![]()
W 2020 roku w Chinach opracowano plan generalny mający na celu wsparcie budowy portu w Hainan. Jednym z projektów w ramach planu był oddano niedawny podziemny tunel, który przebiega pod rzeką Nandu. Autorem projektu oryginalnych wlotów do tunelu jest pracownia Penda China.
więcej
![]()
Wyobraź sobie miejskie otoczenie, które przybliża Cię do natury, dzięki odnawialnym materiałom pielęgnującym wszystkie Twoje zmysły. Lunawood Urban Challenge wzywa wszystkich studentów architektury i projektowania do przeprojektowania środowisk miejskich przy użyciu drewna Lunawood Thermowood. Celem konkursu jest podkreślenie ogromnych możliwości drewna jako nowoczesnego materiału budowlanego, który pomaga tworzyć zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko.
więcej
![]()
W ramach kolejnego wirtualnego spotkania z cyklu „Złap dystans" Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na rozmowę z Jadwigą i Ryszardem Otrębami, którym dedykowana jest wystawa „Grafika dwoje. Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba".
więcej
![]()
Położony na 50. piętrze wieżowca Złota 44 apartament, powstał z myślą o potrzebach inwestorów kochających podróże i dynamiczny styl życia. Projekt powierzono architekt Annie Koszeli. Przestrzeń miała być odważna i nieoczywista, korespondować z widokiem na Warszawę, a nie dominować nad nim. Architektka stworzyła miejsce, w którym można odpocząć po intensywnym dniu, jednocześnie wciąż czując rytm miasta.
więcej
![]()
W ramach cyklu "Architektura w Wozowni" w lutym odbędzie się wykład Jakuba Głaza pt. "Na pokaz". Spotkanie poświęcone będzie przestrzeniom targowym i wystawienniczym. Jak wyglądają i jak zmieniały się tego typu projekty? Jak wyglądała polska PeWuKa na tle innych wystaw krajowych i światowych, począwszy od połowy XIX wieku i słynnego Crystal Palace w Londynie? Wreszcie – w jaki sposób Polska pokazywała się na wystawach za granicą – przed i po wojnie?
więcej
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
Łazienka to jedno z takich pomieszczeń, które musi być doskonale dopasowane do rytmu życia, przyzwyczajeń i upodobań domowników. Dobrze zaprojektowana, funkcjonalna i praktyczna łazienka pomoże z energią rozpocząć nowy dzień oraz umożliwi oddanie się błogiemu relaksowi w wolnej chwili.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
Zakończył się międzynarodowy konkurs na projekt mieszkań dla osady górniczej w RPA. Poniżej prezentujemy zwycięskie koncepcje. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt pt. "Ridges" autorstwa Miguela Veillette. Przyznano również trzy nagrody redakcji.
więcej