![]()
Osiedle mieszkaniowe przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu to wspólne przedsięwzięcie spółki PFR Nieruchomości i PKP S.A.. Inwestycja będzie realizowana działce położonej na lewym brzegu rzeki Odry. Zgodnie z założeniem na tym terenie ma powstać osiedle , które pomieści około 450 mieszkań i lokale usługowe.
więcej
![]()
Jeszcze do niedawna zamknięte, jednorodne osiedla były synonimem luksusu i bezpieczeństwa. Dziś powoli ustępują tym mieszanym – i to nie tylko ze względu na kwestie technologiczne, ale przede wszystkim społeczne i klimatyczne. Dlaczego przyszłość należy do budownictwa o przeznaczeniu mieszanym?
więcej
![]()
Robią wrażenie rozmachem, przemyślanym układem, doskonałym doświetleniem. Uwodzą minimalistyczną elegancją i jakością wykończenia. Unikatowości dodaje im oprawa zabytkowej architektury, prestiżowa lokalizacja i panoramiczny widok z prywatnych tarasów urządzonych na dachu.
więcej
![]()
Biurowiec Porta Mare, który będzie pierwszym obiektem klasy A w Elblągu otrzymał pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki.
więcej
![]()
Na obszarze 5 hektarów działają dziś rozliczne podmioty: kampus Googla, restauracje, sklepy i oczywiście Muzeum Wódki Polskiej Koneser. Powstały budynki mieszkalne o ciekawej architekturze dopasowanej stylistycznie do otoczenia. Powstanie Centrum Praskiego Koneser było niezwykle oczekiwane, ale też bardzo bacznie obserwowane przez mieszkańców Pragi i lokalnych aktywistów.
więcej
![]()
Centrum pełni różne funkcje. Znajdują się to miejskie urzędy, duży hotel o łącznej liczbie stu czterech pokoi, a także przestrzenie pełniące funkcje rozrywkowo-kulturowe, takie jak dom kultury, sala widowiskowa, sala gimnastyczna i basen. Jest tu również przedszkole.
więcej
![]()
Dziś miasta stoją wobec wielu wyzwań ze względu na wzrost liczby ludności w miastach oraz przyczyny klimatyczne, społeczno-ekonomiczne i polityczne. Wynikający ze sposobu współczesnego życia wzrost popularności architektury z przeznaczeniem na różne funkcje (mixed-use) skłania do ponownego przyjrzenie się zasobom miejskim. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury, zabudowań i terenów można potraktować jako sposób na odzyskanie przestrzeni i ograniczenie niekontrolowanego rozrostu aglomeracji.
więcej
![]()
Tertio Ponte to nie tylko nazwa nowoczesnego obiektu biurowo – usługowego, który powstanie we Włocławku, ale także nazwa spółki celowej, która została powołana do jego realizacji. Powołał ją włocławski samorząd oraz Operator ARP sp. z o.o. odpowiedzialna za realizację Programu Fabryka. Projektowana inwestycja to blisko 11 tys. mkw., w których skład wejdą powierzchnie usługowe i biura klasy A.
więcej
![]()
Olsztyński hotel Kopernik właśnie zyskał nowe oblicze. Wszystko dzięki renowacji, którą inwestor przeprowadził we współpracy z pracownią architektoniczną Tremend. Nowe wnętrza obiektu nawiązują do natury okolic Olsztyna — pobliskich jezior i plaż. Oto, jak powstawał projekt.
więcej
![]()
Siłownia to nie wszystko. Znakomitym uzupełnieniem jest strefa kibica i sauna. A na zewnątrz, oprócz patio, przyda się boisko wielofunkcyjne lub do siatkówki plażowej. Ciekawych pomysłów nie brakuje. Kolejne osiedla wyposażone w niezwykłą infrastrukturę sportową wyznaczyły nowy trend.
więcej