Konkursy architektoniczne

Konkurs architektoniczny / Konkursy architektoniczne - Nowe Konkursy w 2023 roku


Lista polskich i zagranicznych konkursów architektonicznych. Z uwagi na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, często organizatorzy zmieniają daty ramowe konkursów.

Zapraszamy do konkursów wszystkich zainteresowanych!
Bardzo prosimy o sprawdzanie aktualnych terminów na stronach organizatorów. Linki do stron podajemy w każdym publikowanym materiale dot. konkursu architektonicznego.
Informacje o konkursach architektonicznych można do nas zgłaszać na adres: redakcja@infoarchitekta.pl.

Międzynarodowy konkurs Mobile Home

Międzynarodowy konkurs Mobile Home Ideą konkursu jest poznanie zrównoważonych, funkcjonalnych i atrakcyjnych estetycznie rozwiązań, które mogą zaspokoić zmieniające się potrzeby współczesnego społeczeństwa. Organizatorzy liczą na ciekawe i innowacyjne pomysły kompaktowych przestrzeni. Wyzwanie ma charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjne. Lokalizacja projektu może znajdować się w dowolnej części świata.

więcej

Konkurs projektowy Initiative 99 z pulą nagród 1.000.000 USD!

Konkurs projektowy Initiative 99 z pulą nagród 1.000.000 USD! Ogłoszono międzynarodowy konkurs Initiative 99 na innowacyjne projekty domów przystępnych cenowo, których koszt wybudowania będzie mniejszy niż 99 tysięcy dolarów. Projekty domów zostaną wykonane w technologii druku 3D.

więcej

Konkurs na projekt mebli Innovative Furniture

Konkurs na projekt mebli Innovative Furniture Ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt mebli dla słabo rozwiniętych terenów i biednych społeczności. Zaprojektuj mebel, który jest ergonomiczny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Konkurs jest otwarty dla wszystkich, w tym studentów i profesjonalistów. Można wziąć nim udział tylko indywidualnie.

więcej

Rozpoczął się nabór do make me! 2024

Rozpoczął się nabór do make me! 2024 Ruszył nabór do kolejnej edycji międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! Konkurs realizowany jest w ramach Łódź Design Festival, a jego celem jet prognozowanie trendów w świecie designu i promowanie młodych projektantów. Pula nagród wynosi 50 000 zł!

więcej

Międzynarodowy konkurs C-IDEA Design Award 2024

Międzynarodowy konkurs C-IDEA Design Award 2024 C-IDEA Design Award to doroczny międzynarodowy konkurs, którego celem jest wyróżnienie i promowanie wizjonerskich talentów z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury, projektowania wnętrz, projektowania mody i nowych mediów. Konkurs otwarty jest na wszystkie prace projektowe. Wyzwanie kierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i do studentów.

więcej

Konkurs realizacyjny na projekt budynku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

Konkurs realizacyjny na projekt budynku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczna nowego budynku kulturalno-dydaktyczno-naukowego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu wraz z projektem zagospodarowania terenu, układem komunikacyjnym, małą architekturą i układem zieleni. Pula nagród wynosi 280 000 zł brutto.

więcej

Konkursy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Architektury i Wzornictwa w Logroño 2024

Konkursy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Architektury i Wzornictwa w Logroño 2024 Międzynarodowy Festiwal Architektury i Wzornictwa w Logroño - Concéntrico świętować bezie swoją jubileuszową, dziesiątą edycję. Zmianie ulegnie formuła wydarzenia, podczas którego tym razem organizatorzy zapraszają do udziału w nowych inicjatywach realizowanych w ramach festiwalu.

więcej

Ogłoszono skład jury kolejnej edycji konkursu Microhome

Ogłoszono skład jury kolejnej edycji konkursu Microhome Poznaliśmy skład jury międzynarodowego konkursu Microhome. To kolejna edycja wyzwania projektowego na koncepcje przestrzeni o niewielkim metrażu. Na liście jurorów znane nazwiska - m.in. dyrektor Zaha Hadid Architects Paolo Flores.

więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt domku narciarskiego Iceland Ski Snow Cabin

Międzynarodowy konkurs na projekt domku narciarskiego Iceland Ski Snow Cabin Ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt "Iceland Ski Snow Cabin". Organizatorzy zapraszają architektów i projektantów do stworzenia przytulnego, ekologicznego domku narciarskiego na Islandii. Pula nagród wynosi 10.000 euro.

więcej

Nabór do programu Centrum Rzeźby w Orońsku. Rzeźba w przestrzeni publicznej

Nabór do programu Centrum Rzeźby w Orońsku. Rzeźba w przestrzeni publicznej Działania możliwe do dofinansowania to: realizacja projektów współczesnych artystów odpowiadających na potrzeby lokalnych społeczności, konserwacja istniejących dzieł, wykup depozytów rzeźb gotowych, realizacja odlewów prac artystów polskich i zagranicznych, ewentualnie projektów rzeźb, w celu umieszczenia w przestrzeni publicznej – zewnętrznej i wewnętrznej ze stałym, nieograniczonym dostępem dla publiczności.

więcej

Konkurs na instalację w ramach Festival des Architectures Vives 2024

Konkurs na instalację w ramach Festival des Architectures Vives 2024 18. edycja Festival des Architectures Vives w Montpellier we Francji odbędzie się w dniach od 11 do 16 czerwca 2024 roku. Tematem przewodnim festiwalu jest RYTHME. Każdego roku Festiwal odwiedza liczna publiczność. W 2023 r. odwiedziło go 13 000 osób.

więcej

10. edycja konkursu Advanced Architecture

10. edycja konkursu Advanced Architecture Instytut Zaawansowanej Architektury Katalonii (IAAC) ogłosił 10. edycję konkursu na zaawansowaną architekturę jako globalną refleksję nad transformacyjnym potencjałem sztucznej inteligencji (AI) dla środowiska zbudowanego. Wartość nagród w konkursie wynosi 60.000 euro.

więcej

Konkurs studencki na projekt wielofunkcyjnego budynku dydaktycznego Politechniki Krakowskiej - Łobzów courtyard

Konkurs studencki na projekt wielofunkcyjnego budynku dydaktycznego Politechniki Krakowskiej - Łobzów courtyard Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów do udziału w konkursie na nowy, wielofunkcyjny budynek dydaktyczny zlokalizowany w pobliżu zabytkowych koszar wojskowych i Pałacu Królewskiego na krakowskim Łobzowie, który jest częścią kampusu Politechniki Krakowskiej.

więcej

TRANSFER Architecture Video Award 2023

TRANSFER Architecture Video Award 2023 TRANSFER Architecture Video Award to niezależna nagroda przyznawana od 2019 roku w celu wyróżnienia najbardziej kreatywnych i innowacyjnych filmów krótkometrażowych z dziedziny architektury i krajobrazu na świecie.

więcej

Międzynarodowy konkurs The Underbridge Housing Challenge

Międzynarodowy konkurs The Underbridge Housing Challenge Ideą konkursu jest ponowne wyobrażenie sobie przestrzeni miejskich. Uczestnicy mogą wybrać lokalizację pod mostem w dowolnym miejscu na świecie i zaproponować projekt, który priorytetowo traktuje zrównoważony rozwój i przystępność cenową. Organizatorzy liczą na praktyczne i ciekawe rozwiązania.

więcej

«
»
«
»