Artykuły

Wystawa „Do zamieszkania! Projekty Heleny i Szymona Syrkusów”

Wystawa „Do zamieszkania! Projekty Heleny i Szymona Syrkusów” Organizatorzy zapraszają na nową wystawę prezentowaną w galerii Art Walk pt. „Do zamieszkania!”. Ekspozycja poświęcona jest architekturze mieszkaniowej jednego z najwybitniejszych duetów polskiego modernizmu – małżeństwa Syrkusów.

więcej

Wybierz muzealne wydarzenie roku! Trwa plebiscyt publiczności

Wybierz muzealne wydarzenie roku! Trwa plebiscyt publiczności Trwa 44. edycja konkursu „Sybilla”, którego celem jest wyłonienie najlepszych wydarzeń muzealnych w Polsce. Organizatorzy zapraszają do udziału w plebiscycie publiczności i oddania głosu na ulubiony muzealny projekt 2024!

więcej

Konkurs Fundacji Normana Fostera. Projekty dla Charkowa

Konkurs Fundacji Normana Fostera. Projekty dla Charkowa Fundacja Normana Fostera ogłosiła międzynarodowy konkurs Kharkiv Housing Challenge. Uczestnicy wyzwania proszeni są o przesyłanie swoich propozycji projektów dla dotkniętego wojną ukraińskiego miasta Charków. Pula nagród wynosi 10 000 euro.

więcej

Spotkanie o raporcie „Zawód na A” - Badanie kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce

Spotkanie o raporcie „Zawód na A” - Badanie kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce W spotkaniu wezmą udział inicjatorzy i współautorzy raportu ze Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele i studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

więcej

Wystawa Fenomen polskiego kilimu

Wystawa Fenomen polskiego kilimu Organizatorzy zapraszają na wystawę kilimu polskiego ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz kolekcji prywatnej prof. Piotra Korduby. Ekspozycja skupia się na fenomenie kilimu polskiego, stanowiącego materialny przejaw kultury tradycyjnej – ludowej i dworskiej.

więcej

Potencjał technologii, moc designu. Biuro Decerto projektu BIT CREATIVE

Potencjał technologii, moc designu. Biuro Decerto projektu BIT CREATIVE Dynamiczny i ciekawy charakter przestrzeni podkreśla przyjęta stylistyka stosowana z niezwykłą konsekwencją. Głównym motywem przewodnim stała się miedź przełamana szarością betonu. Pojawia się ona w każdym pomieszczeniu, stanowiąc znaczący akcent. Elementami wyróżniającymi przestrzeń jest zaś mocny, zdecydowany design

więcej

Międzynarodowy konkurs Form follows life

Międzynarodowy konkurs Form follows life Platforma Non Architecture Competitions ogłosiła nowe wyzwanie projektowe pt. "Form follows life". Zadanie polega na wyobrażeniu sobie przestrzeni miejskich przez pryzmat życia - ludzi, zwierząt i roślin. Uczestnicy proszeni są o składanie projektów, które przedstawiają transformację przestrzeni miejskich w dobrze prosperujące ekosystemy. Organizatorzy liczą na innowacyjne i kreatywne wizje.

więcej

Miasto Reaktywacja – rozmowy wokół rewitalizacji nieużytków miejskich poprzez kulturę

Miasto Reaktywacja – rozmowy wokół rewitalizacji nieużytków miejskich poprzez kulturę Organizatorzy zapraszają na otwartą konferencję "Miasto Reaktywacja". Tematem wydarzenia będzie kreatywna zmiana nieużytków miejskich poprzez kulturę. Będzie również mowa o muzyce elektronicznej i artystach, którzy współtworzą nowe przestrzenie w zgodzie z naturą i mieszkańcami.

więcej

Jak projektować dach skośny pod kątem izolacji termicznej i przepływu powietrza?

Jak projektować dach skośny pod kątem izolacji termicznej i przepływu powietrza? Projektowanie dachu skośnego z uwzględnieniem efektywnej izolacji termicznej oraz prawidłowego przepływu powietrza to kluczowy aspekt wpływający na komfortowe użytkowanie poddasza. W przypadku tego typu konstrukcji kluczowa jest dokładność zarówno na etapie projektu, jak i jego wykonania. Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?

więcej

Wykład „Niewidoczny modernizm? Kobiety w architekturze Warszawy”

Wykład „Niewidoczny modernizm? Kobiety w architekturze Warszawy” Modernizm w rękach kobiet. Jak dużo wiecie o architektkach i artystkach, które tworzyły w tym czasie? Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Modernizm na Warsztacie". Wykład zatytułowany "Niewidoczny Modernizm? Kobiety w architekturze Warszawy" wygłosi prof. Marta Leśniakowska.

więcej

Z cyklu „Interpretacje”. Spotkania wokół architektury

Z cyklu „Interpretacje”. Spotkania wokół architektury Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza kolejne spotkanie z cyklu „Interpretacje”. Gościem wydarzenia będzie Anna Cymer, historyczka sztuki, dziennikarka, popularyzatorka wiedzy o architekturze. Spotkanie i rozmowę poprowadzi arch. Marcin Brataniec.

więcej

Otwarty konkurs architektoniczny Future School for Ukraine Project

Otwarty konkurs architektoniczny Future School for Ukraine Project Ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt szkół nowej generacji dla Ukrainy. Konkurs to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród pieniężnych, ale również okazja do pomocy Ukrainie. Trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody w wysokości od 8 000 do 12 000 euro, a zwycięzca otrzyma kontrakt o wartości 300 000 euro na opracowanie innowacyjnego projektu szkoły.

więcej

Konkurs im. architektów Janiny i Władysława Czarneckich

Konkurs im. architektów Janiny i Władysława Czarneckich Ogłoszono 44 edycję konkursu im. architektów Janiny i Władysława Czarneckich. Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań zaprasza studentów do zgłaszania swoich projektów do konkursu na najlepszą pracę semestralną i inżynierską z dziedziny urbanistyki, architektury i projektowania wnętrz.

więcej

Wystawa „Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł”

Wystawa „Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł” Dywan to wyrób rzemieślniczy, jeden z najstarszych w naszej cywilizacji. W Łodzi jest wpisany w tkankę miasta od ponad 120 lat. Akademickie Centrum Designu zaprasza na wystawę pt. "Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł". Wystawa jest połączona z cyklem warsztatów projektowych prowadzonych przez Joannę Rusin i Elżbietę Kuźniar.

więcej

Wykład o powojennych wizjach Wrocławia

Wykład o powojennych wizjach Wrocławia Architektom i architektkom przybyłym do Wrocławia w drugiej połowie lat 40. przyświecał jeden cel: odbudowa miasta. Lokalni pionierzy stanęli przed wielkim wyzwaniem - przekształceniem zrujnowanej tkanki miejskiej w miejsce do życia dla wciąż napływających, nowych lokatorów. Wśród projektantów czynnie zaangażowanych w ten proces był Andrzej Frydecki (1903-1989), absolwent Politechniki Lwowskiej i świeżo upieczony profesor Politechniki Wrocławskiej.

więcej

«
»
«
»