Artykuły

Oprowadzanie eksperckie z architektką po wystawie festiwalowej WARSZAWA W BUDOWIE

Oprowadzanie eksperckie z architektką po wystawie festiwalowej WARSZAWA W BUDOWIE „Zimno już było” to wystawa życiu o mieście dotkniętym upałem. O rozwoju warszawskiej świadomości temperatury i społecznej relacji ze Słońcem – od fascynacji jego promieniami po strach przed dziurą ozonową i kryzysem klimatycznym. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego.

więcej

Konkurs na koncepcję architektoniczną przebudowy Rynku w Skale

Konkurs na koncepcję architektoniczną przebudowy Rynku w Skale Konkurs ma charakter jednoetapowy, ograniczony i jest realizacyjny. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 40 000 tysięcy złotych oraz zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej.

więcej

Miasto, modernizm, modernizacja. Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem

Miasto, modernizm, modernizacja. Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem pt. „Gdynia spełniona, Gdynia niespełniona”. Grzegorz Piątek jest autorek książki pt. „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920–1939”. Podczas spotkania przedstawi on blaski i cienie flagowego projektu II Rzeczypospolitej, jakim był projekt i budowa nowego miasta Gdyni.

więcej

Projekt restauracji według pracowni LDH DESIGN

Projekt restauracji według pracowni LDH DESIGN Luksusowa restauracja XÚN to kolejny niezwykły projekt pracowni LDH DESIGN. Wielość różnych faktur, materiałów i elementów wykończeniowych utrzymanych w spójnym stylu i jednolitej kolorystyce pozwoliła na stworzenie oryginalnego wnętrza pełnego artystycznej atmosfery.

więcej

Konkurs na projekt przebudowy centrum Miechowa

Konkurs na projekt przebudowy centrum Miechowa Urząd Miasta i Gminy w Miechowie oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Oddział Kraków ogłosili konkurs na koncepcję architektoniczną przebudowy centrum Miechowa. Nagrodami są nagrody pieniężne oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania przedmiotu zamówienia. Pula nagród wynosi 85 tysięcy złotych.

więcej

Ogłoszono skład jury międzynarodowego konkursu Workplace Reimagined

Ogłoszono skład jury międzynarodowego konkursu Workplace Reimagined Pula nagród w konkursie wynosi 7.000. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają 3.000 euro. W konkursie przyznane zostaną również pozostałe miejsca - drugie i trzecie oraz nagrody specjalne: nagroda za najlepszy projekt studencki oraz nagroda za najlepszy zrównoważony projekt.

więcej

Projekt pasażu handlowego według pracowni Fun Connection Design

Projekt pasażu handlowego według pracowni Fun Connection Design Koncepcja zakładała odnowienie i odświeżenie starych budynków oraz otaczającej ich przestrzeni. W niektórych częściach klasyczną zabudowę połączona z nowoczesnymi rozwiązaniami. W projekcie nie zabrakło ciekawych i oryginalnych pomysłów, np. świetlnych instalacji artystycznych.

więcej

Konkurs na projekt pływającej sauny

Konkurs na projekt pływającej sauny Platforma Larsen Liverpool zaprasza architektów i studentów do udziału w międzynarodowym wyzwaniu projektowym na koncepcję pływającej sauny "SCANDINAVIAN ESCAPE & FLOATING SAUNA". Organizatorzy liczą na kreatywne i ciekawe pomysły. Lokalizacją projektu są fiordy norweskie - Nærøyfjord. Miejsce to jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

więcej

Zapowiedź: Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2023

Zapowiedź: Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2023 Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków to forum wymiany pomysłów i doświadczeń dla architektów z całego świata. Towarzyszące temu konkursy, wystawy, prezentacje i wykłady są unikalną w tej części Europy atrakcją dla wszystkich związanych z architekturą.

więcej

Międzynarodowy konkurs EMERGING TALENTS AWARD

Międzynarodowy konkurs EMERGING TALENTS AWARD Zaprezentuj swoje najlepsze prace i weź udział w międzynarodowym konkursie EMERGING TALENTS AWARD 2023. Właśnie trwa jego wrześniowa odsłona. Do konkursu można przesyłać dowolne, własne projekty związane z architekturą, które wcześniej nie były zgłaszane do innych konkursów.

więcej

Hale stalowe – indywidualny projekt, perfekcyjne dopasowanie

Hale stalowe – indywidualny projekt, perfekcyjne dopasowanie Hale stalowe, które są funkcjonalne, bezpieczne, solidne, a przy tym projektowane na indywidualne zamówienie - to hale szwedzkiej firmy LLENTAB. Jest to jedna z niewielu firm na rynku, która kontroluje cały proces dostawy budynków stalowych – od wstępnego szkicu po produkcję, montaż i obsługę posprzedażową

więcej

Jak ocieplić dach zielony w sposób trwały i bezpieczny na lata?

Jak ocieplić dach zielony w sposób trwały i bezpieczny na lata? Dachy pokryte roślinnością to w polskich miastach coraz częściej spotykany widok. Konstrukcje tego typu raczej nie wybaczają błędów zwłaszcza w kontekście izolacji termicznej i hydroizolacji – przyjrzyjmy się zatem najważniejszym zagadnieniom i ryzykom w tym obszarze!

więcej

Wykład online z cyklu Dziedzictwo UNESCO: Ateny starożytne

Wykład online z cyklu Dziedzictwo UNESCO: Ateny starożytne Jakie ateńskie wykopaliska można i trzeba odwiedzić, będąc w tym szczególnym miejscu? W których jakich wyjątkowych muzeach znajdują się najciekawsze kolekcje starożytne? Ile o antycznych czasach miasta możemy dowiedzieć się dzisiaj, spacerując po ateńskim centrum i po jego obrzeżach? Na te pytania poznamy odpowiedzi podczas najbliższego wykładu z cyklu Dziedzictwo UNESCO.

więcej

Centrum turystyczne z widokiem na jezioro - projekt pracowni Archperience Design

Centrum turystyczne z widokiem na jezioro - projekt pracowni Archperience Design Centrum jest idealnym punktem widokowym, z którego można podziwiać niezwykły horyzont - rozległe jezioro otulone bambusowymi lasami i błękitne niebo. Budowa centrum dla zwiedzających była głównym punktem kompleksowej inicjatywy rozwoju Jeziora Białego Żurawia.

więcej

Międzynarodowy konkurs eVolo 2024 Skyscraper Competition

Międzynarodowy konkurs eVolo 2024 Skyscraper Competition W konkursie nagradzane są wybitne pomysły, które redefiniują koncepcję wieżowca poprzez zastosowanie nowych technologii, materiałów, programów, estetyki i rozwiązań przestrzennych, a także badań nad globalizacją, elastycznością, adaptacyjnością i rewolucją cyfrową.

więcej

«
»
«
»