![]()
Niebawem kończy się termin przyjmowania zgłoszeń do 12. edycji międzynarodowego konkursu Global Architecture & Design Awards 2022. Wyróżnienia zostaną przyznane w ponad 60 różnych kategoriach. Konkurs kierowany jest do architektów oraz projektantów wnętrz, którzy wyznaczają trendy, stawiają na innowacje i tworzą inspirujące projekty.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
W ramach konkursu architektonicznego należy przedstawić projekt wizualizacji utopijnego społeczeństwa przyszłości, które jest świadome ekologicznie. Celem projektu powinno być zakwestionowanie granic percepcji i wyobraźni w kierunku zielonej przyszłości. Użyj dowolnego medium - wideo, obrazów, rysunków, szkiców, modeli, obrazów.
więcej
![]()
Iceland Volcano Museum było jednym z wyzwań projektowych z serii konkursów prowadzonych w północnej części Islandii. Zadanie polegało na opracowaniu koncepcji muzeum wulkanu Hverfjall w regionie Dimmuborgir. Jury doceniło przede wszystkim projekty, które idealnie wtapiały się w otaczający je krajobraz.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
![]()
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ogłosił open call na dzieło przestrzenne / instalację artystyczną / działanie w przestrzeni / performans / instalację video w ramach 7. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz 2022.
więcej
![]()
Wystawa "Ostatni turnus. Architektura ośrodków wypoczynkowych z czasów PRL-u" to unikalna podróż po architekturze czasów Polski Ludowej, w którą zabierze nas Marcin Wojdak, autor instagramowego profilu o architekturze powojennego modernizmu – Cosmoderna. Na ekspozycji zebrano fotografie ośrodków z lat 60. i 70. XX wieku.
więcej
![]()
Podwójna nagroda A' Design Award dla Bogusława Barnasia za realizację Polskiej Zagrody oraz Małopolskiej Chaty Podcieniowej. To pierwszy przypadek w historii tego konkursu zwanego "Oskarami designu", kiedy dwie statuetki zostały przyznane tej samej pracowni za projekty domów jednorodzinnych.
więcej