Wydarzenia :: infoArchitekta

Dla architektów i projektantów

Wystawy prac semestralnych i dyplomowych

Wystawy prac semestralnych i dyplomowych Przypominamy o dwóch wystawach prezentujących prace semestralne i dyplomowe, które właśnie można oglądać w Warszawie i Katowicach: wystawa prac inżynierskich wykonanych na kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW oraz wystawa makiet - Historia Architektury Starożytnej przygotowaną przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

więcej

Podcast "Odpominanie" architektury modernizmu w Zodiaku

Podcast Odpominanie architektury modernizmu w Zodiaku Na stronie projektu Audycje Kulturalne tworzonego przez Narodowego Centrum Kultury można posłuchać podcastu o wystawie prac brazylijsko-włoskiego artysty Viniciusa Libardoniego pt. "Memento" prezentowanej w warszawskim pawilonie architektury ZODIAK.

więcej

Wystawa "MEMENTO. Vinicius Libardoni" w Warszawie

Wystawa MEMENTO. Vinicius Libardoni w Warszawie Wystawa „Memento” jest sposobem na upamiętnienie (a może niekiedy „odpomnienie”?) nieistniejących już, lub zupełnie do samych siebie niepodobnych, ikon. W cyklu monochromatycznych grafik brazylijsko-włoski artysta i architekt Vinicius Libardoni portretuje powojenne obiekty z różnych miast Polski, w poetycki sposób oddając przy tym paradoks ich losu.

więcej

Wystawa Greenhouse Silent Disco w Muzeum Architektury

Wystawa Greenhouse Silent Disco w Muzeum Architektury Instalacja #Greenhouse Silent Disco, po swojej międzynarodowej premierze na 23. Triennale Sztuk Dekoracyjnych i Architektury Współczesnej w Mediolanie, będzie miała swoją polską odsłonę w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

więcej

Kolejny wykład w ramach projektu HAŁAS: W PLANOWANIU

Kolejny wykład w ramach projektu HAŁAS: W PLANOWANIU Rozmowę o hałasie w planowaniu otworzy wykład ekspertów zajmujących się nie tylko mierzeniem i mapowaniem hałasu w stolicy, ale też modelowaniem emisji oraz wdrażaniem programów mających na celu podniesienie jakości akustycznej miejskiego środowiska życia.

więcej

Wykład w ramach wystawy "Nowy Początek. Modernizm w II RP"

Wykład w ramach wystawy Nowy Początek. Modernizm w II RP Europejska Sieć Pamięć i Solidarność, Międzynarodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają do wysłuchania wykładu prof. Jaya Wintera pt. 'Modernism and the persistence of tradition' ('Modernizm a ciągłość tradycji').

więcej

Spacery miejskie po Krakowie - architektura XIX i XX wieku

Spacery miejskie po Krakowie - architektura XIX i XX wieku Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza do udziału spacerach miejskich po Krakowie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Tematem spacerów jest architektura XIX i XX wieku oraz życie codzienne. Za nami pierwszy spacer szlakiem willi i pałaców wznoszonych w XIX i XX wieku na terenie Starych Dębnik.

więcej

Wykład "Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej"

Wykład Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej W Muzeum Warszawy realizowany jest nowy cykl pt. "Kolory Warszawy". Są to wykłady ukazujące warszawską fotografię przez pryzmat publikacji fotograficznych: książek, broszur, publikacji prasowych, fotopamiątek i mediów społecznościowych.

więcej

I & We - wystawa szkła norweskiego

I & We - wystawa szkła norweskiego I & We to wystawa norweskich artystek wybranych w formacie open call, które za pomocą szkła tworzą wyjątkowe, artystyczne uniwersa. Ich praktyki przepełnione są czułością i troską dla tego tworzywa oraz otaczającego nas świata. Inspiracją jest dla nich wyjątkowe, różnorodne środowisko przyrodnicze Norwegii.

więcej

Spotkanie wokół książki "Architektura Urbanistyka Sztuka"

Spotkanie wokół książki Architektura Urbanistyka Sztuka Jak architektura i urbanistyka ma się do sztuki? Dyskusję wokół tego tematu prześledziło grono związane z Komitetem Architektury i Urbanistyki PAN. Organizatorzy zapraszają na spotkanie wokół publikacji pod redakcją profesora Sławomira Gzella pt. Architektura Urbanistyka Sztuka.

więcej

Druga edycja PROJEKTU: W CENTRUM. Znamy program wykładów!

Druga edycja PROJEKTU: W CENTRUM. Znamy program wykładów! Wystartowała druga edycja PROJEKTU: W CENTRUM. W bieżącym roku tematem przewodnim wszystkich wydarzeń w cyklu będzie HAŁAS! Celem Projektu HAŁAS :W CENTRUM jest dostrzeżenie i zrozumienie miejskiego hałasu jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego.

więcej

Wystawa Antropocen w Muzeum Architektury

Wystawa Antropocen w Muzeum Architektury Instytutu Architektury i Urbanistyki miała swoją premierę jesienią 2022 roku w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Wrocławską odsłonę ekspozycji będzie można zobaczyć w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury we Wrocławiu. Towarzyszy jej będzie bogaty program wydarzeń – spotkań, warsztatów i debat – oraz działań edukacyjnych.

więcej

Wykład z cyklu Wille i pałace Europy - Sintra na trzy pałace

Wykład z cyklu Wille i pałace Europy - Sintra na trzy pałace Zamek Maurów, Pałac Pena czy średniowieczny, przebudowywany wielokrotnie w renesansie i baroku zespół pałacowy to tylko kilka kilka ciekawych obiektów w portugalskim mieście Sintra. - Podczas wykładu odbędziemy historyczną podróż od czasów Maurów po współczesność zatopionej w zieleni Sintry - zachęcają organizatorzy.

więcej

Wystawa Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949. Jak naprawdę wyglądała odbudowa stolicy?

Wystawa Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949. Jak naprawdę wyglądała odbudowa stolicy? Wystawa Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949 w nowatorski sposób ukazuje unikalny materialny charakter miasta odradzającego się wspólnym wysiłkiem. Prowadzi przez proces przemiany ruin w gruzy, a gruzów w materiały budowlane, z których warszawianki i warszawiacy tworzyli przyszłość swoją i powojennej Warszawy.

więcej

Ruszył drugi sezon podcastu Usłysz ADE - Architektura Dla Edukacji

Ruszył drugi sezon podcastu Usłysz ADE - Architektura Dla Edukacji Czy architektura, od której wychodzimy, otwiera czy ogranicza ten sposób opowiadania o świecie? Jaką definicję architektury i edukacji architektonicznej przyjmujemy? Jakie obszary, wątki, tematy zawierają się w tym jak rozumiemy i w jaki sposób popularyzujemy edukację o przestrzeni? - pytają prowadzący.

więcej

«
»
«
»