Artykuły

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024 Projekt pracowni TKHolding Fabryka Wody w Szczecinie został finalistą World Architecture Festival 2024 w kategorii "Sport". Centrum Sportowo-Edukacyjne w Szczecinie to największy w północno-zachodniej części Polski tego typu obiekt, łączący w sobie 18 różnych funkcji!

więcej

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3 Wyzwanie jest jednoetapowe. Organizatorzy zapraszają architektów z całego świata do składania propozycji stworzenia centrum, które będzie samowystarczalne pod względem wody. Obiekt zlokalizowany będzie na greckiej wyspie Gyaros. Konkursowe koncepcje mają pomóc w opracowaniu strategii na rzecz różnorodności biologicznej we wschodniej części Morza Śródziemnego.

więcej

Letnia oaza spokoju w stylu boho - mieszkanie projektantki Magdaleny Miśkiewicz

Letnia oaza spokoju w stylu boho - mieszkanie projektantki Magdaleny Miśkiewicz Wnętrza w stylu boho od lat zachwycają swoją przytulnością i naturalnym urokiem. Przykładem doskonałego zastosowania tego stylu jest mieszkanie, w którym mieszka znana projektantka wnętrz Magdalena Miśkiewicz wraz ze swoimi córkami. To miejsce, gdzie jasne kolory, naturalne materiały i starannie dobrane dodatki tworzą harmonijną przestrzeń, pełną spokoju i ciepła.

więcej

Oświetlenie Luminato – szeroka oferta eleganckich i funkcjonalnych lamp

Oświetlenie Luminato – szeroka oferta eleganckich i funkcjonalnych lamp Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery każdego wnętrza. Przedstawiamy wyjątkową kolekcję ekskluzywnych lamp, które wyróżniają się nie tylko różnorodnymi rozmiarami, ale także nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania

więcej

Międzynarodowe wyzwanie na projekt biblioteki - Library Design 2024

Międzynarodowe wyzwanie na projekt biblioteki - Library Design 2024 Głównym celem tego konkursu jest stworzenie biblioteki funkcjonującej jako centrum kultury na wsi. Uczestnicy są zachęcani do poszukiwania kreatywnych rozwiązań projektowych, które odzwierciedlają unikalne potrzeby społeczności wiejskich i przyczyniają się do wzbogacenia kulturalnego i edukacyjnego regionu.

więcej

Wyniki konkursu Iceland Ski Snow Cabin

Wyniki konkursu Iceland Ski Snow Cabin Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu "Iceland Ski Snow Cabin". Wyzwanie polegało na opracowaniu projektu ekologicznych domków narciarskich, które idealnie mogłoby się wpisać w islandzki krajobraz. W konkursie poszukiwano zrównoważonych projektów oryginalnego obiektu dla narciarzy obejmującego miejsce do przechowywania sprzętu i ciepłą przestrzeń do spotkań.

więcej

Międzynarodowy konkurs NSW Housing Pattern Book

Międzynarodowy konkurs NSW Housing Pattern Book Rząd Nowej Południowej Walii w Australii opracowuje "księgę wzorów" zatwierdzonych projektów mieszkaniowych, kwalifikujących się do szybkiej akceptacji, co ma przyczynić się do szybszej realizacji nowych budynków mieszkalnych w Sydney.

więcej

Przegląd wystaw związanych z architekturą

Przegląd wystaw związanych z architekturą Wystawa inspirowana polskimi samowolami budowlanymi przełomu XX i XXI wieku „Teren prywatny”, ekspozycja poświęcona postmodernistycznej odbudowie Elbląga czy monograficzna wystawa „Jan Bogusławski (1910-1982). Według reguł sztuki i własnego upodobania” - to tylko kilka z wielu ciekawych propozycji aktualnych wystaw.

więcej

5 edycja konkursu Living Places 2024

5 edycja konkursu Living Places 2024 Jury w pierwszej kolejności wyłoni 5 finalistów w każdej kategorii, spośród których wybrane zostaną dwa zwycięskie projekty, których autorzy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro każda oraz trofeum zaprojektowane przez Andreu Carullę.

więcej

Międzynarodowy konkurs A Design Awards 2024-2025

Międzynarodowy konkurs A Design Awards 2024-2025 A' Design Award to międzynarodowa nagroda w dziedzinie wzornictwa organizowana corocznie w celu nagradzania najlepszych projektów ze wszystkich krajów, we wszystkich branżach. Pakiet nagród obejmuje, m.in. międzynarodowy certyfikat doskonałości projektowej w metalowej ramie, zaproszenie na ekskluzywną galę we Włoszech i wystawę nagrodzonych projektów.

więcej

Paryski szyk z twistem. Mieszkanie w stylu eklektycznym projektu WZ Studio

Paryski szyk z twistem. Mieszkanie w stylu eklektycznym projektu WZ Studio Styl paryskich kamienic od lat inspiruje projektantów i architektów wnętrz do tworzenia ponadczasowych aranżacji pełnych szyku i wytworności. Co jednak, gdyby potraktować go jako punkt wyjścia do zabawy detalem i kolorem? Takiego wyzwania podjęły się architektki z pracowni WZ Studio – Małgorzata Liebhart i Ada Skwira, które klasycznym wnętrzom dodały twistu.

więcej

Konkurs na projekt mebli - ArtFormy

Konkurs na projekt mebli - ArtFormy W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło zorganizować konkurs „ArtFormy”, adresowany do projektantów i architektów wnętrz.

więcej

Schody strychowe - jakie wybrać i jak je zamontować?

Schody strychowe - jakie wybrać i jak je zamontować? Schody strychowe to funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające na oszczędność przestrzeni. To szczególna konstrukcja, składana i kompaktowa, z której korzystać można tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości schody strychowe? Jak wybrać najlepsze i prawidłowo je zamontować?

więcej

Jakie schody zajmują mało miejsca w domu?

Jakie schody zajmują mało miejsca w domu? Schody zajmujące mało miejsca to często wybierane rozwiązanie w przestrzeniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Dobrze wiedzą o tym architekci, którzy nieustannie stają przed wyzwaniami tego typu projektując wnętrza i zewnętrzne tereny domu. Dzięki niektórym schodom można optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zachowując przy tym funkcjonalność i estetykę

więcej

Międzynarodowy konkurs BeeGraphy Design Awards

Międzynarodowy konkurs BeeGraphy Design Awards Organizatorzy zapraszają architektów, projektantów, inżynierów i wszystkie kreatywne osoby do udziału w międzynarodowy konkursie BeeGraphy Design Award. To szansa do zaprezentowania swoich oryginalnych pomysłów. Na laureatów czekają również nagrody finansowe.

więcej

«
»
«
»