Artykuły

Spotkanie z Ewą Kuryłowicz wokół książki "Ludzki wymiar architektury"

Spotkanie z Ewą Kuryłowicz wokół książki Ludzki wymiar architektury W swojej książce Ewa Kuryłowicz, podejmuje istotny temat relacji między teorią a praktyką projektowania i postrzeganiem człowieka przez architektów. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem architektki – naukowczyni i architektki – praktyczki. Wykazuje, jak ważne są znajomość i zastosowanie teorii architektury dla pracy architektów i architektek, a także obecność tego tematu w debatach – publicznej i środowiskowej.

więcej

Połączenie klasyki z nowoczesnymi dodatkami. Renowacja według pracowni Paulo Moreira

Połączenie klasyki z nowoczesnymi dodatkami. Renowacja według pracowni Paulo Moreira Renowacja apartamentu w zabytkowej kamienicy w dzielnicy Penha de França w Lizbonie to realizacja pracowni Paulo Moreira Architectures. Choć mieszkanie było w dobrym stanie, jego przestrzały układ i wyposażenie wymagało interwencji projektanta.

więcej

Wykład arch. Wojciecha Mazana z pracowni Prolog

Wykład arch. Wojciecha Mazana z pracowni Prolog Organizatorzy Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego 2024, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań i Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, zapraszają na wykład arch. Wojciecha Mazana, członka Kapituły NAWW 2024.

więcej

11. Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w grafice”

11. Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w grafice” Zbliża się 11. Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w grafice”. Hasłem przewodnim wystawy jest pojęcie śladu pojawiające się bardzo często w różnych kontekstach znaczeniowych w najważniejszych nurtach współczesnej refleksji humanistycznej.

więcej

Konkurs Architektura Betonowa 2024

Konkurs Architektura Betonowa 2024 Wystartowała kolejna edycja Ogólnopolskiego Akademickiego Konkursu na najlepszą pracę dyplomową roku Architektura Betonowa 2024. Konkurs organizowany jest od 2000 roku konkurs przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu.

więcej

Sto lat tradycji i innowacji: rozmowa z Magdaleną Tokarczyk-Cyran o wyzwaniach, wartościach i przyszłości KFA Armatura

Sto lat tradycji i innowacji: rozmowa z Magdaleną Tokarczyk-Cyran o wyzwaniach, wartościach i przyszłości KFA Armatura Zarządzenie taką spółką to wyzwanie wymagające zarówno wizji, jak i szacunku dla przeszłości. W rozmowie z Magdaleną Tokarczyk-Cyran, prezeską KFA Armatura, odkrywamy nie tylko kluczowe momenty w historii przedsiębiorstwa, ale także wartości, które stanowią fundament jego dzisiejszego sukcesu

więcej

Kiedy warto zbudować dach z dachówki ceramicznej? Dowiedz się więcej!

Kiedy warto zbudować dach z dachówki ceramicznej? Dowiedz się więcej! Wzniesienie konstrukcji dachowej wiąże się z dość skomplikowanymi działaniami na budowie. Dach to jeden z newralgicznych elementów wpływających na bezpieczeństwo użytkowania budynku, a także trwałość konstrukcji więźby dachowej. A zatem jak wykonać elegancki, trwały na wiele lat dach? Zobacz poradnik i dowiedz się więcej!


Kiedy warto zbudować dach z dachówki ceramicznej? Dowiedz się więcej!


Jeśli chcesz mieć trwały i estetyczny dach, koniecznie weź pod uwagę dachówkę ceramiczną. To materiał wykończeniowy na połacie dachowe, który zachowuje swoją trwałość nawet na kilkadziesiąt lat. Jeśli chodzi o takie materiały jak dachówka ceramiczna, cena za m2 to minimum 100 złotych. Te koszty rekompensuje jednak wyjątkowa wytrzymałość surowca.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na poszycie dachowe z dachówki ceramicznej?


Jest mnóstwo budynków, na których dachówki ceramiczne będą prezentować się wręcz idealnie. Zdecyduj się na poszycie dachowe z tego materiału, jeśli masz dom:

• w stylu nowoczesnym i w prostej bryle,
• w stylu klasycznym i chcesz dodatkowo wyróżnić budynek,
• postawiony w lokalizacji narażonej na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nowoczesna dachówka ceramiczna marki Braas to połączenie wszystkich najlepszych cech materiałów wykończeniowych na połacie dachowe. Postaw na taki materiał, jeśli cenisz sobie wieloletnią trwałość, chcesz utrzymać wyróżniającą się estetykę budynku, a dodatkowo planujesz dach o skomplikowanej konstrukcji więźby dachowej.

Ogólnie rzecz biorąc dachówka ceramiczna, pasuje do każdego stylu domu – od klasycznego po nowoczesny, minimalny i art-deco. Ceramika na dachu pasuje do nowoczesnych tynków ściennych, klasycznej cegły lub muru z piaskowca.


Kiedy warto zbudować dach z dachówki ceramicznej? Dowiedz się więcej!


Dlaczego warto wybierać dachówki ceramiczne na dach?


