Konkursy architektoniczne

Konkurs architektoniczny / Konkursy architektoniczne - Nowe Konkursy w 2024 roku


Lista polskich i zagranicznych konkursów architektonicznych.

Zapraszamy do konkursów dla architektów wszystkich zainteresowanych!
Bardzo prosimy o sprawdzanie aktualnych terminów na stronach organizatorów. Linki do stron podajemy w każdym publikowanym materiale dot. konkursu architektonicznego.
Informacje o konkursach architektonicznych można do nas zgłaszać na adres: redakcja@infoarchitekta.pl.

Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2024 Roku

Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2024 Roku Ogłoszono kolejną edycję konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2024 Roku. W konkursie nagradzane są najlepsze inwestycje oświetleniowe służące podniesieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa mieszkańców, jak i celom społecznym i komercyjnym.

więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt centrum dla pielgrzymów w Toskanii

Międzynarodowy konkurs na projekt centrum dla pielgrzymów w Toskanii Platforma YAC - Young Architects Competitions i Włoska Agencja Nieruchomości Państwowych ogłosiły konkurs pomysłów na projekt centrum gościnnego dla pielgrzymów zlokalizowanego w kościele św. Piotra w Toskanii.

więcej

Konkurs na projekt oprawy oświetleniowej do szynoprzewodu

Konkurs na projekt oprawy oświetleniowej do szynoprzewodu Ogłoszono konkurs na projekt oprawy oświetleniowej. W nadchodzącej edycji tematem przewodnim jest oprawa do szynoprzewodu. Celem konkursu jest zainteresowanie technologią oświetleniową i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych

więcej

Konkurs na klucz wizualny dla nowej siedziby BWA Wrocław

Konkurs na klucz wizualny dla nowej siedziby BWA Wrocław Klucz wizualny w konkursie definiowany jest jako wizualna opowieść, oparta na merytorycznym kontekście programu instytucji i historii budynku. Ma być on źródłem inspiracji dla architektów wnętrz i artystów, którzy na jego podstawie zaprojektują wnętrza i otoczenie budynku nowej siedziby.

więcej

5. edycja konkursu The Last Nuclear Bomb Memorial

5. edycja konkursu The Last Nuclear Bomb Memorial To już piąta edycja międzynarodowego konkursu pt. "The Last Nuclear Bomb Memorial". Zadanie polega na zaprojektowaniu pomnika znajdującego się na terenie zlikwidowanego poligonu nuklearnego. Wyzwanie organizowane jest co roku przez platformę konkursową Buildner. Pula nagród wynosi 10 000 euro.

więcej

Konkurs na projekt przedszkola

Konkurs na projekt przedszkola Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu przedszkola i jego otoczenia uwzględniając funkcje architektoniczne, przestrzenne i funkcjonalno–użytkowe. Nagrody zostaną wręczone podczas oficjalnego ogłoszenia wyników Konkursu, w trakcie 32. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2025. W czasie trwania Targów będzie miała miejsce wystawa prac konkursowych.

więcej

Ruszyła 3. edycja konkursu na Krzesło Architekta

Ruszyła 3. edycja konkursu na Krzesło Architekta Znamy szczegóły trzeciego międzynarodowego wyzwania na najlepsze projekty krzeseł. Uczestnicy konkursu kolejny raz zmierzą się z ciekawym zadaniem opracowania projektu unikatowego krzesła, które wyróżniać będzie się swoim oryginalnym i przełomowym designem. Pula nagród wynosi 7 000 euro.

więcej

Konkurs na projekt mebli inspirowanych neonami Pop Revival

Konkurs na projekt mebli inspirowanych neonami Pop Revival Platforma YAC zaprasza do konkursu z kategorii DESIGN. Tym razem wyzwanie polega na zaprojektowaniu oryginalnej kolekcji mebli inspirowanych neonami. Organizatorzy zachęcają uczestników do odkrywania kształtów, kolorów i technologii, które nawiązują do neonów.

więcej

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2024 roku

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2024 roku Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego ogłosił konkurs na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2024 Roku. Celem konkursu jest m.in. propagowanie oszczędności energii elektrycznej poprzez zastosowanie elektro-oszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz promowanie dobrych, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań.

więcej

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3 Wyzwanie jest jednoetapowe. Organizatorzy zapraszają architektów z całego świata do składania propozycji stworzenia centrum, które będzie samowystarczalne pod względem wody. Obiekt zlokalizowany będzie na greckiej wyspie Gyaros. Konkursowe koncepcje mają pomóc w opracowaniu strategii na rzecz różnorodności biologicznej we wschodniej części Morza Śródziemnego.

więcej

Międzynarodowe wyzwanie na projekt biblioteki - Library Design 2024

Międzynarodowe wyzwanie na projekt biblioteki - Library Design 2024 Głównym celem tego konkursu jest stworzenie biblioteki funkcjonującej jako centrum kultury na wsi. Uczestnicy są zachęcani do poszukiwania kreatywnych rozwiązań projektowych, które odzwierciedlają unikalne potrzeby społeczności wiejskich i przyczyniają się do wzbogacenia kulturalnego i edukacyjnego regionu.

więcej

Międzynarodowy konkurs NSW Housing Pattern Book

Międzynarodowy konkurs NSW Housing Pattern Book Rząd Nowej Południowej Walii w Australii opracowuje "księgę wzorów" zatwierdzonych projektów mieszkaniowych, kwalifikujących się do szybkiej akceptacji, co ma przyczynić się do szybszej realizacji nowych budynków mieszkalnych w Sydney.

więcej

5 edycja konkursu Living Places 2024

5 edycja konkursu Living Places 2024 Jury w pierwszej kolejności wyłoni 5 finalistów w każdej kategorii, spośród których wybrane zostaną dwa zwycięskie projekty, których autorzy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro każda oraz trofeum zaprojektowane przez Andreu Carullę.

więcej

Międzynarodowy konkurs A Design Awards 2024-2025

Międzynarodowy konkurs A Design Awards 2024-2025 A' Design Award to międzynarodowa nagroda w dziedzinie wzornictwa organizowana corocznie w celu nagradzania najlepszych projektów ze wszystkich krajów, we wszystkich branżach. Pakiet nagród obejmuje, m.in. międzynarodowy certyfikat doskonałości projektowej w metalowej ramie, zaproszenie na ekskluzywną galę we Włoszech i wystawę nagrodzonych projektów.

więcej

Konkurs na projekt mebli - ArtFormy

Konkurs na projekt mebli - ArtFormy W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło zorganizować konkurs „ArtFormy”, adresowany do projektantów i architektów wnętrz.

więcej

«
»
«
»