Nieruchomości :: infoArchitekta

Inwestycje we Wrocławiu - projekty pracowni Group Arch, studio Chamielec Architekci i Maćków Pracownia Projektowa

Inwestycje we Wrocławiu - projekty pracowni Group Arch, studio Chamielec Architekci i Maćków Pracownia Projektowa Dąbrowskiego, Zakładowa, Kolejowa, Zatorska, Białowieska i Hermanowska to wrocławskie lokalizacje inwestycji PFR Nieruchomości S.A. Dziś do dyspozycji najemców jest ponad 700 mieszkań. Kolejne ponad 2,6 tysiąca znajduje się na różnych etapach realizacji – w budowie, z pozwoleniem na budowę i w projektowaniu.

więcej

Nietuzinkowa architektura na poprzemysłowym terenie - pierwsze wizualizacje osiedla w Szczecinie

Nietuzinkowa architektura na poprzemysłowym terenie - pierwsze wizualizacje osiedla w Szczecinie Teren, na którym powstanie osiedle jest szczególnie atrakcyjny, ze względu na lokalizację w sąsiedztwie zabytkowych budynków starego dworca – podkreślają architekci z pracowni Fort Polska sp. z o.o., która projektuje osiedle na około 800 mieszkań przy ul. Starkiewicza w Szczecinie.

więcej

Penthouse z widokiem na Centrum Warszawy - Foksal 13/15

Penthouse z widokiem na Centrum Warszawy - Foksal 13/15 Foksal 13/15 to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzięki Ghalemco dwie kamienice położone tuż przy Trakcie Królewskim stały się najbardziej pożądanym miejscem do życia w Warszawie. Nowoczesne apartamenty, umiejscowione w historycznej tkance miasta, przyciągają nie tylko magią miejsca, ale też wystrojem części wspólnych i doskonałym serwisem.

więcej

Rewitalizacja zabytkowego Młyna Mari nagrodzona w konkursie Dolnośląska Budowa Roku!

Rewitalizacja zabytkowego Młyna Mari nagrodzona w konkursie Dolnośląska Budowa Roku! Mimo trudnej sytuacji na rynku branża budowlana nie zwalnia tempa. Nieustannie powstają nowe projekty, które zachwycają innowacyjnością, wyjątkowym charakterem i funkcjonalnością. Każdego roku najlepsze realizacje nagradzane są w konkursie „Dolnośląska Budowa Roku”. W tej edycji uwagę jurorów przykuła rewitalizacja zabytkowego Młyna Maria dokonana przez firmę RealCo. Czym charakteryzuje się ta inwestycja?

więcej

Apartamenty w Wiśle w nowej odsłonie

Apartamenty w Wiśle w nowej odsłonie Magiczny Horyzont zlokalizowany jest w Wiśle na ul. Ochorowicza. Spółka WeWell przejęła nowe, wybudowane ale nigdy nie zasiedlone budynki z apartamentami mieszkalnymi, i w chwili obecnej finalizuje projekt przed oddaniem go do użytkowania. Prace wykończeniowe które mają podnieść jakość zewnętrznych wykończeń budynków zaplanował architekt Paweł Stec.

więcej

Kolejna wrocławska inwestycja PFR Nieruchomości. Projekt pracowni Group – Arch

Kolejna wrocławska inwestycja PFR Nieruchomości. Projekt pracowni Group – Arch Osiedle mieszkaniowe przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu to wspólne przedsięwzięcie spółki PFR Nieruchomości i PKP S.A.. Inwestycja będzie realizowana działce położonej na lewym brzegu rzeki Odry. Zgodnie z założeniem na tym terenie ma powstać osiedle , które pomieści około 450 mieszkań i lokale usługowe.

więcej

Złota era budownictwa mixed-use. Dlaczego odchodzimy od dzielnic monofunkcyjnych?