Wyróżnikiem dachówki ceramicznej jest przede wszystkim wysoka estetyka gotowego produktu, szeroka gama wykończeń oraz różnorodna kolorystyka. Ten materiał do wykonania poszycia połaci dachowych:
• skutecznie tłumi dźwięki,
• wspiera komfort termiczny poddasza,
• stanowi podstawową barierę przed promieniowaniem UV i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi,
• zachowuje trwałość i estetykę na kilkadziesiąt lat.

Świetnym wyborem będzie ceramiczna dachówka marki Brass – producenta z ponad 70-letnim doświadczeniem w branży. Kompletny system dachowy z wykorzystanie ceramicznych dachówek daje praktycznie nieograniczone możliwości zaaranżowania dachu przy jednoczesnym zachowaniu odporności na lata eksploatacji budynku.

Na jakich budynkach warto wykorzystać dachówki ceramiczne?



Ten typ materiału wykończeniowego na konstrukcje więźby dachowej sprawdzi się na domach jednorodzinnych wolnostojących, wielorodzinnych w zabudowie szeregowej, a także na budynkach użyteczności publicznej.

Wszędzie tam, gdzie liczy się wytrzymałość, doskonała estetyka oraz trwałość, warto postawić na dachówkę ceramiczną. Alternatywna opcja to dachówka betonowa Braas, która ma podobne właściwości, ale różni się od ceramiki technologią produkcji, wagą i zastosowaniem.


więcej

Galeria drewna. Projekt pracowni TSPACE DESIGN

Galeria drewna. Projekt pracowni TSPACE DESIGN Wood Gallery, czyli Galeria drewna to kolejny ciekawy pomysł na oryginalny showroom producenta drewnianych podłóg. Za realizację odpowiada pracownia TSPACE DESIGN. Projekt ten jest dobrym przykładem, w jaki sposób można wykorzystać artystyczne inspiracje we wnętrzach komercyjnych.

więcej

Międzynarodowy konkurs Green GOOD DESIGN Sustainability Awards 2025

Międzynarodowy konkurs Green GOOD DESIGN Sustainability Awards 2025 Nagroda jest częścią konkursu Good Design. Zapoczątkowano go w 1950 roku, a jego celem była prezentacja najlepszych przykładów nowoczesnego wzornictwa. W konkursie Green GOOD DESIGN Sustainability Awards uwagę zwraca się na zielone i ekologiczne rozwiązania.

więcej

Las – Schronienie ofiar. Kryjówka zbrodni – wystawa czasowa w Muzeum II Wojny Światowej zaprojektowana przez Biuro Kreacja

Las – Schronienie ofiar. Kryjówka zbrodni – wystawa czasowa w Muzeum II Wojny Światowej zaprojektowana przez Biuro Kreacja Las to matecznik – nieskalany ręką człowieka, daje schronienie i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. To także twierdza, gdzie sama natura buduje niedostępne fortyfikacje. Ale las to także miejsce naznaczone tragizmem historii – obszar zbrodni i masowej zagłady. Taki właśnie obraz lasu odmalowuje wystawa czasowa w Muzeum II Wojny Światowej.

więcej

Siła polskiej produkcji na Podkarpaciu - film o produkcji grzejnika aluminiowego

Siła polskiej produkcji na Podkarpaciu - film o produkcji grzejnika aluminiowego Zapraszamy do obejrzenia filmu, który odkrywa tajemnice produkcji grzejników aluminiowych KFA Armatura w Nisku. Poznajcie skomplikowany proces, który łączy precyzyjną inżynierię, zaawansowane technologie oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą

więcej

Wnętrze w odcieniach szarości

Wnętrze w odcieniach szarości Paleta barw w odcieniach szarości stała się głównym motywem nowoczesnego wnętrza mieszkania w Avilés w Hiszpanii. Za realizację odpowiada architekt David Olmos Tapia. Metraż mieszkania to 120 mkw. Pokoje zlokalizowane są od strony ulicy z widokiem na miasto.

więcej

Nabór projektów na wystawę "V4+Central European Family Houses 2024"

Nabór projektów na wystawę V4+Central European Family Houses 2024 Trwa nabór projektów na tegoroczną odsłonę wystawy "V4+Central European Family Houses 2024". Wystawa organizowana jest co roku. Prezentowane są na niej wybrane projekty domów jednorodzinnych z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Jak zwykle ekspozycja będzie miała charakter mobilny i zostanie pokazana w wielu miastach.

więcej

Kolor w roli głównej. Oryginalny projekt mieszkania

Kolor w roli głównej. Oryginalny projekt mieszkania Budynek pełni dwie funkcje - mieszkalne i handlowe. Jasną fasadę uzupełniono czerwonymi akcentami. Z kolei w środku obiektu postawiono na zestawienie bieli z wyrazistymi i energetycznymi kolorami. Barwy te są spójne i łączą się ze sobą.

więcej

Konferencja "Poza Architekturę Trwogi"

Konferencja Poza Architekturę Trwogi Konferencja ma na celu zgłębienie złożonej relacji między pamięcią a traumą w kontekście miejsc upamiętnienia. Ponadto, w trakcie wydarzenia prelegenci zaprezentują sposoby, w jakich architektura może pomóc w oswajaniu emocji związanych z trudną przeszłością.

więcej

«
»
«
»