Artykuły

Spotkanie wokół książki "Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze"

Spotkanie wokół książki Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze Organizatorzy zapraszają do Muzeum Architektury we Wrocławiu na rozmowę z autorami i z bohaterem publikacji pt. "Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze". Autorami książki Piotr Kozanecki i Bartosz Paturej. W spotkaniu weźmie również udział Robert Konieczny. Spotkanie będzie miało formę dyskusji pomiędzy autorami a bohaterem publikacji.

więcej

4 konkursy dla studentów i absolwentów

4 konkursy dla studentów i absolwentów Na liście konkursów często pojawiają się wyzwania o charakterze lokalnym - kierowane tylko do studentów jednej uczelni. Zebraliśmy kilka takich propozycji w jednym miejscu. Przypominamy również o międzynarodowym konkursie otwartym dla wszystkich studentów na projekty związane z wykorzystaniem światła dziennego w architekturze.

więcej

Z cyklu Spotkania z architekturą - „WNĘTRZA” Jerzy Sosnkowski (1893-1954)

Z cyklu Spotkania z architekturą - „WNĘTRZA” Jerzy Sosnkowski (1893-1954) Gościem spotkania będzie historyk sztuki, badacz architektury międzywojennej Dariusz Błaszczyk, autor książek o architektach i architekturze, w tym wydanej w tym roku przez Centrum Architektury monografii Jerzego Sosnkowskiego pt. „Brat generała. Jerzy Sosnkowski (1893–1954)”.

więcej

Międzynarodowa nagroda Feeel Design Prize

Międzynarodowa nagroda Feeel Design Prize Ogłoszono międzynarodowy konkurs na nagrodę Feeel Design. Konkurs podzielono na siedem kategorii obejmujących projekty wnętrz, projektowanie mebli i oświetlenia. Zgłoszenia zostaną poddane ocenie jury. Organizatorzy oczekują ciekawych i kreatywnych rozwiązań oraz udanego połączenia funkcji, formy i estetyki. Mile widziane będzie również wykorzystanie naturalnych materiałów.

więcej

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu branży cementowej i betonowej

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu branży cementowej i betonowej Ogłoszono konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, inżynierską lub podyplomową o tematyce innowacyjnych rozwiązaniach zarówno technologicznych i produktowych dla branży cementowej, betonowej i/lub kruszywowej.

więcej

Sztuka jest wszędzie! Znamy laureatów 5. edycji ART in Architecture festival

Sztuka jest wszędzie! Znamy laureatów 5. edycji ART in Architecture festival Sztuka coraz śmielej wkracza do naszego życia. Towarzyszy nam nie tylko na wystawach, ale też w domach, hotelach, biurach, a nawet w przestrzeniach publicznych. Świadczy o tym rosnąca z roku na roku popularność konkursu ART in Architecture festival, który promuje sztukę w architekturze. Przedstawiamy laureatów tegorocznej edycji!

więcej

Polska pracownia Tremend z I Nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival 2023! Jury zachwyciły wnętrza inspirowane XX-wieczną Warszawą

Polska pracownia Tremend z I Nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival 2023! Jury zachwyciły wnętrza inspirowane XX-wieczną Warszawą Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments zostały docenione na prestiżowym World Architecture Festival 2023 w Singapurze. Realizacja polskiej pracowni Tremend nie tylko znalazła się na konkursowej „krótkiej liście”, ale też pokonała pozostałe projekty z całego świata, zdobywając I Nagrodę w kategorii INSIDE – hotels and apartaments.

więcej

Dyskusja pokonkursowa i wystawa - Hotel Cracovia

Dyskusja pokonkursowa i wystawa - Hotel Cracovia Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Oddział Kraków zapraszają na dyskusję pokonkursową w dwuetapowym, ograniczonym i realizacyjnym konkursie na koncepcję architektoniczną „Przebudowy dawnego hotelu „Cracovia” do funkcji instytucji kultury: Muzeum Designu i Architektury oraz Modelowego Centrum Wspierania Przemysłów Kreatywnych”.

więcej

Międzynarodowy konkurs Mobile Home

Międzynarodowy konkurs Mobile Home Ideą konkursu jest poznanie zrównoważonych, funkcjonalnych i atrakcyjnych estetycznie rozwiązań, które mogą zaspokoić zmieniające się potrzeby współczesnego społeczeństwa. Organizatorzy liczą na ciekawe i innowacyjne pomysły kompaktowych przestrzeni. Wyzwanie ma charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjne. Lokalizacja projektu może znajdować się w dowolnej części świata.

więcej

Konkurs projektowy Initiative 99 z pulą nagród 1.000.000 USD!

Konkurs projektowy Initiative 99 z pulą nagród 1.000.000 USD! Ogłoszono międzynarodowy konkurs Initiative 99 na innowacyjne projekty domów przystępnych cenowo, których koszt wybudowania będzie mniejszy niż 99 tysięcy dolarów. Projekty domów zostaną wykonane w technologii druku 3D.

więcej

Przecież to nie jest modernizm! Podcast Krakowskiego Szlaku Modernizmu

Przecież to nie jest modernizm! Podcast Krakowskiego Szlaku Modernizmu Twórcy projektu właśnie udostępnili kolejny, najnowszy odcinek zatytułowany: "Zniknięcie stołówki z kosmicznego kampusu. Historia Miasteczka Studenckiego AGH". - Będziemy rozmawiać o Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej, jednym z najważniejszych projektów Tomasza Mańkowskiego - zapraszają autorzy podcastu.

więcej

Konkurs na projekt mebli Innovative Furniture

Konkurs na projekt mebli Innovative Furniture Ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt mebli dla słabo rozwiniętych terenów i biednych społeczności. Zaprojektuj mebel, który jest ergonomiczny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Konkurs jest otwarty dla wszystkich, w tym studentów i profesjonalistów. Można wziąć nim udział tylko indywidualnie.

więcej

Projekty minimalistycznych mieszkań i domów - Minimal Dwelling 2023

Projekty minimalistycznych mieszkań i domów - Minimal Dwelling 2023 Znamy wyniki międzynarodowego konkursu pt. Minimal Dwelling, którego zadanie polegało na opracowaniu projektu mieszkania w minimalistycznym stylu. Prezentujemy prace, które otrzymały główne nagrody w konkursie.

więcej

Wykład Tropem światła - historia toruńskich neonów

Wykład Tropem światła - historia toruńskich neonów Galeria Sztuki Wozownia zapraszana na wykład pt. "Tropem światła - historia toruńskich neonów" dr Emilii Ziółkowskiej-Ganc. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną, m.in. archiwalne fotografie dawnych neonów w Toruniu i przybliżona zostanie ich historia.

więcej

Rozpoczął się nabór do make me! 2024

Rozpoczął się nabór do make me! 2024 Ruszył nabór do kolejnej edycji międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! Konkurs realizowany jest w ramach Łódź Design Festival, a jego celem jet prognozowanie trendów w świecie designu i promowanie młodych projektantów. Pula nagród wynosi 50 000 zł!

więcej

«
»
«
»