Złota era budownictwa mixed-use. Dlaczego odchodzimy od dzielnic monofunkcyjnych? Jeszcze do niedawna zamknięte, jednorodne osiedla były synonimem luksusu i bezpieczeństwa. Dziś powoli ustępują tym mieszanym – i to nie tylko ze względu na kwestie technologiczne, ale przede wszystkim społeczne i klimatyczne. Dlaczego przyszłość należy do budownictwa o przeznaczeniu mieszanym?

więcej

Foksal 13/15. Penthousy z rodowodem

Foksal 13/15. Penthousy z rodowodem Robią wrażenie rozmachem, przemyślanym układem, doskonałym doświetleniem. Uwodzą minimalistyczną elegancją i jakością wykończenia. Unikatowości dodaje im oprawa zabytkowej architektury, prestiżowa lokalizacja i panoramiczny widok z prywatnych tarasów urządzonych na dachu.

więcej

Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę - projekt pracowni Pas Projekt

Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę - projekt pracowni Pas Projekt Biurowiec Porta Mare, który będzie pierwszym obiektem klasy A w Elblągu otrzymał pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki.

więcej

Cykl "Warszawa. Architektura, społeczność - Centrum Praskie Koneser

Cykl Warszawa. Architektura, społeczność - Centrum Praskie Koneser Na obszarze 5 hektarów działają dziś rozliczne podmioty: kampus Googla, restauracje, sklepy i oczywiście Muzeum Wódki Polskiej Koneser. Powstały budynki mieszkalne o ciekawej architekturze dopasowanej stylistycznie do otoczenia. Powstanie Centrum Praskiego Koneser było niezwykle oczekiwane, ale też bardzo bacznie obserwowane przez mieszkańców Pragi i lokalnych aktywistów.

więcej

Projekt Pukou Community Centre

Projekt Pukou Community Centre Centrum pełni różne funkcje. Znajdują się to miejskie urzędy, duży hotel o łącznej liczbie stu czterech pokoi, a także przestrzenie pełniące funkcje rozrywkowo-kulturowe, takie jak dom kultury, sala widowiskowa, sala gimnastyczna i basen. Jest tu również przedszkole.

więcej

Architektura mixed-use i jej wpływ na rozrost miast

Architektura mixed-use  i jej wpływ na rozrost miast Dziś miasta stoją wobec wielu wyzwań ze względu na wzrost liczby ludności w miastach oraz przyczyny klimatyczne, społeczno-ekonomiczne i polityczne. Wynikający ze sposobu współczesnego życia wzrost popularności architektury z przeznaczeniem na różne funkcje (mixed-use) skłania do ponownego przyjrzenie się zasobom miejskim. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury, zabudowań i terenów można potraktować jako sposób na odzyskanie przestrzeni i ograniczenie niekontrolowanego rozrostu aglomeracji.

więcej

Pierwszy biurowiec klasy A powstanie we Włocławku w ramach Programu Fabryka

Pierwszy biurowiec klasy A powstanie we Włocławku w ramach Programu Fabryka Tertio Ponte to nie tylko nazwa nowoczesnego obiektu biurowo – usługowego, który powstanie we Włocławku, ale także nazwa spółki celowej, która została powołana do jego realizacji. Powołał ją włocławski samorząd oraz Operator ARP sp. z o.o. odpowiedzialna za realizację Programu Fabryka. Projektowana inwestycja to blisko 11 tys. mkw., w których skład wejdą powierzchnie usługowe i biura klasy A.

więcej

W stronę natury: hotel Kopernik w nowej odsłonie

W stronę natury: hotel Kopernik w nowej odsłonie Olsztyński hotel Kopernik właśnie zyskał nowe oblicze. Wszystko dzięki renowacji, którą inwestor przeprowadził we współpracy z pracownią architektoniczną Tremend. Nowe wnętrza obiektu nawiązują do natury okolic Olsztyna — pobliskich jezior i plaż. Oto, jak powstawał projekt.

więcej

Trendy deweloperskie: sport i well-being na osiedlu

Trendy deweloperskie: sport i well-being na osiedlu Siłownia to nie wszystko. Znakomitym uzupełnieniem jest strefa kibica i sauna. A na zewnątrz, oprócz patio, przyda się boisko wielofunkcyjne lub do siatkówki plażowej. Ciekawych pomysłów nie brakuje. Kolejne osiedla wyposażone w niezwykłą infrastrukturę sportową wyznaczyły nowy trend.

więcej

«
»
«
»