Artykuły

Konkurs Young Visionary Architecture - YVAC2023

Konkurs Young Visionary Architecture - YVAC2023 Ogłoszono pierwszą edycję międzynarodowego konkursu architektonicznego Young Visionary Architecture - YVAC2023, w którym nagrodami jest 10 staży w najlepszych firmach architektonicznych, takich jak m.in. MAD, MVRDV, CRA!

więcej

Międzynarodowy konkurs projektowy dla wschodzących talentów - imm cologne 2024

Międzynarodowy konkurs projektowy dla wschodzących talentów - imm cologne 2024 Imm cologne 2024, czyli Targi wyposażenia wnętrz w Kolonii to jedno z największych takich wydarzeń z w Europie. W ramach targów realizowany jest konkurs projektowy dla wschodzących talentów pt. "Pure Talents Contest".

więcej

Boris Kudlicka with Partners zaprojektowali wnętrza DOCK 19 by Mateusz Gessler

Boris Kudlicka with Partners zaprojektowali wnętrza DOCK 19 by Mateusz Gessler W warszawskiej Elektrowni Powiśle Mateusz Gessler otworzył miejsce z autorską kuchnią, łączącą najlepsze tradycje kulinarne Azji i Europy. Projekt wnętrz powierzył cenionej pracowni Boris Kudlicka with Partners. Architekci postanowili stworzyć tu nowoczesną, komfortową i nonszalancko przytulną przestrzeń, która zdaje się puszczać oko do tradycyjnej elegancji.

więcej

Wykład arch. Szymona Rozwałki z pracowni RO_aR architects pt. "(re)VISIONS"

Wykład arch. Szymona Rozwałki z pracowni RO_aR architects pt. (re)VISIONS Organizatorzy Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego 2023, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań i Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, zapraszają na wykład arch. Szymona Rozwałki, członka Kapituły NAWW 2023.

więcej

Konkurs na projekt wieży obserwacyjnej w Dakocie Południowej w USA

Konkurs na projekt wieży obserwacyjnej w Dakocie Południowej w USA Jeszcze tylko przez miesiąc otwarta będzie rejestracja w międzynarodowym konkursie "Legendary Highway 14 Tower". Pula nagród wynosi 10.000 euro, a zwycięski projekt może zostać zrealizowany! Prace uczestników oceni profesjonalne jury, w skład którego wchodzi, m.in. Anne Cecilie Haug ze znanej i cenionej pracowni Snøhetta.

więcej

Ostatnia szansa na zobaczenie wystawy "Design jako narzędzie komunikacji"

Ostatnia szansa na zobaczenie wystawy Design jako narzędzie komunikacji Wystawa główna tegorocznego Festiwalu „Przestrzeń publiczna. Design jako narzędzie komunikacji” przygląda się różnorodnym projektom ułatwiającym komunikację z docelowymi użytkownikami przestrzeni publicznych. Pokazane na wystawie instalacje przestrzenne, makiety i obiekty służą jako narzędzia do włączenia mieszkanek i mieszkańców miast w procesy decyzyjne dotyczące otaczających ich przestrzeni.

więcej

W naturalnym rytmie. Nowoczesne wnętrze od pracowni Tissu

W naturalnym rytmie. Nowoczesne wnętrze od pracowni Tissu Na piętrze wydzielona została odrębna strefa relaksu, gdzie domownicy mogą oddawać się swoim, nie tylko muzycznym, pasjom. To także miejsce idealne do zagłębienia się w lekturze czy odpoczynku przy ulubionym filmie. Tak jak w całej strefie dziennej, dominują tu naturalne materiały, które ożywia czerń.

