Wydarzenia

Dla architektów i projektantów

  Wystawa szkła artystycznego "Polish Modern Glass Art" (online)

  W ramach międzynarodowych targów sztuki w Budapeszcie Art Market Budapest 2020, Fundacja WyspArt przygotowała projekt poświęcony szkłu artystycznemu polskich twórców. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią wystawa w całości prezentowana jest online.

  więcej

  Sztuka WGW 2020: Ryszard Waśko. Od A do B

  Intermedialna twórczość Ryszarda Waśko obejmuje działania w obszarze różnych mediów: filmu, wideo, wideoinstalacji, fotografii, rysunku i malarstwa. Realizacje artysty z lat 70. ukazują jego udział w neoawangardowych eksperymentach i rebelii wymierzonej w tradycyjnie rozumianą sztukę.

  więcej

  Sztuka: Wystawa "Życie obrazów"

  Wystawa “Życie obrazów” śledzi różnorodne losy dzieł powojennych malarzy i malarek. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na problem utraty (materialnej i symbolicznej) dużej ilości wartościowych prac, stanowiących wspólne dziedzictwo kulturalne.

  więcej

  Wystawa Artura Szołdry w ramach cyklu "SPOTKANIA ToTuart"

  Trzecia odsłona cyklu „SPOTKANIA ToTuart” przed nami – tym razem Galeria Sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser zaprasza na wystawę prac Artura Szołdry – rzeźbiarza, który swoje rzemiosło i kunszt z dużym sukcesem doskonali od ponad piętnastu lat.

  więcej

  Projekt OKNO - nowe przestrzenie artystyczne

  Rusza oryginalny, ogólnopolski projekt 15 mini-wystaw 15 młodych artystów i artystek w miastach na terenie całego kraju. Wybrane miejsca i lokalne przemienią się tymczasowo na przestrzenie wystawiennicze i artystyczne. Wydarzenie organizowane jest przez Artystyczną Podróż Hestii.

  więcej

  Wystawa "KATA/KAMI"

  Artystka od wielu lat czerpie w swej twórczości inspiracje z kultury japońskiej. Nie jest to jedynie powierzchowna recepcja. Artystka wspomina uczucie cielesnej bliskości i swojskości, które towarzyszyło jej w 1991 roku podczas pierwszego pobytu w Osace, gdzie - jeszcze jako studentka - została uhonorowana brązowym medalem na Triennale grafiki.

  więcej

  Inflatales. Stalowe opowieści Oskara Zięty

  "INFLATALES. Stalowe opowieści Oskara Zięty" to najnowsza wystawa głośnego artysty młodego pokolenia, Oskara Zięty, który zdobył uznanie światowej publiczności. Odbędzie się ona w krakowskiej Galerii Architektury GAGA MOS.

  więcej

  Cykl spotkań z projektantami - rozmowy o nowych technologiach

  Trwa cykl cotygodniowych spotkań online z projektantami, którzy zajmują się nowym technologiami w projektowaniu architektonicznym. Tematyka rozmów obejmuje m.in. uczenie maszynowe, robotkę i cyfrowe fabrykacje.

  więcej

  Spotkanie online z pracownią Boris Kudlička with Partners

  Boris Kudlička with Partners to przestrzeń, w której każde spotkanie jest okazją do stworzenia nowej, niezwykłej i niepowtarzalnej historii. Pracownia którą w 2018 roku wraz z partnerami założył uznany scenograf i projektant Borisa Kudlička, zdążyła już zaznaczyć swoją obecność na arenie polskiej i międzynarodowej.

  więcej

  CONNECTED. Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab 2020. Rozszerz swoją rzeczywistość

  9. edycja Festiwalu Patchlab zaprezentuje prace ponad 35 współczesnych twórców audiowizualnych z całego świata. Większość wydarzeń festiwalowych odbędzie się w formacie hybrydowym, na specjalnie przygotowanej stronie patchlab.pl oraz na terenie Krakowa i na ekranach smartfonów. W programie m.in. wystawy online w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, performance w grze wideo, program filmowy, immersyjne widowiska audiowizualne oraz dwie wyjątkowe aplikacje mobilne. Udział we wszystkich wydarzeniach jest w tym roku bezpłatny.

  więcej

dowload...
dowload...
dowload...
Co czytają inni: Zobacz więcej
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gamma Media bedącego wydawcą portalu infoArchitekta.pl. Dane przechowywane w celach marketingowych i statystycznych. Dane użytkowników gromadzone są anonimowo. Akceptuj";