Artykuły

Ostatnia szansa na zobaczenie wystawy "Design jako narzędzie komunikacji"

Ostatnia szansa na zobaczenie wystawy Design jako narzędzie komunikacji Wystawa główna tegorocznego Festiwalu „Przestrzeń publiczna. Design jako narzędzie komunikacji” przygląda się różnorodnym projektom ułatwiającym komunikację z docelowymi użytkownikami przestrzeni publicznych. Pokazane na wystawie instalacje przestrzenne, makiety i obiekty służą jako narzędzia do włączenia mieszkanek i mieszkańców miast w procesy decyzyjne dotyczące otaczających ich przestrzeni.

więcej

W naturalnym rytmie. Nowoczesne wnętrze od pracowni Tissu

W naturalnym rytmie. Nowoczesne wnętrze od pracowni Tissu Na piętrze wydzielona została odrębna strefa relaksu, gdzie domownicy mogą oddawać się swoim, nie tylko muzycznym, pasjom. To także miejsce idealne do zagłębienia się w lekturze czy odpoczynku przy ulubionym filmie. Tak jak w całej strefie dziennej, dominują tu naturalne materiały, które ożywia czerń.

więcej

Reaktywacja zabytkowych kamienic - to w nich powstają hotele

Reaktywacja zabytkowych kamienic - to w nich powstają hotele Historyczna tkanka miejska zachwyca architekturą, jest wspomnieniem czasów, w których w większości jeszcze nie istnieliśmy, pamiątką po przodkach. Podziwiamy ornamenty fasady, tak inne od współczesnych dekorów. Z przyjemnością oglądamy te zabytkowe budynki, które dostają drugie życie, stają się ponownie lokalami mieszkalnymi, młodnieją, coraz częściej też zmieniają swoją funkcję, stając się hotelami.

więcej

Konferencja 13. PLGBC Green Building Summit

Konferencja 13. PLGBC Green Building Summit Organizatorzy zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji zrównoważonego budownictwa w Polsce - PLGBC Green Building Summit. W programie jak zawsze prelekcje, panele dyskusyjne, a także prezentacje case studies.

więcej

Międzynarodowy konkurs Art Museum

Międzynarodowy konkurs Art Museum Zadanie polega na opracowaniu koncepcji centrum muzealnego celebrującego starożytną chińską kulturę i sztukę. Konkurs kierowany jest do studentów architektury oraz architektów w wieku 18 - 35 lat. W przypadku zespołów przynajmniej jedna osoba powinna znajdować się w tym przedziale wiekowym.

więcej

Projekt „Poznańscy rzemieślnicy” w nowej formule

Projekt „Poznańscy rzemieślnicy” w nowej formule Zwiedzanie lokalnych pracowni, warsztaty z mistrzami w swoim fachu, rozmowy o rzemiośle to niektóre punkty bogatego programu, który towarzyszy tegorocznej odsłonie Festiwalu pod hasłem „KOMUNIKACJA. Rozmowy w czasie niepewności”.

więcej

Stypendia YACademy: Architecture for Humanity, Architecture for Fashion i Wood Architecture

Stypendia YACademy: Architecture for Humanity, Architecture for Fashion i Wood Architecture Udział w kursie to możliwość współpracy z takimi architektami i pracowniami jak Kengo Kuma & Associates, Snøhetta, AMDL Circle, MAST, NOA, MoDusArchitects, Anupama Kundoo, Tatiana Bilbao, TAMassociati, David Chipperfield Architects, SANAA, Herzog & de Meuron, Duccio Grassi Architects czy Claudio Silvestrin Architects.

więcej

Konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu ul. Zwycięstwa w Gliwicach

Konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu ul. Zwycięstwa w Gliwicach Ogłoszono konkurs na koncepcję architektoniczną zagospodarowania terenu ul. Zwycięstwa w Gliwicach, na odcinku od ul. Stanisława Dubois do Rynku. Uczestnicy powinni pamiętać o rozwiązaniach promujących przyjazne środowisku materiały oraz wykorzystujące zieloną infrastrukturę. Mile widziane będą rozwiązania niekonwencjonalne, innowacyjne, wpisujące się w hasło miasta „Przyszłość jest tu”, z poszanowaniem historii.

więcej

Kingspan - nowe obiekty BIM już dostępne, także w chmurze!

Kingspan - nowe obiekty BIM już dostępne, także w chmurze! Kingspan opracował nowe obiekty BIM dla całego asortymentu swoich płyt warstwowych, teraz dostępne także w aplikacji Autodesk BIM 360. Aplikacja ta pozwala zarządzać projektami budowlanymi, placem budowy i obiektami w czasie rzeczywistym, a więc można z niej korzystać w dowolnym miejscu i czasie, zarówno w biurze, jak na placu budowy

więcej

Stylowe wnętrze minimalistycznego domu - projekt pracowni Ideorealm Design

Stylowe wnętrze minimalistycznego domu - projekt pracowni Ideorealm Design Architekci pracując nad projektem wnętrza luksusowej rezydencji postawili na połączenie nowoczesnego i minimalistycznego stylu. Podkreślają to meble w prostych formach, ograniczona ilość kolorów czy też mniejsza ilość dekoracji i innych elementów. W projekcie nie zabrakło jednak ciekawych materiałów i dodatków.

więcej

10. Poznań Design Festiwal „Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności”

10. Poznań Design Festiwal „Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności” Właśnie trwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Poznań Design Festiwal, który w tym roku realizowany jet pod hasłem „Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności”. To święto wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznej przyjaznej mieszkańcom.

więcej

Kamienny monolit jako metafora historii - Muzeum Historii Polski

Kamienny monolit jako metafora historii - Muzeum Historii Polski Na Cytadeli Warszawskiej dobiega końca budowa Muzeum Historii Polski. Będzie to jeden z największych obiektów muzealnych w Polsce. Jego architektura to filozoficzna opowieść o procesie historii, w której językiem narracji o odkrywaniu śladów przeszłości został kamień. Nowa siedziba instytucji została zaprojektowana przez pracownię WXCA.

więcej

Nowości w ofercie Cristalstone - eleganckie umywalki i wanny

Nowości w ofercie Cristalstone - eleganckie umywalki i wanny Projektanci Cristalstone® postawili sobie za cel stworzenie wyposażenia, które zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Nowe propozycje: piękne wolnostojące wanny i stylowe umywalki są odpowiedzią na potrzeby współczesnych aranżacji

więcej

Stal kortenowska od Luxum do wnętrz i na elewacje

Stal kortenowska od Luxum do wnętrz i na elewacje Naturalna stal kortenowska to ponadczasowe i często wykorzystywane rozwiązanie aranżacyjne. Wysokiej jakości panele dekoracyjne COR-TECH™ spełnią oczekiwania aranżacyjne nawet najbardziej wymagających użytkowników, doceniających industrialne i nietuzinkowe realizacje

więcej

Oprowadzanie eksperckie z architektką po wystawie festiwalowej WARSZAWA W BUDOWIE

Oprowadzanie eksperckie z architektką po wystawie festiwalowej WARSZAWA W BUDOWIE „Zimno już było” to wystawa życiu o mieście dotkniętym upałem. O rozwoju warszawskiej świadomości temperatury i społecznej relacji ze Słońcem – od fascynacji jego promieniami po strach przed dziurą ozonową i kryzysem klimatycznym. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego.

więcej

«
»
«
»