więcej

Reaktywacja zabytkowych kamienic - to w nich powstają hotele

Reaktywacja zabytkowych kamienic - to w nich powstają hotele Historyczna tkanka miejska zachwyca architekturą, jest wspomnieniem czasów, w których w większości jeszcze nie istnieliśmy, pamiątką po przodkach. Podziwiamy ornamenty fasady, tak inne od współczesnych dekorów. Z przyjemnością oglądamy te zabytkowe budynki, które dostają drugie życie, stają się ponownie lokalami mieszkalnymi, młodnieją, coraz częściej też zmieniają swoją funkcję, stając się hotelami.

więcej

Konferencja 13. PLGBC Green Building Summit

Konferencja 13. PLGBC Green Building Summit Organizatorzy zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji zrównoważonego budownictwa w Polsce - PLGBC Green Building Summit. W programie jak zawsze prelekcje, panele dyskusyjne, a także prezentacje case studies.

więcej

Międzynarodowy konkurs Art Museum

Międzynarodowy konkurs Art Museum Zadanie polega na opracowaniu koncepcji centrum muzealnego celebrującego starożytną chińską kulturę i sztukę. Konkurs kierowany jest do studentów architektury oraz architektów w wieku 18 - 35 lat. W przypadku zespołów przynajmniej jedna osoba powinna znajdować się w tym przedziale wiekowym.

więcej

Projekt „Poznańscy rzemieślnicy” w nowej formule

Projekt „Poznańscy rzemieślnicy” w nowej formule Zwiedzanie lokalnych pracowni, warsztaty z mistrzami w swoim fachu, rozmowy o rzemiośle to niektóre punkty bogatego programu, który towarzyszy tegorocznej odsłonie Festiwalu pod hasłem „KOMUNIKACJA. Rozmowy w czasie niepewności”.

więcej

Stypendia YACademy: Architecture for Humanity, Architecture for Fashion i Wood Architecture

Stypendia YACademy: Architecture for Humanity, Architecture for Fashion i Wood Architecture Udział w kursie to możliwość współpracy z takimi architektami i pracowniami jak Kengo Kuma & Associates, Snøhetta, AMDL Circle, MAST, NOA, MoDusArchitects, Anupama Kundoo, Tatiana Bilbao, TAMassociati, David Chipperfield Architects, SANAA, Herzog & de Meuron, Duccio Grassi Architects czy Claudio Silvestrin Architects.

więcej

Konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu ul. Zwycięstwa w Gliwicach

Konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu ul. Zwycięstwa w Gliwicach Ogłoszono konkurs na koncepcję architektoniczną zagospodarowania terenu ul. Zwycięstwa w Gliwicach, na odcinku od ul. Stanisława Dubois do Rynku. Uczestnicy powinni pamiętać o rozwiązaniach promujących przyjazne środowisku materiały oraz wykorzystujące zieloną infrastrukturę. Mile widziane będą rozwiązania niekonwencjonalne, innowacyjne, wpisujące się w hasło miasta „Przyszłość jest tu”, z poszanowaniem historii.

więcej

Kingspan - nowe obiekty BIM już dostępne, także w chmurze!

Kingspan - nowe obiekty BIM już dostępne, także w chmurze! Kingspan opracował nowe obiekty BIM dla całego asortymentu swoich płyt warstwowych, teraz dostępne także w aplikacji Autodesk BIM 360. Aplikacja ta pozwala zarządzać projektami budowlanymi, placem budowy i obiektami w czasie rzeczywistym, a więc można z niej korzystać w dowolnym miejscu i czasie, zarówno w biurze, jak na placu budowy

więcej

Stylowe wnętrze minimalistycznego domu - projekt pracowni Ideorealm Design

Stylowe wnętrze minimalistycznego domu - projekt pracowni Ideorealm Design Architekci pracując nad projektem wnętrza luksusowej rezydencji postawili na połączenie nowoczesnego i minimalistycznego stylu. Podkreślają to meble w prostych formach, ograniczona ilość kolorów czy też mniejsza ilość dekoracji i innych elementów. W projekcie nie zabrakło jednak ciekawych materiałów i dodatków.

więcej

«
»
«
»