Artykuły
Nowoczesny dom na wzgórzu - projekt pracowni dp arquitectos
Na wzgórzach wsi Romeira w gminie Santarém w Portugalii wzniesiono piękny, nowoczesny dom. Minimalistyczna bryła przyciąga uwagę już z daleka, zachwycając swoją formą i przemyślanymi rozwiązaniami. Dom nie jest połączony w linii prostej z drogą. Ścieżka do domu zatacza niewielki łuk, omijając rosnące dęby obok budynku. To celowy zabieg, dzięki któremu zapewniono prywatność mieszkańcom. Poruszając się po ścieżce, budynek powoli wyłania się znad wzgórza.
Wokół równoważonego budownictwa. Wystawa „Dare to be fair” – odważ się być fair!
Galeria Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza na wystawę pt. „Dare to be fair” – odważ się być fair!. Ekspozycja skupia się wokół zagadnienie zrównoważonego budownictwa i etyki pracy. Na wystawie zobaczymy projekty zrealizowane przez FAIR Building Studio, pracownię Dominiki Janickiej. Nazwa studia wywodzi się z projektu „Fair Building”, który reprezentował Polskę na Biennale Architektury w Wenecji.
Projekt jak ze snu - restauracja Lotus Garden
Restauracja Lotus Garde zachwyca swoją oniryczną i tajemniczą atmosferą. Projekt inspirowany jest tradycyjną chińską architekturą Przestrzeń podzielono cztery osobne części: dziedziniec wejściowy, strefę odpoczynku w cieniu drzew, taras ze schodami oraz staw z kwiatami lotosu. Za realizację odpowiada pracownia LDP.
Międzynarodowy konkurs Cegła w Architekturze
Ogłoszono tegoroczną edycję konkursu Brick in Architecture Awards organizowanego przez amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Ceglarskiego (Brick Industry Association). Celem konkursu jest promowanie i wyróżnianie innowacyjnych, niezwykłych i estetycznych projektów wykorzystujących cegłę jako główny materiał budowlany.
Architekci dla powodzian - instrukcja postępowania przy renowacji zniszczonych budynków
Nagrody architektoniczne Europe 40 Under 40 Awards
Warsztaty dla studentów - Łódzki Pasaż Kreacji
Młodzi architekci chcą zmiany. Czy polskie pracownie słuchają głosu młodych?
Profesja architekta jest jednym z tych zawodów, które niezmiennie cieszą się ogólnym prestiżem, niosą określony etos, przyciągają młodych szansą realnej zmiany świata na lepsze. Przyjęcie młodych architektów do zespołu może nieść ze sobą również wiele korzyści, poczynając od ich biegłości w posługiwaniu się nowymi technologiami, poprzez kreatywność, a na unikalnym spojrzeniu na świat kończąc.
Koncept Chrome – Odkryj Magię Harmonijnej Łazienki
Jeden styl i ponad 250 produktów - to główne zalety konceptu Chrome, który został stworzony z myślą zarówno o dużych, jak i mniejszych łazienkach. Z konceptem Chrome nie ma miejsca na błędy. Dzięki tak szerokiej gamie produktów Twoja łazienka będzie świetnie wyglądać, a jednocześnie spełni wszystkie praktyczne wymagania.
Estetyka i nowoczesność elewacji – nowe profilowanie Carbon od Paneltech
Konferencja „Powojnie. Sztuka i architektura”
Konkurs na projekt rozbudowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno–użytkowym koncepcji rozbudowy istniejącego zespołu budynków Wielkopolskiego Centrum Onkologii o budynek Ambulatoryjnej Onkologii, Profilaktyki, Diagnostyki Molekularnej i Obrazowej przy ul. Garbary w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem terenu.
Konferencja na temat zrównoważonego projektowania - Zaprojektuj Niewidzialne
Organizatorzy zapraszają do udziału w ósmej edycji konferencji na temat zrównoważonego projektowania — Zaprojektuj Niewidzialne. Tematyka wydarzenia obejmuje takie zagadnienia jak ESG, neurobiologia w architekturze, systemy sterowania oświetleniem, akustyka biura hybrydowego, roślinność wertykalna czy rozproszone środowisko pracy.
Warsztaty z cyklu Architektura dla klimatu - zagospodarowanie wody deszczowej
Spotkanie rozpocznie się od prezentacji arch. Joanny Rayss odnośnie problematyki oraz rozwiązań dla sprawnego zagospodarowania wody. Na uczestników czekają również warsztaty, podczas których będą musieli rozwiązać kwestię odprowadzenia wody deszczowej z dachów oraz powierzchni utwardzonych na teren inwestycji.
Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To Be Design przeszło gruntowną metamorfozę. Ze starego wnętrza została tu jedynie czarno-biała posadzka w strefie wejścia, przypominająca mieszkańcom, że to oni są jego sercem.
«
»
«
»