Artykuły

5. edycja konkursu The Last Nuclear Bomb Memorial

5. edycja konkursu The Last Nuclear Bomb Memorial To już piąta edycja międzynarodowego konkursu pt. "The Last Nuclear Bomb Memorial". Zadanie polega na zaprojektowaniu pomnika znajdującego się na terenie zlikwidowanego poligonu nuklearnego. Wyzwanie organizowane jest co roku przez platformę konkursową Buildner. Pula nagród wynosi 10 000 euro.

więcej

Wystawa Plany na Przyszłość 2024

Wystawa Plany na Przyszłość 2024 Na wystawie prezentowane są najnowsze projekty dla Warszawy i gmin sąsiadujących nadesłane przez architektów i inwestorów. Ekspozycja ukazuje w sumie 64 projekty autorstwa 41 pracowni. Są to mi.n. projekty domów jednorodzinnych, budynki biurowe, założenia w skali urbanistycznej, pomysły i koncepcje jak i budynki będące w budowie. To propozycje dla 15 warszawskich dzielnic oraz 5 gmin sąsiadujących.

więcej

Wnętrza Rady Państwa. Oprowadzania po KPRM w ramach wystawy o Janie Bogusławskim

Wnętrza Rady Państwa. Oprowadzania po KPRM w ramach wystawy o Janie Bogusławskim Z końcem lat 40. XX wieku Jan Bogusławski otrzymał prestiżowe zlecenie na wyposażenie gmachu Rady Państwa. Ciąg opracowywanych wnętrz obejmował westybul, hall honorowy, klatkę schodową, gabinety, salę główną oraz salę mniejszą. W 1950 roku za wystrój wnętrz Rady Państwa Bogusławski otrzymał Nagrodę Państwową. Projektując wnętrza, zwracał uwagę na kompozycję całości.

więcej

Konkurs na projekt przedszkola

Konkurs na projekt przedszkola Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu przedszkola i jego otoczenia uwzględniając funkcje architektoniczne, przestrzenne i funkcjonalno–użytkowe. Nagrody zostaną wręczone podczas oficjalnego ogłoszenia wyników Konkursu, w trakcie 32. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2025. W czasie trwania Targów będzie miała miejsce wystawa prac konkursowych.

więcej

Opowieść o odbudowanej Warszawie w Centrum Interpretacji Zabytku

Opowieść o odbudowanej Warszawie w Centrum Interpretacji Zabytku Centrum Interpretacji Zabytku zaprasza na ciekawe na spotkania w lipcu i sierpniu. W harmonogramie m.in. oprowadzania po wystawie „Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta”. Wydarzenia są częścią programu 71. Urodzin Starówki.

więcej

Ruszyła 3. edycja konkursu na Krzesło Architekta

Ruszyła 3. edycja konkursu na Krzesło Architekta Znamy szczegóły trzeciego międzynarodowego wyzwania na najlepsze projekty krzeseł. Uczestnicy konkursu kolejny raz zmierzą się z ciekawym zadaniem opracowania projektu unikatowego krzesła, które wyróżniać będzie się swoim oryginalnym i przełomowym designem. Pula nagród wynosi 7 000 euro.

więcej

Konkurs na projekt mebli inspirowanych neonami Pop Revival

Konkurs na projekt mebli inspirowanych neonami Pop Revival Platforma YAC zaprasza do konkursu z kategorii DESIGN. Tym razem wyzwanie polega na zaprojektowaniu oryginalnej kolekcji mebli inspirowanych neonami. Organizatorzy zachęcają uczestników do odkrywania kształtów, kolorów i technologii, które nawiązują do neonów.

więcej

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2024 roku

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2024 roku Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego ogłosił konkurs na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2024 Roku. Celem konkursu jest m.in. propagowanie oszczędności energii elektrycznej poprzez zastosowanie elektro-oszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz promowanie dobrych, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań.

więcej

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024 Projekt pracowni TKHolding Fabryka Wody w Szczecinie został finalistą World Architecture Festival 2024 w kategorii "Sport". Centrum Sportowo-Edukacyjne w Szczecinie to największy w północno-zachodniej części Polski tego typu obiekt, łączący w sobie 18 różnych funkcji!

więcej

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3 Wyzwanie jest jednoetapowe. Organizatorzy zapraszają architektów z całego świata do składania propozycji stworzenia centrum, które będzie samowystarczalne pod względem wody. Obiekt zlokalizowany będzie na greckiej wyspie Gyaros. Konkursowe koncepcje mają pomóc w opracowaniu strategii na rzecz różnorodności biologicznej we wschodniej części Morza Śródziemnego.

więcej

Letnia oaza spokoju w stylu boho - mieszkanie projektantki Magdaleny Miśkiewicz

Letnia oaza spokoju w stylu boho - mieszkanie projektantki Magdaleny Miśkiewicz Wnętrza w stylu boho od lat zachwycają swoją przytulnością i naturalnym urokiem. Przykładem doskonałego zastosowania tego stylu jest mieszkanie, w którym mieszka znana projektantka wnętrz Magdalena Miśkiewicz wraz ze swoimi córkami. To miejsce, gdzie jasne kolory, naturalne materiały i starannie dobrane dodatki tworzą harmonijną przestrzeń, pełną spokoju i ciepła.

więcej

Oświetlenie Luminato – szeroka oferta eleganckich i funkcjonalnych lamp

Oświetlenie Luminato – szeroka oferta eleganckich i funkcjonalnych lamp Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery każdego wnętrza. Przedstawiamy wyjątkową kolekcję ekskluzywnych lamp, które wyróżniają się nie tylko różnorodnymi rozmiarami, ale także nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania

więcej

Międzynarodowe wyzwanie na projekt biblioteki - Library Design 2024

Międzynarodowe wyzwanie na projekt biblioteki - Library Design 2024 Głównym celem tego konkursu jest stworzenie biblioteki funkcjonującej jako centrum kultury na wsi. Uczestnicy są zachęcani do poszukiwania kreatywnych rozwiązań projektowych, które odzwierciedlają unikalne potrzeby społeczności wiejskich i przyczyniają się do wzbogacenia kulturalnego i edukacyjnego regionu.

więcej

Wyniki konkursu Iceland Ski Snow Cabin

Wyniki konkursu Iceland Ski Snow Cabin Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu "Iceland Ski Snow Cabin". Wyzwanie polegało na opracowaniu projektu ekologicznych domków narciarskich, które idealnie mogłoby się wpisać w islandzki krajobraz. W konkursie poszukiwano zrównoważonych projektów oryginalnego obiektu dla narciarzy obejmującego miejsce do przechowywania sprzętu i ciepłą przestrzeń do spotkań.

więcej

Międzynarodowy konkurs NSW Housing Pattern Book

Międzynarodowy konkurs NSW Housing Pattern Book Rząd Nowej Południowej Walii w Australii opracowuje "księgę wzorów" zatwierdzonych projektów mieszkaniowych, kwalifikujących się do szybkiej akceptacji, co ma przyczynić się do szybszej realizacji nowych budynków mieszkalnych w Sydney.

więcej

«
»
«
»