Artykuły

Spotkanie z architektką Magdą Pios z pracowni Ambient

Spotkanie z architektką Magdą Pios z pracowni Ambient Tematem spotkania będzie projekt Biblioteki w Choszczówce zlokalizowana na warszawskiej Białołęce, przy ulicy Kłosowej 6A. Po obiekcie oprowadzi nas autorka realizacji, architektka Magda Pios z pracowni Ambient. Budynek zdobył nagrodę w kategorii Architektura użyteczności publicznej oraz nagrodę specjalną za rozwiązania zapewniające dostępność.

więcej

Wystawa pokonkursowa Gdyński Modernizm w Obiektywie 2024

Wystawa pokonkursowa Gdyński Modernizm w Obiektywie 2024 Na ekspozycji można zobaczyć najciekawsze kadry prezentujące interakcję człowieka oraz architektury modernistycznej, fotografie przedstawiające gdyńskie obiekty architektoniczne czy kadry oryginalnych, uratowanych detali gdyńskiego modernizmu. Tematami prac są kategorie konkursu takie jak „Człowiek i architektura”, „Architektura i natura”, „Modernizm w podróży” czy „Gdyński Detal Modernizmu”.

więcej

Wykład o architekturze dobrostanu

Wykład o architekturze dobrostanu Organizatorzy zapraszają na wykład pt. "Zróbmy sobie zdrowe miasto czyli o architekturze dobrostanu". Wygłosi go projektantka Jo Jurga. Wydarzenie odbędzie się w ramach Poznań Design Festiwal. W programie również Śniadanie z designem pt. "Odetchnij z ulgą w otoczeniu polskiego wzornictwa" oraz Poznań Design Talks - prezentacje i rozmowy z osobami reprezentującymi różnorodne profesje.

więcej

Festiwal Naturalnego Budowania 2024

Festiwal Naturalnego Budowania 2024 Gościem specjalnym w tym roku będzie Ken De Cooman - architekt, współzałożyciel BC Architects, BC Studies i BC Materials oraz pracownik naukowy na stanowisku młodszego profesora w RWTH Aachen. Na festiwalu Ken De Cooman wygłosi wykład oraz poprowadzi warsztaty: „Masterclass: technologia budowania z ziemi ubijanej. Szkolenie teoretyczne” oraz „Warsztat budowania z ziemi ubijanej”.

więcej

Konkurs na prace magisterskie - Architektura dla zdrowia

Konkurs na prace magisterskie - Architektura dla zdrowia Prace powinny wykazywać silne zaangażowanie w bieżące kwestie związane z opieką zdrowotną. Oprócz projektów szpitali, budynków opieki zdrowotnej i budynków mieszkalnych dla osób o specjalnych potrzebach, można zgłaszać prace związane ze zdrowym planowaniem urbanistycznym, sportem i wellness itp.

więcej

Międzynarodowe wyzwanie projektowe "La Juanita"

Międzynarodowe wyzwanie projektowe La Juanita Konkurs jest otwarty dla architektów, projektantów krajobrazu, projektantów wnętrz, studentów, inżynierów, artystów, twórców i wszystkich zainteresowanych dziedzinami architektury i rewitalizacji miast. Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie indywidualnie lub zespołowo.

więcej

Spotkanie z projektantami - Architektura, która jest krajobrazem

Spotkanie z projektantami - Architektura, która jest krajobrazem Muzeum Architektury zaprasza na spotkanie z architektami - Szczepanem Wrońskim, Urszulą Forczek-Brataniec i Marcinem Bratańcem, pt. "Architektura, która jest krajobrazem". Uzupełnieniem rozmowy będzie wydana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki publikacja autorstwa Kacpra Kępińskiego „Ruch tektoniczny. Przewodnik po powojennej architekturze województwa świętokrzyskiego”.

