Konkuresy architektoniczne

Konkurs architektoniczny / Konkursy architektoniczne - Nowe Konkursy w 2023 roku


Lista polskich i zagranicznych konkursów architektonicznych. Z uwagi na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, często organizatorzy zmieniają daty ramowe konkursów.

Zapraszamy do konkursów wszystkich zainteresowanych!
Bardzo prosimy o sprawdzanie aktualnych terminów na stronach organizatorów. Linki do stron podajemy w każdym publikowanym materiale dot. konkursu architektonicznego.
Informacje o konkursach architektonicznych można do nas zgłaszać na adres: redakcja@infoarchitekta.pl.

Dyplom Roku 2023 - Doroczna Nagroda SARP im. Z. Zawistowskiego

Dyplom Roku 2023 - Doroczna Nagroda SARP im. Z. Zawistowskiego Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w pierwszym, lokalnym etapie konkursu Dyplom Roku 2023 – Doroczna Nagroda SARP im. Zbyszka Zawistowskiego.

więcej

Konkurs na opracowanie koncepcji dla inwestycji dotyczącej odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie

Konkurs na opracowanie koncepcji dla inwestycji dotyczącej odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie Ogłoszono konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji architektonicznej wraz z zagospodarowaniem terenu dla inwestycji dotyczącej odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Pula nagród wynosi 700.000 zł.

więcej

Konkurs na projekt koncepcyjny obiektu wykonanego z łopaty turbiny wiatrowej

Konkurs na projekt koncepcyjny obiektu wykonanego z łopaty turbiny wiatrowej Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów koncepcyjnych umożliwiających budowę tymczasowego obiektu budowlanego w postaci wiaty rowerowej oraz dowolnego innego obiektu budowlanego wykorzystując wycofaną z eksploatacji łopatę turbiny wiatrowej, poddaną recyklingowi.

więcej

Międzynarodowy konkurs Tiny Library 2023

Międzynarodowy konkurs Tiny Library 2023 Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować bibliotekę niewielkich rozmiarów zoptymalizowaną dla 75 użytkowników z wielofunkcyjnymi przestrzeniami dla wszystkich grup wiekowych. Biblioteka będzie wyposażona w tradycyjne materiały do czytania oraz nowoczesne formaty, takie jak ebooki, audiobooki, książki audiowizualne itp.

więcej

18. edycja konkursu "Śląska Rzecz"

18. edycja konkursu Śląska Rzecz Ogłoszono 18. edycję konkursu Śląska Rzecz, którego celem jest wyróżnienie i promowanie funkcjonalnych i innowacyjnych produktów, projektów graficznych i usług wdrożonych na terenie województw śląskiego i/lub opolskiego, będących efektem współpracy przedsiębiorców, instytucji z sektora publicznego i organizacji pozarządowych z projektantami lub zespołami projektowymi.

więcej

2. edycja międzynarodowego konkursu Virtual Home

2. edycja międzynarodowego konkursu Virtual Home Drugi konkurs z serii skupi się na zaprojektowaniu wirtualnego domu z salonem i miejscem do pracy. Uczestnicy będą musieli zastanowić się jakie lub czy w ogóle istnieją ograniczenia w projektowaniu wirtualnej przestrzeni. Jakie elementy są wymagane, aby w wirtualnym domu można poczuć się komfortowo?

więcej

Międzynarodowy konkurs SENSORY MUSEUM

Międzynarodowy konkurs SENSORY MUSEUM Zadanie polega na opracowaniu koncepcji muzeum, które pobudza zmysły. Uczestnicy mają swobodę w wyborze miejsca i funkcji muzeum. W swoich projektach należy określić kontekst i wskazać propozycję lokalizacji projektu. Należy również przedstawić w jaki sposób zwiedzający będą wchodzili w interakcje z projektem.

więcej

Architekci SNØHETTA i ZAHA HADID ARCHITECTS w jury konkursu MICROHOME 2023!

