Artykuły

Zaprojektuj stoper do drzwi w 8. edycji konkursu Viefe Design

Zaprojektuj stoper do drzwi w 8. edycji konkursu Viefe Design Ogłoszono ósmą edycję międzynarodowego konkursu Viefe Design, którego zadanie polega na opracowaniu projektu oryginalnego stopera do drzwi. Zwycięzca otrzyma tysiąc dolarów oraz tantiemy od sprzedaży produktu.

więcej

Wykład „Fotografia i nowe historie Bauhausu”

Wykład „Fotografia i nowe historie Bauhausu” Wykład jest poświęcony teorii i eksperymentom fotograficznym z kręgu Bauhausu, ale także postaciom, które od niedawna są przypominane w historiach tej szkoły artystycznej. Spotkanie towarzyszyć będzie wystawie „Moi Ver”. Prelekcję wygłosi historyczka sztuki, prof. Gabriela Świtek.

więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt kompleksu hotelowego LIGNANO PINEWOOD

Międzynarodowy konkurs na projekt kompleksu hotelowego LIGNANO PINEWOOD Platforma konkursowa TerraViva Competitions ogłosiła wyzwanie projektowe pt. "LIGNANO PINEWOOD". Zadanie polega na opracowaniu koncepcji kompleksu hotelowego zlokalizowanego w znanym lesie sosnowym Lignano Sabbiadoro we Włoszech. Pula nagród wynosi 12.000 euro.

więcej

Zbliża się wielkie święto sztuki - druga edycja Artshow 2023

Zbliża się wielkie święto sztuki - druga edycja Artshow 2023 W ramach zimowej edycji Artshow wszyscy odwiedzający będą mieli szansę obejrzeć i kupić setki dzieł sztuki i obiektów kolekcjonerskich autorstwa wyselekcjonowanych artystów różnych pokoleń, reprezentujących rozmaite techniki. Nie zabraknie wykładów, warsztatów i rozmów z twórcami.

więcej

Projektuj z Bespoke. Druga edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz właśnie wystartowała!

Projektuj z Bespoke. Druga edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz właśnie wystartowała! Łączna suma nagród wynosi 30 000 PLN brutto. W każdym etapie konkursu (I-III) zostanie wyłoniony laureat nagrody głównej w wysokości 3 000 PLN brutto. Podczas obrad gremium Jurorów wyłoni spośród wszystkich zgłoszonych prac (również nagrodzonych w poszczególnych etapach konkursu) laureatów nagrody Grand Prix i nagrody specjalnej.

więcej

Projekt pracowni Art Design Studio

Projekt pracowni Art Design Studio Starannie dobrana biżuteria podkreśli szyk i klasę każdej kreacji. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę architekt Agnieszka Lesiuk, która kierując się wrodzonym smakiem i dobrym gustem, iście biżuteryjnymi akcentami stylistycznymi dopełniła eleganckie wnętrza, stawiając na złote detale i szafirowe elementy aranżacji.

więcej

Spotkanie wokół książki "Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze"

Spotkanie wokół książki Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze Organizatorzy zapraszają do Muzeum Architektury we Wrocławiu na rozmowę z autorami i z bohaterem publikacji pt. "Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze". Autorami książki Piotr Kozanecki i Bartosz Paturej. W spotkaniu weźmie również udział Robert Konieczny. Spotkanie będzie miało formę dyskusji pomiędzy autorami a bohaterem publikacji.

więcej

4 konkursy dla studentów i absolwentów

4 konkursy dla studentów i absolwentów Na liście konkursów często pojawiają się wyzwania o charakterze lokalnym - kierowane tylko do studentów jednej uczelni. Zebraliśmy kilka takich propozycji w jednym miejscu. Przypominamy również o międzynarodowym konkursie otwartym dla wszystkich studentów na projekty związane z wykorzystaniem światła dziennego w architekturze.

więcej

Z cyklu Spotkania z architekturą - „WNĘTRZA” Jerzy Sosnkowski (1893-1954)

Z cyklu Spotkania z architekturą - „WNĘTRZA” Jerzy Sosnkowski (1893-1954) Gościem spotkania będzie historyk sztuki, badacz architektury międzywojennej Dariusz Błaszczyk, autor książek o architektach i architekturze, w tym wydanej w tym roku przez Centrum Architektury monografii Jerzego Sosnkowskiego pt. „Brat generała. Jerzy Sosnkowski (1893–1954)”.

więcej

Międzynarodowa nagroda Feeel Design Prize

Międzynarodowa nagroda Feeel Design Prize Ogłoszono międzynarodowy konkurs na nagrodę Feeel Design. Konkurs podzielono na siedem kategorii obejmujących projekty wnętrz, projektowanie mebli i oświetlenia. Zgłoszenia zostaną poddane ocenie jury. Organizatorzy oczekują ciekawych i kreatywnych rozwiązań oraz udanego połączenia funkcji, formy i estetyki. Mile widziane będzie również wykorzystanie naturalnych materiałów.

więcej

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu branży cementowej i betonowej

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu branży cementowej i betonowej Ogłoszono konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, inżynierską lub podyplomową o tematyce innowacyjnych rozwiązaniach zarówno technologicznych i produktowych dla branży cementowej, betonowej i/lub kruszywowej.

więcej

Sztuka jest wszędzie! Znamy laureatów 5. edycji ART in Architecture festival

Sztuka jest wszędzie! Znamy laureatów 5. edycji ART in Architecture festival Sztuka coraz śmielej wkracza do naszego życia. Towarzyszy nam nie tylko na wystawach, ale też w domach, hotelach, biurach, a nawet w przestrzeniach publicznych. Świadczy o tym rosnąca z roku na roku popularność konkursu ART in Architecture festival, który promuje sztukę w architekturze. Przedstawiamy laureatów tegorocznej edycji!

więcej

Polska pracownia Tremend z I Nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival 2023! Jury zachwyciły wnętrza inspirowane XX-wieczną Warszawą

Polska pracownia Tremend z I Nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival 2023! Jury zachwyciły wnętrza inspirowane XX-wieczną Warszawą Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments zostały docenione na prestiżowym World Architecture Festival 2023 w Singapurze. Realizacja polskiej pracowni Tremend nie tylko znalazła się na konkursowej „krótkiej liście”, ale też pokonała pozostałe projekty z całego świata, zdobywając I Nagrodę w kategorii INSIDE – hotels and apartaments.

więcej

Dyskusja pokonkursowa i wystawa - Hotel Cracovia

Dyskusja pokonkursowa i wystawa - Hotel Cracovia Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Oddział Kraków zapraszają na dyskusję pokonkursową w dwuetapowym, ograniczonym i realizacyjnym konkursie na koncepcję architektoniczną „Przebudowy dawnego hotelu „Cracovia” do funkcji instytucji kultury: Muzeum Designu i Architektury oraz Modelowego Centrum Wspierania Przemysłów Kreatywnych”.

więcej

Międzynarodowy konkurs Mobile Home

Międzynarodowy konkurs Mobile Home Ideą konkursu jest poznanie zrównoważonych, funkcjonalnych i atrakcyjnych estetycznie rozwiązań, które mogą zaspokoić zmieniające się potrzeby współczesnego społeczeństwa. Organizatorzy liczą na ciekawe i innowacyjne pomysły kompaktowych przestrzeni. Wyzwanie ma charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjne. Lokalizacja projektu może znajdować się w dowolnej części świata.

więcej

«
»
«
»