![Wernisaż wystawy „Sztuka miejsca”]()
Wystawa opowiada o nierozerwalności architektury ze sztuką, ich wzajemnym przenikaniu i uzupełnianiu się. Pokazuje ich wspólne mianowniki, podobieństwa oraz możliwości płynące z połączenia obu dziedzin. Przedstawione prace to korespondencja architektury z grafiką, filmem i słowem.
więcej
![Międzynarodowy konkurs Art Temporary Installation]()
NewArchCompetitions (NAC) z Panamy ogłosiła międzynarodowy konkurs na tymczasową instalację artystyczną. Konkurs kierowany jest do młodych architektów i projektantów. Wyzwanie polega na opracowaniu tymczasowej instalacji poświęconej sztuce na stanowisku archeologicznym Panama La Vieja. Miasto to było pierwszą europejską osadą na wybrzeżu Pacyfiku w Ameryce.
więcej
![Konkurs Beyond Isolation na projekt domu seniora]()
Ogłoszono międzynarodowe wyzwanie projektowe pt. Beyond Isolation: Senior Housing Competition. Uczestnicy konkursu proszeni są o zaproponowanie ciekawych rozwiązań mieszkaniowych dla seniorów. Pula nagród wynosi 7.000 euro.
więcej
![47 edycja konkursu im. architektów Janiny i Władysława Czarneckich]()
Ogłoszono 43. edycję konkursu im. architektów Janiny i Władysława Czarneckich na najlepszą pracę semestralną z dziedziny urbanistyki, architektury i projektowania wnętrz wykonaną przez studentów architektury i architektury wnętrz na Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Artystycznym.
więcej
![Wystawa Wilno, Vilnius, Vilne 1918–1948. Jedno miasto – wiele opowieści]()
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wystawę pt. „Wilno, Vilnius, Vilne 1918–1948. Jedno miasto – wiele opowieści”. Ekspozycja prezentuje prace wileńskich artystów przechowywane w polskich i litewskich instytucjach dziedzictwa kulturowego.
więcej
![Konkurs „Mój Dom z Klimatem”]()
Konkurs jest skierowany do mieszkańców budynków mieszkalnych jednorodzinnych, którzy zrealizowali inwestycję polegającą na budowie nowego, proekologicznego, energooszczędnego budynku mieszkalnego jednorodzinnego (oddanego do użytku w latach 2021 – 2023) lub inwestycję w istniejącym budynku mieszkalnym jednorodzinnym przeprowadzoną w latach 2018 – 2023.
więcej
![Najlepszy polski design. Jedyny taki przegląd współczesnej polskiej sztuki projektowej]()
Fotel przypominający modelowane morskimi falami kamyki na plaży, stolik w formie geometrycznej rzeźby czy ręcznie wykonane karafki o zarysie komety… To tylko niektóre z produktów nagrodzonych w must have 2023. Organizowany co roku przez Łódź Design Festival plebiscyt na najlepszy polski design ponownie wyróżnił krajowych projektantów i producentów.
więcej
![Przyszłość wellness zaprojektowana przez Boris Kudlička with Partners]()
Projektanci zdefiniowali zastaną przestrzeń w sposób funkcjonalny: od układu pomieszczeń, przez perfekcyjnie zaplanowane oświetlenie, do doboru mebli i materiałów, starając się uzyskać atmosferę o dużym oddziaływaniu emocjonalnym. Atutem tego miejsca jest stonowana, jasna kolorystyka, bazująca na naturalnych kolorach.
więcej
![Budynek jak góry. Projekt pracowni change architects]()
Centrum Przyrodniczo-Kulturalne OCT w Chaohu to nowy projekt pracowni change architects. To przykład nowoczesnego budynku idealnie wpisanego w naturalny krajobraz. Obiekt pełni nie tylko funkcje centrum kultury, ale stał się również miejscem spotkań i nowym punktem rozpoznawczym miasta.
więcej
![Konkurs na koncepcję architektoniczno-wizualną nowej wystawy stałej w Centrum Nauki Experyment w Gdyni]()
Celem Konkursu jest uzyskanie spójnej koncepcji architektoniczno - wizualnej nowej wystawy stałej w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Założenia do nowej wystawy, w tym wymagania architektoniczne i techniczne określono w regulaminie konkursu. Główna nagroda to 10 000 zł brutto oraz zaproszenie do udziału i negocjacji w postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki.
więcej
![Spotkanie wokół książki „Osobliwy dziennik budowy” dr inż. arch. Małgorzaty Z. Wilczkiewicz]()
„Osobliwy dziennik budowy” jest książką, w której autorka opisuje trudną drogę rozwoju zawodowego architekta – kobiety, poruszającej się w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Książka jest osobistym “Dziennikiem budowy”, zapisem zmagań i trudności pokonywanych w kolejnych biurach projektowych oraz walki z nieprzyjazną, emigracyjną rzeczywistością.
więcej
![Polski zespół z nagrodą za najlepszy zrównoważony projekt! Wyniki konkursu Timber Skyscraper Challenge]()
Zakończyła się 6. edycja międzynarodowego konkursu SKYHIVE Timber Skyscraper Challenge. Wyzwanie polegało na opracowaniu konstrukcji wieżowców wykonanych głównie z drewna. Zespół z polski został uhonorowany nagrodą za najlepszy zrównoważony projekt Sustainability Award!
więcej
![Znamy skład jury konkursu The Architects Chair]()
Trwa międzynarodowy konkurs pt. "Architect's Chair". Właśnie poznaliśmy skład jury, które będzie oceniać prace uczestników. Przypominamy, że rejestracja w konkursie możliwa jest do 1 listopada, a pula nagród wynosi 5.000 euro.
więcej
![Konkurs Laur Dostępności]()
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosili I edycję Konkursu Architektonicznego „Laur Dostępności”, w którym nagrodzone zostaną inwestycje prowadzące do likwidacji barier architektonicznych i zwiększające dostosowanie istniejących budynków do potrzeb wszystkich grup użytkowników.
więcej
![Wykład Architektura czeska lat osiemdziesiątych - od normalizacji do transformacji]()
Organizatorzy zapraszają na wykład doc. Huberta Guzika, Ph.D. z Wydziału Architektury Politechniki Czeskiej w Pradze. Podczas wykładu posłuchamy o wynikach 5-letniego projektu badawczego „Architektura lat osiemdziesiątych w Republice Czeskiej“, realizowanego pod kierunkiem Petra Vorlíka.
więcej