Architekci SNØHETTA i ZAHA HADID ARCHITECTS w jury konkursu MICROHOME 2023! Prace uczestników zostaną poddane ocenie profesjonalnego, międzynarodowego jury konkursowego, w skład w którego wchodzą m.in. Patrik Schumacher i Lei Zheng z pracowni Zaha Hadid Architects, Anne Cecilie Haug z Snøhetta a także Norihisa Kawashima z Nori Architects, Sevince Bayrak z pracowni SO? i Sarah Broadstock ze Studia Bark.

więcej

Konkurs na projekt formy przestrzennej upamiętniającej Orlęta Lwowskie

Konkurs na projekt formy przestrzennej upamiętniającej Orlęta Lwowskie Celem konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych pomysłów dotyczących merytorycznych założeń konkursu i wyłonienie wybitnego pod względem artystycznym i ideowym rozwiązania, które upamiętni młodych obrońców polskiego Lwowa z lat 1918–1920 i we wskazanej lokalizacji stanie się dziełem o trwałych wartościach kulturowych i społecznych, oraz będzie odgrywało ważną rolę w narodowej edukacji historycznej.

więcej

Międzynarodowy konkurs "Kopernik – Konstelacje"

Międzynarodowy konkurs Kopernik – Konstelacje Narodowe Centrum Kultury zaprasza projektantów do udziału w konkursie na zewnętrzną instalację przestrzenną. Konkurs organizowany jest w ramach upamiętnienia 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, która przypada w tym roku.

więcej

Międzynarodowy konkurs A3DA 2023

Międzynarodowy konkurs A3DA 2023 A3 Design Award to coroczny międzynarodowy konkurs, którego jest promowanie innowacyjnych i ciekawych projektów. Do konkursu można zgłaszać swoje projekty z zakresu takich dziedzin jak: architektura, wnętrza, krajobraz, wzornictwo produktowe, urbanistyka.

więcej

Konkurs dla młodzieży Kształtowanie Przestrzeni "WIDZIALNI – NIEWIDZIALNI"

Konkurs dla młodzieży Kształtowanie Przestrzeni WIDZIALNI – NIEWIDZIALNI Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież do udziału w jubileuszowej 10. edycji konkursu odbywającej się w roku 2023 pod hasłem WIDZIALNI - NIEWIDZIALNI. Pula nagród to aż 20.000 zł.

więcej

Konkurs WWF dla studentów - Co Ty możesz zrobić dla lasów?

Konkurs WWF dla studentów - Co Ty możesz zrobić dla lasów? WWF ogłosiło konkurs na wykonanie wizualizacji projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej, promującej zrównoważoną gospodarkę leśną i zarządzanie lasami z dbałością o przyrodę. Konkurs kierowany jest studentów kierunków artystycznych, wzornictwa oraz architektonicznych, a także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.

więcej

Ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej edycji warsztatów studenckich Architektura Betonowa!

Ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej edycji warsztatów studenckich Architektura Betonowa! Program warsztatów obejmuje wykłady z zakresu architektury i technologii betonu. Podczas pięciu dni zajęć, uczestnicy będą mieli możliwość zaprojektować, następnie wykonać wraz z pomocą cieśli formy, które zostaną zabetonowane. Prace uczestników zostaną zaprezentowane na wystawie podczas XI Dni Betonu 2023 w Wiśle.

więcej

Konkurs na najlepszy Dyplom Prośrodowiskowy

Konkurs na najlepszy Dyplom Prośrodowiskowy Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ogłosił ogólnopolski konkurs na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy. Łączna pula nagród wynosi 20.000 zł. Konkurs skierowany jest to absolwentek i absolwentów polskich uczelni wyższych na kierunkach przygotowujących do wykonywania zawodu architekta, którzy obronili swoje prace dyplomowe w 2022 roku.

więcej

«
»
«
»