Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 10.05.2016 07:25
Międzynarodowy konkurs LAKA 16: Architecture that Reacts
Przeglądaj zdjęcia ->
Tegoroczna edycja konkursu LAKA 2016 upłynie pod hasłem Architektura, która reaguje. Motto przewodnie konkursu oznacza architekturę, która odpowiada na dynamicznie zmieniającą się sytuację na świecie. Takie właśnie mają być prace konkursowe.
Laka Architektura is a public arts initiative that gathers architects, artists, designers, engineers and scientists in order to start an international panel for sharing innovative ideas about the future of societies.
Nagrody:
1 miejsce - 2500 USD
2 miejsce - 1500 USD
3 miejsce - 1000 USD
Terminy i opłaty wstępne:
Rejestracja do 1 czerwca 2016 r. - 50 USD 50 USD
Rejestracja do 1 października 2016 r. - 75 USD
Rejestracja do 1 listopada 2016 r. - 100 USD
Nadsyłanie prac - do 1 listopada 2016 r.
Ogłoszenie wyników - 1 grudnia 2016 r.
Szczegóły na stronie konkursu:
Data publikacji: 10.05.2016
Inne konkursy dla architektów:
![]()
W jaki sposób można dostosować współczesne gospodarstwa mleczarskie do wymogów zrównoważonego rozwoju? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy konkursu "Right-Live-Stock". Wyzwanie polega na opracowaniu koncepcji gospodarstwa zapewniającego dobre warunki dla zwierząt.
więcej
![]()
Ogłoszono plebiscyt międzynarodowej nagrody Covet Awards 2021. Każdy uczestnik może przesłać jeden projekt, który można zgłosić do kilku kategorii. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub zespołowo. Zgłoszenia powinny obejmować ukończone projekty; mogą to być wcześniejsze realizacje, nowe obiekty lub renowacje.
więcej
![]()
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji organizowanego przez Łódź Design Festival międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje w maju 2021 roku. Trafią do nich nagrody o łącznej wartości aż 60.000 zł!
więcej
![]()
Konkurs charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjny. Wskazane miejsce to Australia. Projekt powinien brać pod uwagę warunki dotyczące lokalizacji, a także nowe modele nauki promując, np. otwarte przestrzenie i interakcje między uczniami. Koncepcja powinna być zgodna z motywem przewodnim i wytycznymi opisanymi w regulaminie konkursu.
więcej
![]()
Pierwszy etap wyzwania polega na przyjrzeniu się systemom budowlanym, konstrukcjom i usługom. Uczestnicy powinni dobrać odpowiednie materiały i wykończenia oraz wskazać techniki montażu i kombinacje systemów modułowych. W kolejnym etapie należy skupić się na projekcie wnętrza złożonego z modułowych elementów.
więcej
![]()
Kooperacyjny charakter laboratorium planistycznego jest osiągany poprzez wymianę czterech zespołów zewnętrznych z różnymi ekspertami regionalnymi podczas trzech wydarzeń, które odbywają się na Łużycach w trakcie procesu. Wydarzenia te służą wymianie doświadczeń i porównaniu pomysłów projektowych z regionalnymi potrzebami i poglądami.
więcej
![]()
Ogłoszono 27. edycję MBP w Warszawie, w ramach której organizowany jest konkurs główny oraz konkurs tematyczny, którego hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Zmieniający się świat a zdrowie”. Otwarcie wystaw pokonkursowych zaplanowane jest na 12 czerwca 2021 roku. Imprezy towarzyszące odbędą się zarówno w czasie trwania wystaw pokonkursowych, jak i wcześniej.
więcej
.
Wróć do listy tematów