Wydarzenia :: infoArchitekta

Dla architektów i projektantów

Otwarty nabór na konferencję EKA Arh 2024

Otwarty nabór na konferencję EKA Arh 2024 Zgłoszone abstrakty powinny odnosić się do wysokiej jakości badań opisujących oryginalne i niepublikowane wyniki prac koncepcyjnych, konstrukcyjnych, empirycznych, eksperymentalnych lub teoretycznych we wszystkich obszarach planowania przestrzennego i projektowania.

więcej

Wystawa „Do zamieszkania! Projekty Heleny i Szymona Syrkusów”

Wystawa „Do zamieszkania! Projekty Heleny i Szymona Syrkusów” Organizatorzy zapraszają na nową wystawę prezentowaną w galerii Art Walk pt. „Do zamieszkania!”. Ekspozycja poświęcona jest architekturze mieszkaniowej jednego z najwybitniejszych duetów polskiego modernizmu – małżeństwa Syrkusów.

więcej

Wybierz muzealne wydarzenie roku! Trwa plebiscyt publiczności

Wybierz muzealne wydarzenie roku! Trwa plebiscyt publiczności Trwa 44. edycja konkursu „Sybilla”, którego celem jest wyłonienie najlepszych wydarzeń muzealnych w Polsce. Organizatorzy zapraszają do udziału w plebiscycie publiczności i oddania głosu na ulubiony muzealny projekt 2024!

więcej

Spotkanie o raporcie „Zawód na A” - Badanie kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce

Spotkanie o raporcie „Zawód na A” - Badanie kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce W spotkaniu wezmą udział inicjatorzy i współautorzy raportu ze Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele i studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

więcej

Wystawa Fenomen polskiego kilimu

Wystawa Fenomen polskiego kilimu Organizatorzy zapraszają na wystawę kilimu polskiego ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz kolekcji prywatnej prof. Piotra Korduby. Ekspozycja skupia się na fenomenie kilimu polskiego, stanowiącego materialny przejaw kultury tradycyjnej – ludowej i dworskiej.

więcej

Miasto Reaktywacja – rozmowy wokół rewitalizacji nieużytków miejskich poprzez kulturę

Miasto Reaktywacja – rozmowy wokół rewitalizacji nieużytków miejskich poprzez kulturę Organizatorzy zapraszają na otwartą konferencję "Miasto Reaktywacja". Tematem wydarzenia będzie kreatywna zmiana nieużytków miejskich poprzez kulturę. Będzie również mowa o muzyce elektronicznej i artystach, którzy współtworzą nowe przestrzenie w zgodzie z naturą i mieszkańcami.

więcej

Wykład „Niewidoczny modernizm? Kobiety w architekturze Warszawy”

Wykład „Niewidoczny modernizm? Kobiety w architekturze Warszawy” Modernizm w rękach kobiet. Jak dużo wiecie o architektkach i artystkach, które tworzyły w tym czasie? Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Modernizm na Warsztacie". Wykład zatytułowany "Niewidoczny Modernizm? Kobiety w architekturze Warszawy" wygłosi prof. Marta Leśniakowska.

więcej

Z cyklu „Interpretacje”. Spotkania wokół architektury

Z cyklu „Interpretacje”. Spotkania wokół architektury Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza kolejne spotkanie z cyklu „Interpretacje”. Gościem wydarzenia będzie Anna Cymer, historyczka sztuki, dziennikarka, popularyzatorka wiedzy o architekturze. Spotkanie i rozmowę poprowadzi arch. Marcin Brataniec.

więcej

Wystawa „Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł”

Wystawa „Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł” Dywan to wyrób rzemieślniczy, jeden z najstarszych w naszej cywilizacji. W Łodzi jest wpisany w tkankę miasta od ponad 120 lat. Akademickie Centrum Designu zaprasza na wystawę pt. "Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł". Wystawa jest połączona z cyklem warsztatów projektowych prowadzonych przez Joannę Rusin i Elżbietę Kuźniar.

więcej

Wykład o powojennych wizjach Wrocławia

Wykład o powojennych wizjach Wrocławia Architektom i architektkom przybyłym do Wrocławia w drugiej połowie lat 40. przyświecał jeden cel: odbudowa miasta. Lokalni pionierzy stanęli przed wielkim wyzwaniem - przekształceniem zrujnowanej tkanki miejskiej w miejsce do życia dla wciąż napływających, nowych lokatorów. Wśród projektantów czynnie zaangażowanych w ten proces był Andrzej Frydecki (1903-1989), absolwent Politechniki Lwowskiej i świeżo upieczony profesor Politechniki Wrocławskiej.

więcej

Spotkanie "O roli fotografii w patrzeniu na miasto"

Spotkanie O roli fotografii w patrzeniu na miasto Organizatorzy zapraszają na spotkanie "O roli fotografii w patrzeniu na miasto". Gościem wydarzenia będzie reportażysta i fotoreporter Filip Springer - autor wielu książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Filip Springer obecnie koordynuje projekt „Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji”, którego celem jest dokumentacja fotograficzna przemiany prawobrzeżnej Warszawy.

więcej

Wykład „Zielone Budownictwo”. Zmiany w legislacji dotyczące konieczności podawania śladu węglowego od 2027 roku

Wykład „Zielone Budownictwo”. Zmiany w legislacji dotyczące konieczności podawania śladu węglowego od 2027 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Wybrzeże zaprasza na wykład na temat zielonego budownictwa oraz zmian w legislacji dotyczących konieczności podawania śladu węglowego od 2027 roku. Wykład poprowadzi dr inż. arch. Marta Promińska, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Strabag Sp z o.o., Pełnomocniczka Zarządu Głównego SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu.

więcej

Wystawa MONO_WORLD - Łódź Design Festival

Wystawa MONO_WORLD - Łódź Design Festival Na plakacie zbliżającej się tegorocznej odsłony Łódź Design Festival znalazło się plastikowe krzesło. Dlaczego to popularne krzesło ogrodowe stało się motywem przewodnim 18. edycji festiwalu i co ma wspólnego z komfortem - tego dowiemy się z jednej z wystaw festiwalowych zatytułowanej MONO_WORLD.

więcej

JaTyMy - Wystawa studentów ASP w Warszawie

JaTyMy - Wystawa studentów ASP w Warszawie Wystawa JaTyMy to multimedialna prezentacja indywidualnych wypowiedzi młodych artystek i artystów, które powstały w ramach zajęć Pracowni Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka. Punktem wyjścia był namysł nad figurą reprezentanta zbiorowości – postaci człowieka, który łączyłby w swojej konstrukcji wiele cech. Na ekspozycji znajdziemy rzeźby, instalacje przestrzenne, prace wideo, animacje i rysunki.

więcej

Cykl wykładów online Trzy Generacje Warszawskich Architektów - Stanisław Barylski

Cykl wykładów online Trzy Generacje Warszawskich Architektów - Stanisław Barylski Stanisław Barylski był polskim architektem. Opracował wiele projektów budynków mieszkalnych. Do jego najbardziej znanych prac należą budynki na warszawskiej Saskiej Kępie m.in. przy ul. Walecznych, Zwycięzców, Francuskiej, Berezyńskiej. Był również autorem projektu Stadionu Marymontu Warszawa.

więcej

«
»
«
»