Artykuły

Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2024 Roku

Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2024 Roku Ogłoszono kolejną edycję konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2024 Roku. W konkursie nagradzane są najlepsze inwestycje oświetleniowe służące podniesieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa mieszkańców, jak i celom społecznym i komercyjnym.

więcej

Wyniki konkursu Dom Cieni - The Home of Shadows 2024

Wyniki konkursu Dom Cieni - The Home of Shadows 2024 Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu pt. Dom Cieni — The Home of Shadows. Zadanie polegało na opracowaniu projektu domu, w którym nie ma sztucznego oświetlenia. Pierwsze miejsce zajął zespół z Korei Południowej w składzie Haneul Kim, Sayun Park i Eunbi Lee.

więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt centrum dla pielgrzymów w Toskanii

Międzynarodowy konkurs na projekt centrum dla pielgrzymów w Toskanii Platforma YAC - Young Architects Competitions i Włoska Agencja Nieruchomości Państwowych ogłosiły konkurs pomysłów na projekt centrum gościnnego dla pielgrzymów zlokalizowanego w kościele św. Piotra w Toskanii.

więcej

Konkurs na projekt oprawy oświetleniowej do szynoprzewodu

Konkurs na projekt oprawy oświetleniowej do szynoprzewodu Ogłoszono konkurs na projekt oprawy oświetleniowej. W nadchodzącej edycji tematem przewodnim jest oprawa do szynoprzewodu. Celem konkursu jest zainteresowanie technologią oświetleniową i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych

więcej

Konkurs na klucz wizualny dla nowej siedziby BWA Wrocław

Konkurs na klucz wizualny dla nowej siedziby BWA Wrocław Klucz wizualny w konkursie definiowany jest jako wizualna opowieść, oparta na merytorycznym kontekście programu instytucji i historii budynku. Ma być on źródłem inspiracji dla architektów wnętrz i artystów, którzy na jego podstawie zaprojektują wnętrza i otoczenie budynku nowej siedziby.

więcej

5. edycja konkursu The Last Nuclear Bomb Memorial

5. edycja konkursu The Last Nuclear Bomb Memorial To już piąta edycja międzynarodowego konkursu pt. "The Last Nuclear Bomb Memorial". Zadanie polega na zaprojektowaniu pomnika znajdującego się na terenie zlikwidowanego poligonu nuklearnego. Wyzwanie organizowane jest co roku przez platformę konkursową Buildner. Pula nagród wynosi 10 000 euro.

więcej

Wystawa Plany na Przyszłość 2024

Wystawa Plany na Przyszłość 2024 Na wystawie prezentowane są najnowsze projekty dla Warszawy i gmin sąsiadujących nadesłane przez architektów i inwestorów. Ekspozycja ukazuje w sumie 64 projekty autorstwa 41 pracowni. Są to mi.n. projekty domów jednorodzinnych, budynki biurowe, założenia w skali urbanistycznej, pomysły i koncepcje jak i budynki będące w budowie. To propozycje dla 15 warszawskich dzielnic oraz 5 gmin sąsiadujących.

więcej

Wnętrza Rady Państwa. Oprowadzania po KPRM w ramach wystawy o Janie Bogusławskim

Wnętrza Rady Państwa. Oprowadzania po KPRM w ramach wystawy o Janie Bogusławskim Z końcem lat 40. XX wieku Jan Bogusławski otrzymał prestiżowe zlecenie na wyposażenie gmachu Rady Państwa. Ciąg opracowywanych wnętrz obejmował westybul, hall honorowy, klatkę schodową, gabinety, salę główną oraz salę mniejszą. W 1950 roku za wystrój wnętrz Rady Państwa Bogusławski otrzymał Nagrodę Państwową. Projektując wnętrza, zwracał uwagę na kompozycję całości.

więcej

Konkurs na projekt przedszkola

Konkurs na projekt przedszkola Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu przedszkola i jego otoczenia uwzględniając funkcje architektoniczne, przestrzenne i funkcjonalno–użytkowe. Nagrody zostaną wręczone podczas oficjalnego ogłoszenia wyników Konkursu, w trakcie 32. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2025. W czasie trwania Targów będzie miała miejsce wystawa prac konkursowych.

więcej

Opowieść o odbudowanej Warszawie w Centrum Interpretacji Zabytku

Opowieść o odbudowanej Warszawie w Centrum Interpretacji Zabytku Centrum Interpretacji Zabytku zaprasza na ciekawe na spotkania w lipcu i sierpniu. W harmonogramie m.in. oprowadzania po wystawie „Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta”. Wydarzenia są częścią programu 71. Urodzin Starówki.

więcej

Ruszyła 3. edycja konkursu na Krzesło Architekta

Ruszyła 3. edycja konkursu na Krzesło Architekta Znamy szczegóły trzeciego międzynarodowego wyzwania na najlepsze projekty krzeseł. Uczestnicy konkursu kolejny raz zmierzą się z ciekawym zadaniem opracowania projektu unikatowego krzesła, które wyróżniać będzie się swoim oryginalnym i przełomowym designem. Pula nagród wynosi 7 000 euro.

więcej

Konkurs na projekt mebli inspirowanych neonami Pop Revival

Konkurs na projekt mebli inspirowanych neonami Pop Revival Platforma YAC zaprasza do konkursu z kategorii DESIGN. Tym razem wyzwanie polega na zaprojektowaniu oryginalnej kolekcji mebli inspirowanych neonami. Organizatorzy zachęcają uczestników do odkrywania kształtów, kolorów i technologii, które nawiązują do neonów.

więcej

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2024 roku

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2024 roku Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego ogłosił konkurs na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2024 Roku. Celem konkursu jest m.in. propagowanie oszczędności energii elektrycznej poprzez zastosowanie elektro-oszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz promowanie dobrych, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań.

więcej

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024

Fabryka Wody w Szczecinie w finale World Architecture Festival 2024 Projekt pracowni TKHolding Fabryka Wody w Szczecinie został finalistą World Architecture Festival 2024 w kategorii "Sport". Centrum Sportowo-Edukacyjne w Szczecinie to największy w północno-zachodniej części Polski tego typu obiekt, łączący w sobie 18 różnych funkcji!

więcej

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3

Międzynarodowy konkurs ArXellence 3 Wyzwanie jest jednoetapowe. Organizatorzy zapraszają architektów z całego świata do składania propozycji stworzenia centrum, które będzie samowystarczalne pod względem wody. Obiekt zlokalizowany będzie na greckiej wyspie Gyaros. Konkursowe koncepcje mają pomóc w opracowaniu strategii na rzecz różnorodności biologicznej we wschodniej części Morza Śródziemnego.

więcej

«
»
«
»