Artykuły

Międzynarodowy konkurs Mobile Home

Międzynarodowy konkurs Mobile Home Ideą konkursu jest poznanie zrównoważonych, funkcjonalnych i atrakcyjnych estetycznie rozwiązań, które mogą zaspokoić zmieniające się potrzeby współczesnego społeczeństwa. Organizatorzy liczą na ciekawe i innowacyjne pomysły kompaktowych przestrzeni. Wyzwanie ma charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjne. Lokalizacja projektu może znajdować się w dowolnej części świata.

więcej

Konkurs projektowy Initiative 99 z pulą nagród 1.000.000 USD!

Konkurs projektowy Initiative 99 z pulą nagród 1.000.000 USD! Ogłoszono międzynarodowy konkurs Initiative 99 na innowacyjne projekty domów przystępnych cenowo, których koszt wybudowania będzie mniejszy niż 99 tysięcy dolarów. Projekty domów zostaną wykonane w technologii druku 3D.

więcej

Przecież to nie jest modernizm! Podcast Krakowskiego Szlaku Modernizmu

Przecież to nie jest modernizm! Podcast Krakowskiego Szlaku Modernizmu Twórcy projektu właśnie udostępnili kolejny, najnowszy odcinek zatytułowany: "Zniknięcie stołówki z kosmicznego kampusu. Historia Miasteczka Studenckiego AGH". - Będziemy rozmawiać o Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej, jednym z najważniejszych projektów Tomasza Mańkowskiego - zapraszają autorzy podcastu.

więcej

Konkurs na projekt mebli Innovative Furniture

Konkurs na projekt mebli Innovative Furniture Ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt mebli dla słabo rozwiniętych terenów i biednych społeczności. Zaprojektuj mebel, który jest ergonomiczny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Konkurs jest otwarty dla wszystkich, w tym studentów i profesjonalistów. Można wziąć nim udział tylko indywidualnie.

więcej

Projekty minimalistycznych mieszkań i domów - Minimal Dwelling 2023

Projekty minimalistycznych mieszkań i domów - Minimal Dwelling 2023 Znamy wyniki międzynarodowego konkursu pt. Minimal Dwelling, którego zadanie polegało na opracowaniu projektu mieszkania w minimalistycznym stylu. Prezentujemy prace, które otrzymały główne nagrody w konkursie.

więcej

Wykład Tropem światła - historia toruńskich neonów

Wykład Tropem światła - historia toruńskich neonów Galeria Sztuki Wozownia zapraszana na wykład pt. "Tropem światła - historia toruńskich neonów" dr Emilii Ziółkowskiej-Ganc. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną, m.in. archiwalne fotografie dawnych neonów w Toruniu i przybliżona zostanie ich historia.

więcej

Rozpoczął się nabór do make me! 2024

Rozpoczął się nabór do make me! 2024 Ruszył nabór do kolejnej edycji międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! Konkurs realizowany jest w ramach Łódź Design Festival, a jego celem jet prognozowanie trendów w świecie designu i promowanie młodych projektantów. Pula nagród wynosi 50 000 zł!

więcej

Magiczny realizm. Dom Hampton Residence spod kreski pracowni Tissu

Magiczny realizm. Dom Hampton Residence spod kreski pracowni Tissu Architektki Agnieszka Zaremba i Magdalena Kostrzewa-Świątek z pracowni Tissu, nie od dziś słyną z niesztampowych realizacji wnętrz, które śmiało przekraczają granice wyobraźni. Najlepszym na to przykładem może być Dom Hampton Residence w Wilanowie, którego projekt łączy w sobie to, co z pozoru niemożliwe – wypoczynkowy i niezwykle zdobny styl Hampton z modernistycznym Bauhausem.

więcej

Międzynarodowy konkurs C-IDEA Design Award 2024

Międzynarodowy konkurs C-IDEA Design Award 2024 C-IDEA Design Award to doroczny międzynarodowy konkurs, którego celem jest wyróżnienie i promowanie wizjonerskich talentów z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury, projektowania wnętrz, projektowania mody i nowych mediów. Konkurs otwarty jest na wszystkie prace projektowe. Wyzwanie kierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i do studentów.

więcej

Konkurs realizacyjny na projekt budynku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

Konkurs realizacyjny na projekt budynku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczna nowego budynku kulturalno-dydaktyczno-naukowego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu wraz z projektem zagospodarowania terenu, układem komunikacyjnym, małą architekturą i układem zieleni. Pula nagród wynosi 280 000 zł brutto.

więcej

Spotkanie wokół książki "Architektura na miarę możliwości. Danuta i Daniel Olędzcy"

Spotkanie wokół książki Architektura na miarę możliwości. Danuta i Daniel Olędzcy Daniel Olędzki zaprojektował m.in. budynek Teatru Wybrzeże, Teatru Muzycznego czy Opery Bałtyckiej. Natomiast Danuta Olędzka projektowała przede wszystkim budynki mieszkalne - jest autorką słynnych „falowców” na Przymorzu, a także Domu Technika w Gdańsku.

więcej

Piękny Wrocław 2023 – Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą realizację architektoniczną

Piękny Wrocław 2023 – Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą realizację architektoniczną To już 32. edycja konkursu, którego organizatorem jest Prezydent Miasta oraz Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Konkurs ma promować architekturę Wrocławia i raz w roku nagradza szczególnie wartościowe dokonania twórcze w tej dziedzinie. Organizatorzy zapraszają na ogłoszenie wyników tegorocznej edycji oraz na otwarcie wystawy pokonkursowej.

więcej

Konkursy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Architektury i Wzornictwa w Logroño 2024

Konkursy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Architektury i Wzornictwa w Logroño 2024 Międzynarodowy Festiwal Architektury i Wzornictwa w Logroño - Concéntrico świętować bezie swoją jubileuszową, dziesiątą edycję. Zmianie ulegnie formuła wydarzenia, podczas którego tym razem organizatorzy zapraszają do udziału w nowych inicjatywach realizowanych w ramach festiwalu.

więcej

Spotkanie wokół książki "Tkanina. Sztuka i rzemiosło"

Spotkanie wokół książki Tkanina. Sztuka i rzemiosło Książka przybliża historię tkanin historycznych oraz wydarzeń z nią związanych, takich jak 1. Biennale Międzynarodowej Tkaniny Współczesnej w Lozannie w 1962 roku czy Międzynarodowa Wystawa Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Nie brakuje też informacji o współczesnych tkaninach

więcej

Ogłoszono skład jury kolejnej edycji konkursu Microhome

Ogłoszono skład jury kolejnej edycji konkursu Microhome Poznaliśmy skład jury międzynarodowego konkursu Microhome. To kolejna edycja wyzwania projektowego na koncepcje przestrzeni o niewielkim metrażu. Na liście jurorów znane nazwiska - m.in. dyrektor Zaha Hadid Architects Paolo Flores.

więcej

«
»
«
»