Artykuły

Hiszpańskie marzenie polskiego małżeństwa. Luksusowy apartament w Calpe od MOW.design

Hiszpańskie marzenie polskiego małżeństwa. Luksusowy apartament w Calpe od MOW.design W malowniczym Calpe, nad słonecznym wybrzeżem Costa Blanca w Hiszpanii, polskie małżeństwo ze Śląska odnalazło swoje wymarzone miejsce do życia. Ich nowy, 350-metrowy apartament to dzieło polskiej pracowni MOW.design, kierowanej przez Martę Żebrowską-Wojczuk i Weronikę Król.

więcej

Konkurs na pawilon polski podczas London Design Biennale 2025

Konkurs na pawilon polski podczas London Design Biennale 2025 Projekt powinien prezentować polską myśl projektową, a także odpowiadać specyfice i tematowi przewodniemu London Design Biennale 2025 – „Surface Reflections” („Odbicia powierzchniowe”), który stanowi próbę zbadania, w jaki sposób nasze myślenie kształtują zarówno przeżycia wewnętrzne, jak i bodźce ze świata zewnętrznego.

więcej

Z nutą elegancji. Nowoczesny dom pod Warszawą projektu Interiorsy

Z nutą elegancji. Nowoczesny dom pod Warszawą projektu Interiorsy Położony pod Warszawą 120-metrowy dom to prawdziwa oaza spokoju, nie pozbawiona jednak aranżacyjnych smaków i smaczków. Zaprojektowana dla młodego, ambitnego mężczyzny, który zawodowo poświęcił się medycynie, przestrzeń zachwyca łagodnością, nie jest jednak ani nudna, ani monotonna.

więcej

Kontrola stanu ścian zewnętrznych po zimie – jak naprawić typowe usterki?

Kontrola stanu ścian zewnętrznych po zimie – jak naprawić typowe usterki? Wiosna to idealny czas na dokonanie przeglądu stanu technicznego naszych domów, zwłaszcza elewacji narażonych na surowe warunki pogodowe. Opady śniegu, siarczyste mrozy czy znaczne wahania temperatur mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń elewacji, takich jak pęknięcia tynku, plamy solne czy korozję biologiczną. Cykliczne inspekcje i właściwa konserwacja to klucz do zachowania długotrwałego, estetycznego wyglądu budynku. Sprawdźmy, jak zidentyfikować i skutecznie rozwiązać problemy ze ścianami zewnętrznymi, które mogą pojawić się po okresie zimowym!

więcej

6. edycja konkursu Global Future Design Awards 2024

6. edycja konkursu Global Future Design Awards 2024 Trwa szósta edycja międzynarodowego konkursu Global Future Design Awards 2024. Ideą wydarzenia jest wyróżnienie wybitych pomysłów, które na nowo definiują projektowanie architektury poprzez wdrażanie nowych technologii, materiałów, programów, estetyki i organizacji przestrzennej.

więcej

Międzynarodowy konkurs Reusing Rooftops Barcelona 2024

Międzynarodowy konkurs Reusing Rooftops Barcelona 2024 Wyzwanie organizowane jest przez firmę Reusing Rooftops we współpracy z Fundacją Miesa van der Rohe. Organizatorzy zapraszają uczestników z całego świata do zaproponowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego ponownego wykorzystania przestrzeni na dachach obiektów.

więcej

Takie samo oświetlenie do domu i ogrodu? Poznaj MROOM!

Takie samo oświetlenie do domu i ogrodu? Poznaj MROOM! Zapewne niejedna osoba, która urządzała swoje wnętrze samodzielnie lub z pomocą architekta spotkała się z praktycznie nieskończoną możliwością wyboru oświetlenia. Wiszące, natynkowe, stojące. Tak szeroka oferta potrafi przytłoczyć, a z drugiej strony, kiedy szukamy opraw do ogrodu — okazuje się, że tutaj niestety nie ma aż tylu wariantów. Projektanci AQForm opracowali design i technologię nowej kolekcji MROOM, która zadba o przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz domu!

więcej

Oryginalna przestrzeń studia fotograficznego LANWUU IMAGINE. Projekt Aurora Design

Oryginalna przestrzeń studia fotograficznego LANWUU IMAGINE. Projekt Aurora Design LANWUU IMAGINE to studio fotograficzne specjalizujące się w sesjach zdjęciowych, a w tym fotografii ślubnych i sesjach portretowych. Za koncepcję przestrzeni obiektu odpowiada pracownia Aurora Design. Architekci postanowili zachować oryginalne struktury obiektu. Centralna przestrzeń rozwija się w mniejsze, funkcjonalne strefy dostosowane do różnych typów sesji fotograficznych.

więcej

Z cyklu Dizajn na fali: Polska drugim eksporterem mebli na świecie – czyli projektowanie dla wielkiego przemysłu

Z cyklu Dizajn na fali: Polska drugim eksporterem mebli na świecie – czyli projektowanie dla wielkiego przemysłu Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu DIZAJN NA FALI. Tym razem gośćmi wydarzenia będą Maja Ganszyniec i Paweł Kubara. Tytył spotkania to: "Polska drugim eksporterem mebli na świecie – czyli projektowanie dla wielkiego przemysłu".

więcej

Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej - Osiedle Centrum

Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej - Osiedle Centrum Ogłoszono konkurs, którego przedmiotem jest opracowanie pracy w zakresie koncepcji architektoniczno - przestrzennej zadania pod nazwą: Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi i biurowymi - „Osiedle Centrum”. Przewiduje się realizację obiektu o funkcji mieszkalnej z funkcjami uzupełniającymi takimi jak parking podziemny.

więcej

Wykład „Detal architektoniczny okresu modernizmu”

Wykład „Detal architektoniczny okresu modernizmu” Organizatorzy zapraszają na opowieść o detalu art déco i niezwykłej jego formie w postaci interpretacji polskiego godła. Wykład zatytułowany „Detal architektoniczny okresu modernizmu. Orzeł i jego interpretacja w okresie międzywojennym” wygłosi Adrian Sobieszczański.

więcej

Nabór projektów do wystawy Plany na Przyszłość LAB 2024

Nabór projektów do wystawy Plany na Przyszłość LAB 2024 Zaproszenie kierowane jest do pracowni projektujących dla Warszawy. Zgłoszone projekty nie mogą być starsze niż z 2022 roku, a ich realizacja (oddanie do użytku) powinna dotyczyć najwcześniej IV kwartału 2024 roku. Projekty powinny być realizowane na terenie Warszawy lub graniczących z nią gmin (wchodzących w skład aglomeracji warszawskiej).

więcej

Premiera filmu o prof. Bohdanie Lisowskim

Premiera filmu o prof. Bohdanie Lisowskim Film w reżyserii Anny Kaszewskiej, w którym o postaci, dorobku twórczym i naukowym Profesora opowiadają architekci: prof. Krzysztof Ingarden, prof. Krzysztof Lenartowicz, prof. Romuald Loegler, prof. Bolesław Stelmach, prof. Maciej Złowodzki, dr Piotr Lewicki, Piotr Chuchacz, Witold Gawłowski, Marek Tarko oraz syn Profesora – Biś Lisowski, który po projekcji poprowadzi dyskusję panelową z osobami zabierającymi głos w filmie.

więcej

Otwarty nabór na konferencję EKA Arh 2024

Otwarty nabór na konferencję EKA Arh 2024 Zgłoszone abstrakty powinny odnosić się do wysokiej jakości badań opisujących oryginalne i niepublikowane wyniki prac koncepcyjnych, konstrukcyjnych, empirycznych, eksperymentalnych lub teoretycznych we wszystkich obszarach planowania przestrzennego i projektowania.

więcej

Europejska Nagroda im. Manuela de Solà-Moralesa

Europejska Nagroda im. Manuela de Solà-Moralesa Ogłoszono konkurs na Europejską Nagrodę im. Manuela de Solà-Moralesa, ktora jest przyznawana za najlepsze badania akademickie w dziedzinie urbanistyki prowadzone przez doktorantów. Nagroda główna to 7 000 euro i publikacja pracy.

więcej

«
»
«
»