Artykuły

Wnętrza w stylu industrialnym oraz soft loft

Wnętrza w stylu industrialnym oraz soft loft Aranżacja wnętrz to sztuka, która pozwala wyrazić indywidualny charakter oraz upodobania estetyczne właścicieli. Aby skutecznie wprowadzić industrialny klimat w przytulnej odsłonie do swojego domu, warto skupić się na odpowiednim wyposażeniu i wykończeniu ścian. O czym warto pamiętać przy wyborze materiałów? Omówmy kilka propozycji z oferty Luxum, które doskonale wpisują się w ten niekonwencjonalny styl

więcej

To już ostatni moment na przesyłanie zgłoszeń w konkursie Paradyż Designers

To już ostatni moment na przesyłanie zgłoszeń w konkursie Paradyż Designers Ta edycja wyjątkowa jest z kilku powodów. Międzynarodowy zasięg konkursu znajduje odzwierciedlenie także w składzie jury, którego przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Prócz atrakcyjnych nagród finansowych, autorzy najlepszych prac będą mieli okazję w kwietniu br. pojechać na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile.

więcej

Zapowiedź: Święto Sztuk Pięknych - malarstwo, rzeźba, film i najlepszy design na Artshow

Zapowiedź: Święto Sztuk Pięknych - malarstwo, rzeźba, film i najlepszy design na Artshow Nadchodzi 3. edycja Artshow, czyli pionierskiego wydarzenia, które łączy ze sobą rozmaite (i na pozór tak różne!) dziedziny sztuki jak malarstwo, rzeźba, film i design. Dlatego też tym razem wystawa odbędzie się pod nazwą Święto Sztuk Pięknych.

więcej

Projekt pracowni Biuro Kreacja - Restaurant Market

Projekt pracowni Biuro Kreacja - Restaurant Market Inspirowane historią miejsca wnętrze, zaprojektowane przez pracownie Biuro Kreacja na powierzchni 1300mkw może pomieścić ponad 500 osób. Intensywne życie dzienne i wieczorowe będzie toczyć się w czterech strefach: na parterze, całorocznej oranżerii oraz eleganckiej kawiarni z funkcją drink baru.

więcej

Jak wybrać balustradę na balkon?

Jak wybrać balustradę na balkon? Balustrada na balkonie pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Z drugiej strony, to właśnie przede wszystkim względy funkcjonalności i trwałości powinniśmy w pierwszej kolejności brać pod uwagę wybierając barierkę ochronną na balkon czy taras. Jak pogodzić obie kwestie i wybrać barierkę idealną. Zobacz na co warto zwróci szczególną uwagę

więcej

Wystawa „Henryk Lula. Ceramika. Sztuka materii”

Wystawa „Henryk Lula. Ceramika. Sztuka materii” Wystawa w Zachęcie prezentuje szeroki wybór prac i w najpełniejszy dotychczas sposób przybliża dokonania wybitnego twórcy aktywnego od lat 50. XX wieku do dzisiaj, tworzącego w oparciu o warsztat i medium ceramiki. Obejmuje ponad sto obiektów ceramicznych, takich jak patery, muszle czy wazy.

więcej

Nagroda im. prof. Wiesława Gruszkowskiego za osiągnięcia w działalności urbanistycznej w Północnej Polsce

Nagroda im. prof. Wiesława Gruszkowskiego za osiągnięcia w działalności urbanistycznej w Północnej Polsce Ogłoszono I edycję nagrody imienia Profesora Wiesława Gruszkowskiego za wybitne osiągnięcia w działalności urbanistycznej w Północnej Polsce. Nagroda ta została ustanowiona przez Gdański Oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich w roku jubileuszu stulecia istnienia Towarzystwa i stanowi wspólną inicjatywę podjętą z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej.

więcej

RIDI Polska zaprasza na targi Light + Building we Frankfurcie

RIDI Polska zaprasza na targi Light + Building we Frankfurcie Pobierz bezpłatny bilet na prestiżowe targi Light + Building. Są to największe i najbardziej prestiżowe targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki domów i obiektów. Zapraszamy!

więcej

Sztuka przejścia 23 - Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu

Sztuka przejścia 23 - Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu Wystawa to przegląd najlepszych dyplomów magisterskich ze wszystkich wydziałów i kierunków prowadzonych przez uczelnię. Dla biorących w nim udział młodych artystów i artystek jest często pierwszym zetknięciem się z dużą instytucją kultury i jej publicznością.

więcej

Konkurs Rysunek Architektoniczny Roku 2024

Konkurs Rysunek Architektoniczny Roku 2024 Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. Drawing of the Year Awards 2024. To już piąta edycja dorocznego wyzwania kierowanego do wszystkich kreatywnych osób. Do wygrania są nagrody o wartości ponad 100 000 GBP (127 000 USD), a 250 najlepszych zgłoszeń otrzyma bezpłatną licencję uniwersalną Affinity V2!

więcej

Wyniki konkursu Beyond Isolation: Senior Housing

Wyniki konkursu Beyond Isolation: Senior Housing To kolejne zagraniczne wyzwanie, w którym tryumfuje zespół z Polski! Najlepszym projektem studenckim okrzyknięto koncepcję studentów z Politechniki Warszawskiej. Zespół zajął również trzecie miejsce w konkursie.

więcej

Nakładka ISOVER RIGIPS WEBER dostępna na GRAPHISOFT Archicad®

Nakładka ISOVER RIGIPS WEBER dostępna na GRAPHISOFT Archicad®Marki należące do Grupy Saint-Gobain Construction Products Polska, producenta materiałów budowlanych oraz rozwiązań systemowych, od zawszę wspierają architektów i projektantów, tworząc i rozwijając narzędzia wspomagające pracę projektową. Na rynku właśnie pojawiła się wspólna nakładka na oprogramowanie GRAPHISOFT Archicad® zawierająca trzy zakładki dedykowane dla marek ISOVER, RIGIPS i WEBER

więcej

Wystawa „Biżuteria 65. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”

Wystawa „Biżuteria 65. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” Na ekspozycji zaprezentowano prace obecnych i byłych pedagogów oraz studentów wszystkich pracowni Instytutu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ekspozycja łączy dzieła najnowsze – efekty pracy ostatnich miesięcy i lat z reprodukcjami prac z początków istnienia Pracowni Biżuterii.

więcej

Ruszyła 5 edycja konkursu Museum of Emotions

Ruszyła 5 edycja konkursu Museum of Emotions To już 5. edycja międzynarodowego wyzwania projektowego na koncepcje Muzeum Emocji - Museum of Emotions 2024. Pula nagród wynosi 7.000 euro. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować muzeum, które wywoła dwie różne reakcje emocjonalne - jedną pozytywną, a drugą negatywną.

więcej

Przestrzeń dla wspólnej pamięci. W Poznaniu ruszyła budowa siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Przestrzeń dla wspólnej pamięci. W Poznaniu ruszyła budowa siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Siedziba Muzeum zaplanowana została w bezpośredniej bliskości Wzgórza Świętego Wojciecha oraz ponad 800-letniej świątyni pod wezwaniem patrona. Nowa placówka pomieści przestrzenie ekspozycyjne poświęcone pamięci o patriotycznym zrywie oraz zwycięstwie Wielkopolan.

więcej

«
»
«
»