Artykuły

Jubileusz Cricoteki z bogatym programem wydarzeń. Cricoteka 10 na 10

Jubileusz Cricoteki z bogatym programem wydarzeń. Cricoteka 10 na 10 Cricoteka to Muzeum Tadeusza Kantora i nowoczesna instytucja kultury. Równo 10 lat temu w Krakowie przeniesiono Cricotekę z ulic Kanoniczej i Szczepańskiej do nowego budynku na ulicę Nadwiślańską w krakowskim Podgórzu. Obiekt wyróżnia się niecodzienną, zaskakującą architekturą.

więcej

Nabór na artykuły naukowe na temat architektury Dearq Magazine

Nabór na artykuły naukowe na temat architektury Dearq Magazine Ogłoszono nabór na eseje poruszające tematy związane z architekturą i miastem. Nabór prowadzony jest przez czasopismo Dearq wydawane przez School of Architecture and Design na Universidad de los Andes (Bogota, Kolumbia). Czasopismo skierowane jest do społeczności naukowej, która obejmuje badaczy, specjalistów, studentów i inne osoby zainteresowane prezentowaną tematyką.

więcej

Konkurs w ramach międzynarodowego sympozjum Responsive Cities 2025

Konkurs w ramach międzynarodowego sympozjum Responsive Cities 2025 Responsive Cities to odbywające się co dwa lata międzynarodowe sympozjum poświęcone przyszłości miast, organizowane przez Advanced Architecture Group IAAC (Instytut Zaawansowanej Architektury Katalonii). Temat kolejnej edycji to Design Matter(s) for Decarbonization - Projektowanie ma znaczenie dla dekarbonizacji.

więcej

Międzynarodowe Targi Architektury KIAF

Międzynarodowe Targi Architektury KIAF Zbliżają się Międzynarodowe Targi Architektury KIAF w Krakowie. W tym roku tematem przewodnim będzie dekarbonizacja. W programie liczne wykłady, spotkania i konkurs dla uczestników targów na najlepszy mood board. Targi kierowane są do profesjonalistów, m.in. do architektów, architektów wnętrz i projektantów.

więcej

26. edycja Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro

26. edycja Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro Ogłoszono 26. edycję Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. W konkursie nagradzane są najlepsze projekty architektoniczne zrealizowane na terenie Poznania w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

więcej

Ruszyła budowa największej inwestycji z mieszkaniami na wynajem we Wrocławiu

Ruszyła budowa największej inwestycji z mieszkaniami na wynajem we Wrocławiu Ruszyła budowa czwartej, największej we Wrocławiu, inwestycji z mieszkaniami na wynajem. Przy ul. Białowieskiej ruszyła budowa nowego osiedla z 477 mieszkaniami. Dzięki współpracy z PKP S.A., inwestycja zostanie zrealizowana na terenie kolejowym, położonym na nabrzeżu Odry.

więcej

Oryginalne czarno-białe wnętrze sklepowe od pracowni Anarchlab

Oryginalne czarno-białe wnętrze sklepowe od pracowni Anarchlab Mały metraż powierzchni handlowej może być dużym wyzwaniem dla pracowni projektowych. Na niewielkiej przestrzeni trzeba umiejętnie połączyć funkcjonalność z odpowiednią estetyką, tak aby klienci mogli wygodnie zrobić zakupy. Temu zadaniu z pewnością sprostała pracownia Anarchlab, która stworzyła niecodzienne i zaskakujące wnętrze sklepu z torebkami.

więcej

Polskie konkursy architektoniczne i projektowe - przegląd

Polskie konkursy architektoniczne i projektowe - przegląd Przypominamy o kilku ciekawych polskich konkursach architektonicznych, w tym o konkursie na projekt wystawy w Pawilonie Polskim na 19. Biennale Architektury w Wenecji. Ciekawie zapowiada się również konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji terenu w południowo-wschodnim narożniku Parku Świętokrzyskiego.

więcej

Fotel masujący Bodyfriend Davinci – szczyt relaksu i nowoczesnego designu

Fotel masujący Bodyfriend Davinci – szczyt relaksu i nowoczesnego designu Fotel masujący Davinci – cud współczesnej inżynierii i designu koi nie tylko ciało i umysł, ale także podnosi estetykę twojego wnętrza. Te niezwykłe urządzenie łączy zaawansowaną technologię z luksusowym komfortem, czyniąc je fenomenalnym uzupełnieniem każdego nowoczesnego domu.

więcej

Spotkanie "Postmodernizm w architekturze prawego brzegu"

Spotkanie Postmodernizm w architekturze prawego brzegu Gościem spotkania będzie historyczka sztuki i architektury Anna Cymer, która jest autorką książki pt. "Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji". Publikacja ta ukazuje panoramę architektoniczną dekady i porządkuje typologię powstających wówczas obiektów.

więcej

Międzynarodowy konkurs na projekty instalacji muzycznej Soundscapes

Międzynarodowy konkurs na projekty instalacji muzycznej Soundscapes Zadanie polega na opracowaniu oryginalnej instalacji muzycznej, która mogłaby uzupełnić ofertę festiwali muzycznych. Konkurs nie jest realizacyjny, a jego ideą jest zebranie najciekawszych propozycji na tego typu rozwiązania. Uczestnicy proszeni o przesłanie swoich pomysłów na projekty, które dostarczyłyby uczestnikom festiwali niezapomnianych sensorycznych doświadczeń.

więcej

Udana renowacja zabytkowej kamienicy

Udana renowacja zabytkowej kamienicy Priorytetem interwencji była konserwacja obiektu i renowacja istniejących elementów o wartości architektonicznej. Klasyczny, ozdobny charakter obiektu został zachowany z zewnątrz, podkreślając piękną, zabytkową fasadę. Z kolei wnętrza dla kontrastu utrzymano w bardziej nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. Architekci postawili tu na takie materiały jak drewno i beton.

więcej

Spacery architektoniczne w ramach 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy

Spacery architektoniczne w ramach 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy Organizatorzy zapraszają na cykl spacerów architektonicznych w ramach 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. W programie m.in. spacery po Śródmieściu Południowym, po Mokotowie, a także spotkanie pod hasłem "Sztuka. Aktualizacja. Co widać w przestrzeni publicznej Warszawy?".

więcej

Międzynarodowe wyzwanie na koncepcję centrum nauki dla dzieci

Międzynarodowe wyzwanie na koncepcję centrum nauki dla dzieci Ogłoszono międzynarodowe wyzwanie projektowe, którego zadanie polega na opracowaniu koncepcji całodobowego centrum nauki dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Ideą konkursu jest zebranie najciekawszych pomysłów na tego typu obiekty. Pula nagród wynosi 3 500 dolarów.

więcej

Wystawa w Muzeum Architektury "Przyjdź poeto, do nas, z murarzami pomów"

Wystawa w Muzeum Architektury Przyjdź poeto, do nas, z murarzami pomów Wystawa „Przyjdź poeto, do nas, z murarzami pomów” jest próbą odnalezienia w kulturze miejsca dla współczesnego budowniczego. By to jednak zrobić, by uchwycić obraz tego, kto spogląda dziś na polskie miasta z wysokości rusztowań, kurator sięga do historycznych doświadczeń i estetyk, analizuje archiwalia.

więcej

«
»
«
»