Artykuły

Wykład "Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej w photobookach"

Wykład Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej w photobookach Organizatorzy zapraszają na autorski wykład dra Adama Mazura i Łukasza Gorczycy z cyklu: Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej w photobookach. Tematem spotkania będą „warszawskie konfrontacje” – zderzenie różnych obrazów miasta, tych propagandowych i tych „bez retuszu”, nowej i dawnej architektury, ruin wojennych i odbudowy, tego co „było” z tym co „jest”.

więcej

Spotkanie wokół książki "Ruch tektoniczny"

Spotkanie wokół książki Ruch tektoniczny Organizatorzy zapraszają na spotkanie literackie poświęcone architekturze regionalnej – przeniesiemy się do Świętokrzyskiego, aby zastanowić się nad architektoniczną różnorodnością i zapytać o wyzwania jakie stoją dziś przed architektami i architektkami.

więcej

Konferencja Jubileuszu Towarzystwa Urbanistów Polskich

Konferencja Jubileuszu Towarzystwa Urbanistów Polskich W bieżącym roku mija setna rocznica założenia Towarzystwa Urbanistów Polskich, która skłania do refleksji nad pracą dawnych i obecnych członków TUP na rzecz środowiska miejskiego, zawodowego i naukowego. Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział Krakow zaprasza na Konferencję Jubileuszu Towarzystwa Urbanistów Polskich pt. „100 lat Towarzystwa Urbanistów Polskich na tle przeobrażeń Krakowa”.

więcej

Kawalerka w klimacie loft. Projekt wnętrza Rolanda Stańczyka

Kawalerka w klimacie loft. Projekt wnętrza Rolanda Stańczyka Położona na Warszawskim Żoliborzu kawalerka to królestwo… młodej kobiety. I choć urządzona została ona w zdecydowanym stylu inspirowanym stylistyką loftów, nie brak jej ponadczasowej elegancji. To zasługa architekta Ronalda Stańczyka, który nie tylko dodał typowo męskiej konwencji aranżacyjnej kobiecej subtelności, ale też wyczarował dodatkowe 5 mkw. powierzchni użytkowej.

więcej

Konkurs na kuratora/kuratorkę 15. edycji festiwalu NARRACJE w Gdańsku

Konkurs na kuratora/kuratorkę 15. edycji festiwalu NARRACJE w Gdańsku W 2024 roku odbędzie się 15. edycja festiwalu NARRACJE, który poprzez artystyczne interwencje, instalacje i projekty w przestrzeni publicznej odkrywa nowe miejskie konteksty. Ogłoszono konkurs na kuratora/kuratorkę lub zespół kuratorski, który zaproponuje koncepcję tej edycji wydarzania.

więcej

Konferencja Forum Rynku Nieruchomości 2023

Konferencja Forum Rynku Nieruchomości 2023 Ubiegły rok był niezwykle surowy dla naszego rynku nieruchomości mieszkaniowych, makroekonomiczne prognozy mogły też nastrajać ponuro deweloperów i najemców biurowych. Pierwsze kwartały 2023 roku przyniosły jednak wiele powodów do optymizmu niemal całej naszej branży real estate. Czy to początek nowego, trwałego trendu?

więcej

Wernisaż wystawy "Ruch Tektoniczny"

Wernisaż wystawy Ruch Tektoniczny Skały i wzgórza, kamieniołomy i lasy, stal i ceramika – surowy, a zarazem fascynujący krajobraz i bogactwa naturalne Gór Świętokrzyskich. To one ukształtowały powojenną architekturę regionu. Wystawa Ruch Tektoniczny to świetna okazja by poznać lepiej jeden z najstarszych geologicznie obszarów Europy.

więcej

Konkurs "Budowa zespołu 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Nidzicy"

Konkurs Budowa zespołu 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Nidzicy Ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – budowlanej dla inwestycji pn. "Budowa zespołu 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną, zlokalizowanych w Nidzicy". Suma nagród pieniężnych w konkursie wynosi 6000 zł.

