Artykuły

Konferencja Architektura Wyzwań - Materiały dla Przyszłości. Transmisja na żywo

Konferencja Architektura Wyzwań - Materiały dla Przyszłości. Transmisja na żywo Celem konferencji jest zgłębienie osiągnięć architektonicznych oraz analiza wyzwań, które – uwzględniając szerszy kontekst kulturowy – wpłyną na przyszły rozwój architektury. Tezy konferencji obejmują takie zagadnienia, jak: człowiek i środowisko (biofilne materiały budowlane), estetyka formy architektonicznej w kontekście innowacyjnych materiałów, inteligentne materiały itp.

więcej

Konkurs na projekt dla rezerwatu przyrody Pape na Łotwie

Konkurs na projekt dla rezerwatu przyrody Pape na Łotwie Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. Pape Info Point na projekt modułowego, przenośnego stoiska edukacyjnego na temat ochrony przyrody. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany! Pula nagród wynosi 7 000 euro.

więcej

Z cyklu Spotkanie z Mistrzem – Małgorzata Pilinkiewicz Tomasz Studniarek

Z cyklu Spotkanie z Mistrzem – Małgorzata Pilinkiewicz Tomasz Studniarek Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem” organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury. Biuro projektowe archistudio studniarek + pilinkiewicz od 1992 roku realizuje projekty budynków użyteczności publicznej, mieszkaniowych, przemysłowych, które w większości są wynikiem nagród otrzymanych w realizacyjnych konkursach architektoniczno-urbanistycznych.

więcej

Mozaika lokalnych tożsamości: spacery z projektantami i projektantkami

Mozaika lokalnych tożsamości: spacery z projektantami i projektantkami Na uczestników spacerów czekać będą różnorodne lokalizacje. Zobaczymy m.in. Most Europejski w Siekierkach według pracowni MXL4. Ciekawie zapowiada się też również zwiedzanie enklawy przyrodniczej Bobrowisko w Starym Sączu. To oryginalny projekt biura 55Architekci. W programie również spotkania z takimi pracowniami jak S.T. Architekci czy OVO Grąbczewscy Architekci.

więcej

Konkurs na projekt Lubuskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze

Konkurs na projekt Lubuskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Ogłoszono jednoetapowy, realizacyjny konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji pn.: Budowa Lubuskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze wraz z doposażeniem Zakładu Patomorfologii i Zakładu Radioterapii. Pula nagród w konkursie wynosi 350 000 zł!

więcej

Konkurs Laur Dostępności 2024 - na najlepszą modernizację likwidującą bariery architektoniczne

Konkurs Laur Dostępności 2024 - na najlepszą modernizację likwidującą bariery architektoniczne Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk ukierunkowanych na likwidację barier architektonicznych oraz wyróżnienie najlepszych rozwiązań w zakresie dostosowywania budynków do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami, opiekunów z małymi dziećmi lub osób starszych.

więcej

Międzynarodowy konkurs World Design Awards 2024

Międzynarodowy konkurs World Design Awards 2024 Nagrody zostaną przyznane w wielu różnych kategoriach, takich jak obiekty mieszkalne, komercyjne, biurowe, wnętrza prywatne, wnętrza budynków użyteczności publicznej, tymczasowe konstrukcje i obiekty typu pop-up, architektura krajobrazu, urbanistyka i wiele innych.

więcej

Smolna Sopot – spotkanie Dalekiego Wschodu ze Skandynawią

Smolna Sopot – spotkanie Dalekiego Wschodu ze Skandynawią Czy można mieszkać w popularnej, dużej miejscowości turystycznej, a jednocześnie cieszyć się ciszą i spokojem? Przykład osiedla Smolna Sopot pokazuje, że jak najbardziej jest to możliwe. To jednak nie jedyne atuty tej inwestycji. Zachwyca ona także architekturą, będącą odwzorowaniem dalekowschodniej filozofii współistnienia domu z naturą, która została doceniona między innymi przez jurorów ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku 2023.

więcej

Ocieplenie ścian w systemie ETICS – o czym musisz wiedzieć?

Ocieplenie ścian w systemie ETICS – o czym musisz wiedzieć? Cienkowarstwowe tynki stosowane na zewnętrznych ścianach, zdobywają popularność nie tylko ze względu na swój atrakcyjny wygląd, ale również za sprawą łatwej aplikacji. W artykule przyjrzymy się bliżej aspektom związanym z przygotowaniem powierzchni, wyborem odpowiednich materiałów izolacyjnych oraz technikom montażu zapewniającym najwyższą jakość wykończenia elewacji

więcej

Spotkanie z cyklu Anatomia Sztuki: Zmruż oczy – o światłocieniu w sztuce

Spotkanie z cyklu Anatomia Sztuki: Zmruż oczy – o światłocieniu w sztuce Tematem najbliższego spotkania będzie światłocień w sztuce. W ramach wydarzenia uczestnicy/ki dodatkowo wykonają kilka prostych ćwiczeń, które pomogą im lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie. Zajęcia to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z analizą dzieł sztuki.

więcej

Ogólnopolski Konkurs Studencki „Nowe Tytonie”

Ogólnopolski Konkurs Studencki „Nowe Tytonie” Trwa ogólnopolski konkurs studencki na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej dla fragmentu terenów poprzemysłowych na obszarze dawnych Lubelskich Zakładów Tytoniowych. Wyzwanie skierowane jest do wszystkich studentów uczelni wyższych kształcących się na kierunkach Architektura, Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna.

więcej

Wystawa prac malarza i grafika Tomasza Bieńka

Wystawa prac malarza i grafika Tomasza Bieńka Na wystawie w Domotece zaprezentowane zostaną fragmenty 3 osobnych cyklów artysty, które łączy jednak wspólny mianownik – metafizyczna refleksja i próba uchwycenia tego, co nieuchwytne. Cykl „Światło/Cień” to najnowsza seria badająca relację między światłem a cieniem oraz świadomością a podświadomością. Artysta używa różnych faktur, aby stworzyć wyraźne kontrasty na płótnie.

więcej

Wykład Studio Blisko - Wayfinding narracyjny w architekturze

Wykład Studio Blisko - Wayfinding narracyjny w architekturze Projekt pracowni Studio Blisko został uhonorowany prestiżową nagrodą European Design Awards 2024 w kategorii Wayfinding & Signage. Pracownia niedawno otrzymała również w Atenach dwa złote medale w konkursie Indigo Design Awards 2024 w kategorii Wayfinding. Z tej okazji założycielka pracowni Studio Blisko, Anna Nowokuńska-Maksymiuk wygłosi wykład o wayfindingu w architekturze.

więcej

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Open City

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Open City Organizatorzy zapraszają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City i towarzyszącej mu wystawie "Otwarte Miasto". Ideą wydarzenia jest inspiracja do refleksji i odkrywania miasta przez pryzmat artystyczny. Festiwal pomoże spojrzeć na sztukę współczesną jako na integralną część miejskiej codzienności.

więcej

Wystawa „Michał Jędrzejewski. Zgubne skutki nadmiernych zainteresowań”

Wystawa „Michał Jędrzejewski. Zgubne skutki nadmiernych zainteresowań” Organizatorzy zapraszają na wystawę zatytułowaną "Zgubne skutki nadmiernych zainteresowań". Z okazji 90. urodzin Michała Jędrzejewskiego (ur. 1934) Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta i Muzeum Architektury przygotowały retrospektywną wystawę wielowątkowej twórczości Profesora, Rektora ASP w latach 1984–1990.

więcej

«
»
«
»