więcej

Studenci z Politechniki Warszawskiej z nagrodą w międzynarodowym konkursie

Studenci z Politechniki Warszawskiej z nagrodą w międzynarodowym konkursie Drugą nagrodę przyznano polskiemu zespołowi! Nagrodę otrzymali: Julia Pytko, Maciej Paweł Oberzig i Daniel Piotr Chiłła z Politechniki Warszawskiej. Zespół zaproponował urokliwy kompleks budynków w Konstancinie-Jeziornie pod nazwą "Dar czasu". To piękna i spokojna przestrzeń otoczona drzewami i roślinnością.

więcej

Konkurs Switch into universal. Projektowanie uniwersalne

Konkurs Switch into universal. Projektowanie uniwersalne Do konkursu można zgłaszać produkty i usługi, zrealizowane w ciągu ostatnich 5 lat przez dowolny podmiot działający na terenie Polski, produkujący lub dystrybuujący swoje produkty lub usługi na terenie Polski. Mogą być to także rozwiązania oferowane przez jednostki administracji publicznej oraz organizacje pozarządowe.

więcej

Festiwal architektury Open House Gdańsk 2024

Festiwal architektury Open House Gdańsk 2024 Rusza siódma edycja festiwalu Open House Gdańsk 2024. Przez cały weekend uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę na odwiedzenie wielu ciekawych miejsc na mapie Gdańska. W tym roku obszar festiwalowy skupi się na dzielnicy Aniołki.

więcej

11. edycja Poznań Design Festiwal

11. edycja Poznań Design Festiwal W programie wiele wystaw, spotkań i wykładów. Ciekawie zapowiada się wykład pt. "Zróbmy sobie zdrowe miasto, czyli o architekturze dobrostanu" (26 października). Prelekcję wygłosi Joanna Jurga - projektantka przestrzeni, badaczka oraz edukatorka. W programie również "Poznań Design Talks. Wytchnienie". To seria prezentacji i rozmów z osobami reprezentującymi różnorodne profesje, projektowe, psychologiczne i socjologiczne.

więcej

Konkurs na projekt koncepcyjny wystawy w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku

Konkurs na projekt koncepcyjny wystawy w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku W 2025 r. będziemy obchodzić 90. rocznicę pierwszego rejsu m.s. „Piłsudski” z Gdyni do Nowego Jorku, natomiast w 2026 r. 90 rocznicę wodowania polskiego transatlantyku m.s. „Batory”. Wydarzenia te są okazją do przygotowania wystawy czasowej, upamiętniającej te jakże ważne dla polskiej historii i kultury statki

więcej

Projekt siedziby Huuuge Games w Warszawie od pracowni BIT CREATIVE

Projekt siedziby Huuuge Games w Warszawie od pracowni BIT CREATIVE BIT CREATIVE słynie z realizacji imponujących wnętrz biurowych spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Mając na swoim koncie projekty dla takich gigantów jak Mattel czy Coca-Cola HBC, nie mogła nie wejść do gry o realizację biura światowego lidera gier mobilnych typu free-tu-play – Huuuge Games. Stawką była zajmująca aż 4500 mkw. przestrzeń, rozłożona na trzech piętrach The Warsaw HUB.

więcej

Debata: Socmodernizm. Zmora czy przebudzenie?

Debata: Socmodernizm. Zmora czy przebudzenie? Organizatorzy zapraszają na debatę otwierającą program towarzyszący do wystawy „Socmodernizm. Architektura w Europie Środkowej czasu zimnej wojny”. Goścmi spotkania będą prof. Małgorzata Omilanowska, Piotr Sarzyński, dr Łukasz Galusek oraz Bartosz Paturej.

więcej

Konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na opracowanie projektu pomnika Bolesława Chrobrego

Konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na opracowanie projektu pomnika Bolesława Chrobrego Gmina Miejska Głogów ogłosiła konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na opracowanie projektu pomnika Bolesława Chrobrego wraz z koncepcją zagospodarowania otoczenia pomnika. Konkurs jest jednoetapowy i prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego. Łączna pula nagród wynosi 20 000 zł.

więcej

«
»
«
»