więcej

Zapowiedź wystawy "Litwa. Dwa stulecia fotografii"

Zapowiedź wystawy Litwa. Dwa stulecia fotografii Prezentacja ma charakter przekrojowy: najstarsze z pokazywanych zdjęć pochodzą z XIX wieku, najnowsze z 2023 roku. Oprócz kanonicznych dzieł uznanych mistrzów będzie można na niej zobaczyć prace artystów mniej oczywistych, w tym twórców emigracyjnych. Zbiór tradycyjnych odbitek dopełniają książki i albumy fotograficzne.

więcej

Wystawa "Tożsamość. 100 lat polskiej architektury"

Wystawa Tożsamość. 100 lat polskiej architektury Tożsamość. 100 lat polskiej architektury to projekt wystawienniczy, w ramach którego przyglądamy się fenomenowi architektonicznemu po 1918 roku na terenie Polski. Kolejną odsłonę projektu będzie można oglądać w Instytucie Dizajnu w Kielcach.

więcej

Penthouse z widokiem na Centrum Warszawy - Foksal 13/15

Penthouse z widokiem na Centrum Warszawy - Foksal 13/15 Foksal 13/15 to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzięki Ghalemco dwie kamienice położone tuż przy Trakcie Królewskim stały się najbardziej pożądanym miejscem do życia w Warszawie. Nowoczesne apartamenty, umiejscowione w historycznej tkance miasta, przyciągają nie tylko magią miejsca, ale też wystrojem części wspólnych i doskonałym serwisem.

więcej

6. edycja konkursu Nagroda NIAiU - Przestrzeń wspólna jest wartością

6. edycja konkursu Nagroda NIAiU - Przestrzeń wspólna jest wartością Nagroda przyznana zostanie w dwóch kategoriach - projektowej i teoretycznej. Celem konkursu jest promocja najlepszych dyplomów oraz motywowanie studentów do podejmowania tematu przestrzeni wspólnych i publicznych, czy obiektów użyteczności publicznej w swoich pracach magisterskich.

więcej

Ćwiczenia z przyszłości. Zakończył się Łódź Design Festival 2023

Ćwiczenia z przyszłości. Zakończył się Łódź Design Festival 2023 Wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami i architektami oraz rozmowy na najbardziej aktualne i palące tematy – taki był tegoroczny Łódź Design Festival. 17. edycja wydarzenia jak zwykle przyciągnęła topowych reprezentantów polskiej branży kreatywnej oraz fanów dobrego designu. Tradycyjnie już wyróżniono też najlepsze polskie produkty oraz wręczono nagrody najbardziej zdolnym młodym projektantom.

więcej

Stara Drukarnia - Tremend przywraca dawny blask zabytkowej kamienicy w Szczecinie

Stara Drukarnia - Tremend przywraca dawny blask zabytkowej kamienicy w Szczecinie U zbiegu ulic Dworcowej i św. Ducha w Szczecinie stoi budynek powstały w 1900 roku. Jego 120-letnia historia pełna jest wzlotów i upadków. Początkowo w kamienicy o pięknej fasadzie znajdował się dom towarowy, po latach jego miejsce zajęła drukarnia, natomiast od 1997 roku budynek stał opustoszały, a po dawnym blasku pozostały tylko wspomnienia i fotografie.

więcej

Miyue - Blue & White Cliffside Resort. Projekt pracowni GS Design

Miyue - Blue & White Cliffside Resort. Projekt pracowni GS Design Położony w dzielnicy Nan'ao w Shenzhen, Blue and White Island Pool Homestay to ośrodek wypoczynkowy zaprojektowany przy współpracy Miyue i pracowni GS Design. Jasne i duże przestrzenie łączące naturalne elementy z minimalizmem zapraszają na idealny wypoczynek.

więcej

«
»
«
»