Wydarzenia

  Dzień Młodego Architekta i Inżyniera 2017

  Już w Maju w Warszawie odbędzie się Dzień Młodego Architekta i Dzień Młodego Inżyniera. W programie zaplanowano wiele atrakcji: wykłady mistrzów architektury i znanych konstruktorów, case study z udziałem inżynierów - praktyków, warsztaty BIM i konsultacje.

  więcej

  Local matters - Warsztaty urbanistyczno-architektoniczne

  Trwają zapisy na Ogólnopolskie Warsztaty Urbanistyczno - Architektoniczne "Local matters - new center of Zielonki" organizowane przez Koło Naukowe Urbanistyki w Karkowie. Na warsztatach poruszona zostanie tematyka: centra lokalne w małej gminie podmiejskiej

  więcej

  reklama


  Wystawa "Przekaż dalej / Pass it on" w Zamku Cieszyn

  Młodzi projektanci, architekci oraz twórcy biżuterii oddają hołd wybitnym osobowościom, które zmieniały swoje czasy, począwszy od 820 roku po współczesność. Kolekcja niecodziennej biżuterii to opowieść o pionierach w tak różnych dziedzinach jak: sztuka, architektura, polityka, muzyka, sport.

  więcej

  Niemapa Gdynia: Budujemy miasto – rodzinne warsztaty

  Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do wspólnego budowania miasta. Podczas warsztatów poznamy historię architektury modernistycznej. Uczestnicy zainspirowani nowoczesnymi obiektami stworzą własne budynki. Efektem wspólnego działania będzie duża makieta przedstawiająca fragment Gdyni.

  więcej

  Fundacja im. Stefana Kuryłowicza szuka najciekawszych praktyków i teoretyków architektury

  W poniedziałek 24 kwietnia o godz. 17:00 ruszył nabór zgłoszeń do Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2017. Jak co roku Fundacja im. Stefana Kuryłowicza wybierze najciekawszy tekst teoretyczny dotyczący relacji architektury i kultury oraz najlepszy architektoniczny pomysł na poprawę jakości przestrzeni publicznej. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca 2017 roku przez formularz na stronie Fundacji.

  więcej

  Archidzieci - bezpłatne warsztaty dla najmłodszych miłośników architektury

  Warsztaty mają uwrażliwić dzieci na otaczającą przestrzeń i nauczyć uważnej obserwacji oraz zainteresować szeroko rozumianą architekturą. Każde spotkanie poświęcone jest osobnemu zagadnieniu. Dzieci wykonują modele i kompozycje, kolorują, wymyślają, oceniają, wyrażają swoje emocje i pomysły. Zajęcia bezpłatne dla dzieci w wieku od 6 do...

  więcej

  Wystawa JEMS Architekci. (RE)KOLEKCJE

  Pracownię JEMS Architekci założyli pod koniec 1988 roku trzej architekci: Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki i Jerzy Szczepanik-Dzikowski oraz Wojciech Zych – ekonomista. W ciągu blisko trzech dekad istnienia biura do grona wspólników i partnerów dołączyli architekci: Marcin Sadowski, Paweł Majkusiak, Andrzej Sidorowicz i Marek Moskal.

  więcej

  Konferencja Biura XXI wieku - edycja 2017

  Ponad 40% zużycia energii w Europie generują budynki, z czego niemal 75% charakteryzuje się niską efektywnością energetyczną. Czy zatem budynki o wysokiej efektywności energetycznej dają gwarancję niższych opłat? Czy obiekt certyfikowany jest tańszy w eksploatacji? Co tak naprawdę kryje się pod nazwą „koszty eksploatacyjne” i jaki wpływ na nie mają sami użytkownicy obiektu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą tematem drugiej edycji konferencji Biura XXI wieku.

  więcej

  Na Zaspie powstanie pierwszy poziomy mural

  W ramach Projektu Zaspa prowadzonego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto i spółkę City Pro, inwestora Galerii Wnętrz City Meble, ożyje część skweru przy ulicy Hynka na Zaspie. 22 kwietnia od godz. 12.00 organizatorzy zapraszają do montowania ławek miejskich i sadzenia roślin oraz wspólnego dokończenia pierwszego na Zaspie muralu poziomego, który powstanie we współpracy z Gdańską Szkołą Muralu i Instytutem Kultury Miejskiej.

  więcej

  Ruszył cykl wykładów „Czwartki z High5ive” na Akademii Sztuk Pięknych

  Pięć otwartych wykładów, obejmujących m.in. street art, projektowanie przestrzeni, socjologię miasta czy współpracę między architekturą i sztuką – tak zapowiada się cykl „Czwartki z High5ive”, realizowany na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

  więcej

dowload...
dowload...
dowload...
dowload...

R E K L A M A

}
Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj