Artykuły

Wyniki IV edycji konkursu na Muzeum Emocji

Wyniki IV edycji konkursu na Muzeum Emocji Pierwsze miejsce zajęli Deimjanas Gološčiapovas i Rimgaudas Prašmutas z Litwy. Ich koncepcja o nazwie "Open secret" to prowokujący i zmuszający do myślenia projekt oparty na zaskakującym kontraście. Koncepcja zakłada wkomponowanie wysypiska śmieci w naturalny krajobraz, w formie zielonej góry porośniętej drzewami.

więcej

Spotkanie: Przestrzeń zrównoważona - Sustainable inclusive space

Spotkanie: Przestrzeń zrównoważona - Sustainable inclusive space Zaproszone do poprowadzenia paneli eksperckich i warsztatów osoby, podejmą tematykę wykorzystania badań naukowych w kształtowaniu dobrostanu oraz przedstawią korzyści płynące z tworzenia inkluzywnych przestrzeni. Poruszone zostaną zagadnienia związane m.in. z regenatywnymi przestrzeniami architektonicznymi.

więcej

Dizajn w służbie społeczeństwa - projektowanie inkluzywne i uniwersalne

Dizajn w służbie społeczeństwa - projektowanie inkluzywne i uniwersalne Cykl rozmów o polskim dizajnie otwiera istotny i szeroko rozumiany temat edukacji projektowej. W gronie uznanych gości dyskutować będziemy nie tylko o jakości kształcenia przyszłych projektantów, ale również o sposobach pogłębiania świadomości producentów, przedstawicieli władz i konsumentów dobrego dizajnu.

więcej

Konkurs European Collective Housing Award

Konkurs European Collective Housing Award Baskijski Instytut Architektury i Arc en Rêve Centre d'Architecture ogłosiły pierwszą edycję Europejskiej Nagrody Mieszkalnictwa Zbiorowego -European Collective Housing Award. Ta nowa nagroda ma na celu podkreślenie wartości zbiorowego budownictwa mieszkaniowego jako kamienia węgielnego dziedzictwa architektonicznego całego kontynentu.

więcej

Konkurs Open-Source Biennale

Konkurs Open-Source Biennale Konkursy organizowany jest przez platformę Non Architecture, której wyzwania są otwarte dla wszystkich bez względu na kwalifikacje, wiek czy miejsce zamieszkania. Obowiązują opłaty rejestracyjne za zespół. Pula nagród wynosi 500 euro.

więcej

Spotkanie z architektką Natalią Paszkowską z pracowni WWAA

Spotkanie z architektką Natalią Paszkowską z pracowni WWAA Organizatorzy zapraszają na piątą edycje Zalewu Architektury. Gościem najbliższego spotkania będzie architektka Natalia Paszkowska, współzałożycielka pracowni WWAA. Jej działania zostały wielokrotnie docenione, m.in Nagrodą Miasta st. Warszawy, Nagrodą Architektoniczną Polityki, Nagrodą SARP czy nagrodą indywidualną PKN Orlen w kategorii "architektura i design".

więcej

Konkurs Projekt Arting 2024 „miasto__szczęśliwe”

Konkurs Projekt Arting 2024 „miasto__szczęśliwe” Przedmiotem konkursu są projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, wskazujące rozwiązania poprawiające funkcjonowanie człowieka i jego otoczenia, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowania energii. Projekty powinny odpowiadać na pytania związane z szeroko pojętą tematyką miejską.

więcej

Wernisaż wystawy prac Teodora Talowskiego

Wernisaż wystawy prac Teodora Talowskiego Wystawa przygotowana została z okazji ukazania się 100. numeru kwartalnika „Dom jednorodzinny Projekt & Realizacja”, wydawanego przez pracownię architektoniczną LK & Projekt, na łamach którego publikowane są artykuły autorstwa Tadeusza Bystrzaka o architekcie Teodorze Talowskim.

więcej

Projekt pracowni ZOO Architects - Domy dla wydr

Projekt pracowni ZOO Architects - Domy dla wydr W projekcie wykorzystano materiały organiczne, takie jak skały, ziemię i siano, tak aby stworzyć domy specjalnie dostosowane potrzeb wydr w oparciu o wiedzę na temat ich środowiska naturalnego, zachowania, diety i zdolności poznawczych. Rezultatem pracy architektów jest złożona koncepcja biomorficznych prototypów konstrukcji będących siedliskiem dla wydr.

więcej

Hiszpańska architektura kobiet. Cykl spotkań w Instytucie Cervantesa w Krakowie

Hiszpańska architektura kobiet. Cykl spotkań w Instytucie Cervantesa w Krakowie Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznie zaprasza na cykl spotkań z wybitnymi hiszpańskimi ekspertkami w dziedzinie zrównoważonej architektury „Hiszpańska architektura kobiet”. Spotkania odbędą się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Zamieszkiwanie różnorodności. Tradycyjna architektura w Hiszpanii: przykład zrównoważonego rozwoju".

więcej

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno. Wystawa „Pasaż Italia”

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno. Wystawa „Pasaż Italia” Północne słońce, mozaika kolorów i ponadczasowe piękno skryte pod lekkim płaszczem niespiesznej codzienności. Neapol to miejsce, które niezmiennie zachwyca i inspiruje. Tym razem do artystycznej podróży przez serce Włoch zaprasza fotograf Michał Łukasik, który od lat dzieli życie między Polską a ojczyzną Giovanniego Pontiego czy Federico Felliniego.

więcej

Konkurs na projekt domu przyszłości - HOME 2124

Konkurs na projekt domu przyszłości - HOME 2124 Jak mogą wyglądać domy za sto lat? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy międzynarodowego wyzwania projektowego zatytułowanego HOME 2124. Organizatorzy liczą na innowacyjne i wizjonerskie pomysły domów przyszłości. Laureaci konkursu otrzymają medale oraz certyfikaty, a ich prace zostaną opublikowane na stronie organizatora i stronach partnerów konkursu.

więcej

Konkurs Design Educates Awards 2024

Konkurs Design Educates Awards 2024 Trwa kolejna edycja międzynarodowego, prestiżowego konkursu Design Educates Awards 2024. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest wpływ architektury na społeczeństwo. Nagrody Design Educates Awards (DEAwards) wyróżniają, prezentują i promują na całym świecie najlepsze pomysły z zakresu architektury i wzornictwa.

więcej

Cykl spacerów architektonicznych ZBUDOWANE

Cykl spacerów architektonicznych ZBUDOWANE Po zimowej przerwie wraca cykl spacerów architektonicznych pt. ZBUDOWANE. Organizatorzy zapraszają na pierwsze spotkanie w tym roku. Uczestnicy wydarzenia przejdą się tym razem po Nowych Jeżycach. Spacer poprowadzi krytyk architektury - Jakub Głaz.

więcej

Międzynarodowy konkurs Urban Project Award 2024

Międzynarodowy konkurs Urban Project Award 2024 Tematem tegorocznej edycji konkursu jest infrastruktura i połączenia między budynkami a przestrzenią publiczną. Może to być powierzchnia między wnętrzem a zewnętrzem, budynkiem a otwartą przestrzenią, miastem a naturą, przestrzenią publiczną a prywatną itp. Szczegółowe wytyczne dotyczące zakresu zgłaszanych projektów podano w regulaminie.

więcej

«
»
«
»