Wydarzenia

  Spotkanie Parallel Structures

  Parallel Structures - projekt autorstwa wrocławianki Ewa Głowacka, to w dosłownym tłumaczeniu „struktury równoległe”. Tytułowa paralelność odnosi się do Pilzna i Wrocławia – miast, które w 2015 i 2016 roku były Europejskimi Stolicami Kultury, a zarazem do relacji między dwoma obiegami kultury miejskiej: wydarzeniami i projektami związanymi z ESK oraz działaniami wyrastającymi ze sceny niezależnej.

  więcej

  Wykład: Re-nesans- odrodzenie, czyli powrót i fascynacja klasycznym antykiem Grecji i Rzymu

  Są dzieła sztuki, które mają „swój czas” tylko w epoce, w której powstały.I mimo podziwu nie wzbudzają silnych emocji; nie prowokują twórców późniejszych epok do artystycznej „riposty” czy mierzenia się z nimi na inny sposób. Nie pobudzają wyobraźni autorów innych dyscyplin. Służewski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na nowy cykl spotkań o sztuce: "Życie po życiu". Pierwsze spotkanie pod hasłem "Re-nesans" odbędzie się 12 września i będzie poświęcone fascynacją antykiem Grecji i Rzymu.

  więcej

  reklama


  Włącz Muzeum! - atrakcje Muzeum Miasta Gdyni

  Włącz Muzeum! - dotknij, usłysz, poczuj i zobacz najlepsze polskie wzornictwo, sztukę łączenia natury z kulturą, archiwalne fotografie oraz zabytki gdyńskiego modernizmu. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza osoby do twórczego doświadczania kultury

  więcej

  Nawiąż dialog z miastem i sztuką podczas Street Art Piknik

  Warsztaty dotyczące sztuki w przestrzeni publicznej, gra miejska „Operacja Widmo”, możliwość współtworzenia muralu ‒ to wszystko i wiele innych atrakcji już w drugi weekend września podczas Street Art Piknik - Echo Dialogu, wydarzenia, które odbędzie się w Łodzi na terenie Symetris Business Park.

  więcej

  Owarcie showroomu pracowni Partner Design

  We design, you love to hasło przewodnie otwarcia showroomu pracowni Partner Design, które nastąpi 9 września. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy interesują się architekturą i designem. Podczas wydarzenia nie zabraknie licznych atrakcji. Gośćmi specjalnymi będą Oskar Zięta i Radosław Gajda, którzy poprowadzą specjalne wykłady.

  więcej

  V edycja Wawa Design Festiwal 2017

  Wawa Design Festiwal to wydarzenie, które podkreśla wartość dobrego wzornictwa, łączy doświadczonych twórców i pasje miłośników dobrego stylu, a także ma ambicję promować stołecznych projektantów. W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem UWODZENI, a ważnym punktem odniesienia będzie rzeka Wisła. W programie wystawy, prezentacje, wykłady, warsztaty i nie tylko.

  więcej

  Warsaw by Art 2017

  Podczas wrześniowego weekendu wszystkie galerie biorące udział w projekcie otwarte będę w godzinach 11-21, a każda z nich, oprócz wystaw, zaoferuje gościom spotkania z artystami, kuratorami i właścicielami a także wydarzenia specjalne, takie jak: wernisaże, happeningi, pokazy, projekcje filmów, dyskusje panelowe.

  więcej

  Konferencja: Adaptacja i rewitalizacja obiektów zabytkowych

  Realizacja wniosków dotyczących funduszy unijnych na lata 2014-2020 przeznaczonych na rewitalizację i modernizację starego budownictwa pozwoli inwestorom prywatnym, jak i samorządom na inwestycje związane z renowacją obiektów zabytkowych. Olbrzymi potencjał tkwiący w starym budownictwie zaktywizuje rynek materiałów budowlanych przeznaczonych do renowacji i adaptacji miejskich stref poprzemysłowych.

  więcej

  Biżuteria fizjoterapeutyczna, kredki z gleby czy naiwne krzesło?

  Spośród 178 niezwykłych pomysłów z całego świata jury wyłoniło 19 prac, które będą prezentowane na wystawie pokonkursowej podczas Łódź Design Festival. Każda z nich zawalczy również o nagrodę główną Mecenasa Festiwalu – 20 000 PLN oraz nagrodę specjalną – 10 000 PLN. Czym zaskoczą nas tegoroczne projekty?

  więcej

  Wykład dr Ewy Bobrowskiej Paryż i nie tylko

  Muzeum Śląskie zaprasza na wykład dr Ewa Bobrowska pt. "Paryż i nie tylko. Polscy artyści i ich fascynacja Francją w I połowie XX wieku". Wykład ten jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie "Między Montmartre’em a Montparnasse’em. Dzieła artystów z ziem polskich, działających w Paryżu w latach 1900-1939, z kolekcji prywatnych”

  więcej

dowload...
dowload...
dowload...
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj