która zyskała drugie życie dzięki pracom renowacyjnym zrealizowanym przez Mazbud Łukasz Mazur zgodnie z projektem, który opracowała Pracownia Projektowa Renowacja Dorota Krupka.

  więcej

  Projekt Dom Kopcówki w Woli Kopcowej - FR 2020

  Dom Kopcówki w Woli Kopcowej pod Kielcami otrzymał wyróżnienie w kategorii dom jednorodzinny nowy. Jury doceniło realizację za dobre, proste wpisanie się bryły w otaczającą naturę, wręcz w strukturę lasu, a także za umiejętny dobór zastosowanych materiałów, uwzględniający warunki klimatyczne panujące w lesie.

  więcej

  Projekt JAK House w Kwirynowie

  projekt JAK House w Kwirynowie został wyróżniony w kategorii budynek jednorodzinny nowy w konkursie Fasada Roku 2020. Jury doceniło „czytelną bryłę” z bogatą tektoniką przesunięć ścian podkreśloną zmianą kolorów. Projekt autorstwa Beczak/Beczak/Architekci zrealizowała Firma budowlano-remontowa Mariusz Sobczyk.

  więcej

  Projekt Barki Cieślika pracowni FW Anta Studio Architektoniczne - główna nagroda Fasada Roku 2020

  W kategorii budynek jednorodzinny nowy jury najwyżej oceniło Barkę Cieślika „zacumowaną” w niewielkiej miejscowości Biała. Dom zaprojektowany przez architekta Daniela Cieślika, właściciela FW Anta Studio Architektoniczne, został nagrodzony tytułem Fasada Roku 2020 za bardzo dobre wpisanie się bryły budynku w istniejące otoczenie (naturę). Jury doceniło ciekawą formę, uzyskaną przez zastosowanie różnych materiałów.

  więcej

  Fasada Roku - Dwa tytuły dla Pomorza

  W najliczniej obsadzonej kategorii, w której mierzyło się aż 136 nowych budynków wielorodzinnych najwyżej bowiem oceniono kameralny kompleks mieszkaniowy Nowe Kolibki w Gdyni autorstwa Roark Studio. Projekt otrzymał tytuł Fasada Roku 2020 za umiejętne wpisanie się budynku w otaczający krajobraz oraz ciekawe zestawienie wykorzystanych materiałów. Za umiejętne wykorzystanie otaczającej budynki zieleni i odpowiednie gabaryty brył budynków.

  więcej

  Fasada Roku 2020 – tak głosowali jurorzy!

  Konkurs Fasada Roku 2020 powoli przechodzi do historii. Właśnie poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia – wybory jury. Biała k. Częstochowy, Gdańsk, Gdynia, Kożuchów, Kraków, Kwirynów, Leszno, Lublin, Poznań, Stalowa Wola, Toruń, Wola Kopcowa, Wrocław – to te miejscowości w swoich granicach administracyjnych skrywają zwycięzców i wyróżnionych. Jednak to jeszcze nie koniec emocji. Rywalizacja przechodzi teraz na poziom międzynarodowy.

  więcej

dowload... czekaj ...
dowload...
dowload...
Co czytają inni: Zobacz więcej
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gamma Media bedącego wydawcą portalu infoArchitekta.pl. Dane przechowywane w celach marketingowych i statystycznych. Dane użytkowników gromadzone są anonimowo. Akceptuj";