Artykuły

Konkurs na projekt miksera

Konkurs na projekt miksera Trwa międzynarodowy konkurs pt. Appliance of the Future. Zadanie polega na opracowaniu oryginalnego projektu miksera dla wiodącej firmy produkującej sprzęt AGD. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną. Wybrane prace mają również szanse na realizację!

więcej

Miernicza 9 – odrestaurowane piękno

Miernicza 9 – odrestaurowane piękno Ulica Miernicza we Wrocławiu to obowiązkowy punkt spaceru po wpisanym do rejestru zabytków Przedmieściu Oławskim, szczególnie jeśli jest się miłośnikiem architektury. Można tu spotkać liczne kamienice z przełomu XIX i XX w., zasługujące na miano pereł architektury.

więcej

Spacery architektoniczne, spotkania i wykłady o architekturze

Spacery architektoniczne, spotkania i wykłady o architekturze Przeglądamy najciekawsze wydarzenia związane z architekturą i sztuką, które odbędą się w najbliższym tygodniu. Słoneczna pogoda za oknem to idealny powód do wzięcia udziału w spacerze architektonicznym. Na naszej liście również ciekawe wykłady i spotkania.

więcej

Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis, czyli architektoniczna refleksja nad relacją człowieka z naturą

Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis, czyli architektoniczna refleksja nad relacją człowieka z naturą Koncepcja formy architektonicznej Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis wzięła się z pogłębionego namysłu nad relacją człowieka z naturą – wspólnej egzystencji, wpływu człowieka na ekosystem naturalny i biorącej się z niego odpowiedzialności.

więcej

Piękne i przeklęte. Wystawa fotografii Menno van der Meera

Piękne i przeklęte. Wystawa fotografii Menno van der Meera Organizatorzy zapraszają na wystawę fotografii Menno van der Meera zatytułowanej "The beautiful and the damned / Piękne i przeklęte". Menno van den Meer jest holenderskim fotografem i artystą. Wystawa jest spojrzeniem na pozostałości i rozkwit gdyńskiej myśli architektonicznej.

więcej

Industrialnie i z klasą. Projekt pracowni Time To Gather

Industrialnie i z klasą. Projekt pracowni Time To Gather Pracownia Time To Gather swoim najnowszym projektem pokazuje, w jaki sposób można z powodzeniem połączyć industrialny styl z awangardowym wnętrzem. Nowa przestrzeń sklepowa AVVENN została oddana do użytku na początku tego roku. Co ją wyróżnia?

więcej

Międzynarodowy konkurs Off Grid Farm

Międzynarodowy konkurs Off Grid Farm Zadaniem uczestników jest stworzenie samowystarczalnego ekosystemu rolniczego, który integruje odnawialne źródła energii, innowacyjne techniki zarządzania wodą i zrównoważone praktyki rolnicze. Projekty oceniane będą pod kątem takich kryteriów jak innowacyjność, spójność zaproponowanych rozwiązań czy odpowiednie wykorzystanie lokalnych materiałów.

więcej

Cykl spotkań o architekturze przyjaznej planecie

Cykl spotkań o architekturze przyjaznej planecie Organizatorzy zapraszają do udziału w cykl spotkań o architekturze przyjaznej planecie pt. LOCO2 - o miejscach stworzonych z pasji (łac. loco), a nie z budżetu (low cost). Prowadzącym spotkania jest Aleksander Krajewski - architekt IARP, pełnomocnik zarządu SARP Katowice, członek zespołu ds. Klimatu SARP. Prowadzący w pracowni projektowej BLOMM, współzałożyciel Fundacji Napraw Sobie Miasto.

więcej

Wyniki 17. edycji make me! - międzynarodowego konkursu dla młodych projektantek i projektantów

Wyniki 17. edycji make me! - międzynarodowego konkursu dla młodych projektantek i projektantów Poznaliśmy zwycięzców 17. edycji make me!, międzynarodowego konkursu dla młodych projektantek i projektantów. W tegorocznym finale znalazło się 28 propozycji, wybranych spośród zgłoszeń z całego świata. Konkurs został rozstrzygnięty, a jego wyniki ogłoszono podczas oficjalnego otwarcia Łódź Design Festival 2024. Kto wygrał nagrody z puli 50 000 zł?

więcej

Z cyklu Trzy Generacje Warszawskich Architektów - Romuald Miller

Z cyklu Trzy Generacje Warszawskich Architektów - Romuald Miller Organizatorzy zapraszają na kolejny wykład, drugą część opowieści o życiu i pracy Romualda Millera. Spotkanie realizowane jest w ramach cyklu Trzy Generacje Warszawskich Architektów. Prowadzenie: mgr inż. arch. Grzegorz Mika.

więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt przedszkola

Międzynarodowy konkurs na projekt przedszkola Ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt przedszkola pt. "Kinderspace: Architecture for Children's Development". Organizatorzy zapraszają architektów i projektantów do przesyłania swoich oryginalnych pomysłów. Pula nagród wnosi 10 000 euro.

więcej

Hiszpańskie marzenie polskiego małżeństwa. Luksusowy apartament w Calpe od MOW.design

Hiszpańskie marzenie polskiego małżeństwa. Luksusowy apartament w Calpe od MOW.design W malowniczym Calpe, nad słonecznym wybrzeżem Costa Blanca w Hiszpanii, polskie małżeństwo ze Śląska odnalazło swoje wymarzone miejsce do życia. Ich nowy, 350-metrowy apartament to dzieło polskiej pracowni MOW.design, kierowanej przez Martę Żebrowską-Wojczuk i Weronikę Król.

więcej

Konkurs na pawilon Polski podczas London Design Biennale 2025

Konkurs na pawilon Polski podczas London Design Biennale 2025 Projekt powinien prezentować polską myśl projektową, a także odpowiadać specyfice i tematowi przewodniemu London Design Biennale 2025 – „Surface Reflections” („Odbicia powierzchniowe”), który stanowi próbę zbadania, w jaki sposób nasze myślenie kształtują zarówno przeżycia wewnętrzne, jak i bodźce ze świata zewnętrznego.

więcej

Z nutą elegancji. Nowoczesny dom pod Warszawą projektu Interiorsy

Z nutą elegancji. Nowoczesny dom pod Warszawą projektu Interiorsy Położony pod Warszawą 120-metrowy dom to prawdziwa oaza spokoju, nie pozbawiona jednak aranżacyjnych smaków i smaczków. Zaprojektowana dla młodego, ambitnego mężczyzny, który zawodowo poświęcił się medycynie, przestrzeń zachwyca łagodnością, nie jest jednak ani nudna, ani monotonna.

więcej

Kontrola stanu ścian zewnętrznych po zimie – jak naprawić typowe usterki?

Kontrola stanu ścian zewnętrznych po zimie – jak naprawić typowe usterki? Wiosna to idealny czas na dokonanie przeglądu stanu technicznego naszych domów, zwłaszcza elewacji narażonych na surowe warunki pogodowe. Opady śniegu, siarczyste mrozy czy znaczne wahania temperatur mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń elewacji, takich jak pęknięcia tynku, plamy solne czy korozję biologiczną. Cykliczne inspekcje i właściwa konserwacja to klucz do zachowania długotrwałego, estetycznego wyglądu budynku. Sprawdźmy, jak zidentyfikować i skutecznie rozwiązać problemy ze ścianami zewnętrznymi, które mogą pojawić się po okresie zimowym!

więcej

«
»
«
»