ARTYKUŁY

infoArchitekta.pl

  Spotkanie "Nie czas na murale!" - Biennale Sztuki Zewnętrzne "Out of Sth"

  Międzynarodowe Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH swoją premierę miało w 2008 roku w BWA Wrocław – Galerii Sztuki Współczesnej jako międzynarodowy projekt torujący drogę zrozumieniu takich zjawisk jak street art, graffiti, redizjan, kultura rowerowa, miejski aktywizm, guerilla gardening i wiele innych. BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na spotkanie poświęcone książce podsumowującej wydarzenie.

  więcej

  Spotkanie wokół książki "Architektura XX wieku i jej waloryzacja"

  Miasto Gdynia zaprasza na spotkanie promocyjne książki „Architektura XX wieku i jej waloryzacja w Gdyni i w Europie”, zawierającą problematykę poruszoną na 4. Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Modernizm w Europie – Modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku i jej waloryzacja”. Publikację zaprezentuje dr inż. arch. Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

  więcej

  Podsumowanie konkursu „KACZKAN – bez rzemiosła nie ma designu” !

  30 listopada zakończyła się pierwsza edycja konkursu dla architektów oraz pasjonatów projektowania wnętrz, organizowana przez firmę Kaczkan - „KACZKAN –bez rzemiosła nie ma designu”.

  więcej

  Piękno i najwyższa jakość ! Kolekcje podłóg KACZKAN 2018!

  Podłogi oferowane przez Kaczkan produkowane są z najwyższej jakości drewna. Wszystkie produkty wykorzystywane do pokrywania podłóg są ekologiczne, hipoalergiczne, wolne od substancji czynnych, a przy tym regulują wilgoć i przepuszczają powietrze.

  więcej

  Konkurs na projekt zabudowy i zagospodarowania terenów Targowiska Miejskiego w Białymstoku

  Rozpoczął się konkurs architektoniczny zabudowy i zagospodarowania terenów Targowiska Miejskiego w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej. Projekt powinien uwzględniać charakter i kontekst przestrzenny, oraz być propozycją najlepszego zagospodarowania przestrzeni poprzez kompleksowe i spójne ujęcie projektowe. Nagroda główna to 20 000 zł brutto.

  więcej

  O Architekturze Warszawy: RODAN

  Organizatorzy zapraszają do Otwartej Pracowni Jazdów na kolejne spotkanie z cyklu "O architekturze Warszawy". Gościem spotkania będzie Magdalena Sztaniskis, która opowie o pracy nad projektem budynku biurowego Rodan. Organizatorzy przewidują również transmisję online z wydarzenia.

  więcej

  Konkurs The Young Talent Architecture Award

  Trwa konkurs YTAA 2018 organizowany przez Fundację Miesa van der Rohe. W każdej edycji szkoły architektoniczne i urbanistyczne z Europy biorące udział w konkursie mogą nominować projekty dyplomowe absolwentów i studentów. Czterech zwycięzców YTAA otrzyma 5000 euro oraz możliwość zaprezentowania swojego projektu podczas La Biennale di Venezia. Ponadto prace zwycięzców będą prezentowane podczas wystawy YTAA 2018 prezentowanych w różnych miejscach. Zwycięzcy otrzymają również dyplom, utworzony zostanie dla nich profil w World Architects.

  więcej

  Wykład: Środowisko architektoniczne Warszawy w okresie okupacji

  Muzeum Warszawy zaprasza na wykład poświęcony środowisku architektonicznemu Warszawy w latach 1939-1944. Architekci w okupowanej Warszawie zajmowali się projektowaniem i pracami teoretycznymi zarówno w całkowitej konspiracji, jak też w oficjalnie funkcjonujących instytucjach, stanowiących przykrywkę dla prac podziemnych. Spotkanie poprowadzi Ewa Perlińska-Kobierzyńska, historyczka architektury, opiekun merytoryczny zbiorów rysunku architektonicznego w Muzeum Warszawy.

  więcej

  Spotkanie wokół książki Tadeusza Bystrzaka "Talowski"

  Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na prezentację albumu poświęconego twórczości architekta Teodora Talowskiego autorstwa Tadeusza Bystrzaka. Teodor Talowski nazywany był "polskim Gaudim", był jednym z najwybitniejszych polskich architektów przełomu XIX i XX w. Jego twórczość o charakterze eklektycznym wykazuje związki z secesją i historyzmem. Jest autor licznych kościołów, kaplic, kamienic i budynków użyteczności publicznej głównie na terenie Galicji.

  więcej

  Poznaj piękno stylu country z nową kolekcją podłóg Kaczkan

  Beauty of Country – pod tą tajemniczą nazwą kryje się najnowsza kolekcja drewnianych podłóg firmy Kaczkan. W jej skład wchodzi osiem produktów powstałych z fascynacji naturalnym urokiem stylu country oraz jego odmian.

  więcej

dowload...
dowload...
dowload...
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj