Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 29.08.2020 10:00
Międzynarodowy konkurs na projekt graficzny Smudge
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Platforma UNI zaprasza grafików, architektów i studentów do wzięcia udziału w nowym cyklu konkursów poświęconych zagadnieniom związanymi z ekologią i ochroną środowiska. Zadanie polega na stworzenie projektu wizualnego nawiązującego do wycieku ropy w Brazylii. Pula nagród w konkursie wynosi 5.000 USD.
Konkurs ma na celu poruszenie kwestii wycieku ropy w Brazylii w 2019 roku i jego konsekwencji dla środowiska naturalnego. Prace powinny oddać wpływ tragedii na ekosystem i uzmysłowić nam jakie negatywne skutki ma lekceważenie tego typu zdarzeń.
Konkurs kierowany jest do studentów i profesjonalistów. Obowiązują opłaty rejestracyjne uzależnione od liczby zgłoszeń (opłaty rosną wraz z liczbą uczestników).
Konkurs prowadzony jest w języku angielskim.
Opis oryginalny:
UNI invites Architects, Visual/Graphic Designers, and the student fraternity for the first edition of its series of Graphic Design Challenges as part of its unit block, Graphis. Challenges under ‘Graphis’ are carefully curated to bring out the best of visual communication and graphic language to educate, reflect, and inspire change with respect to pertinent world issues through visuals. The competition understands the importance of efficient and effective communication in the digital age, and aims to recognise innovative ideas and techniques that aim to redefine the notions guiding conventional graphic design, and foremost, create impact. The challenge is to design a graphic/poster that aims to inform and make people aware of the tragedy, while at the same time inspiring dialogue and a call for action.
Nagrody:
- Wysokość nagród uzależniona jest od liczby uczestników w konkursie. Maksymalna pula nagród wynosi 5.000$. Szczegóły na stronie konkursu (link poniżej).
Terminy:
- Rejestracja - do 21 września 2020 roku.
- Przesyłanie projektów - do 6 października 2020 roku.
Data publikacji: 29.08.2020
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Wyobraź sobie miejskie otoczenie, które przybliża Cię do natury, dzięki odnawialnym materiałom pielęgnującym wszystkie Twoje zmysły. Lunawood Urban Challenge wzywa wszystkich studentów architektury i projektowania do przeprojektowania środowisk miejskich przy użyciu drewna Lunawood Thermowood. Celem konkursu jest podkreślenie ogromnych możliwości drewna jako nowoczesnego materiału budowlanego, który pomaga tworzyć zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko.
więcej
![]()
W jaki sposób można dostosować współczesne gospodarstwa mleczarskie do wymogów zrównoważonego rozwoju? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy konkursu "Right-Live-Stock". Wyzwanie polega na opracowaniu koncepcji gospodarstwa zapewniającego dobre warunki dla zwierząt.
więcej
![]()
Ogłoszono plebiscyt międzynarodowej nagrody Covet Awards 2021. Każdy uczestnik może przesłać jeden projekt, który można zgłosić do kilku kategorii. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub zespołowo. Zgłoszenia powinny obejmować ukończone projekty; mogą to być wcześniejsze realizacje, nowe obiekty lub renowacje.
więcej
![]()
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji organizowanego przez Łódź Design Festival międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje w maju 2021 roku. Trafią do nich nagrody o łącznej wartości aż 60.000 zł!
więcej
![]()
Konkurs charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjny. Wskazane miejsce to Australia. Projekt powinien brać pod uwagę warunki dotyczące lokalizacji, a także nowe modele nauki promując, np. otwarte przestrzenie i interakcje między uczniami. Koncepcja powinna być zgodna z motywem przewodnim i wytycznymi opisanymi w regulaminie konkursu.
więcej
![]()
Pierwszy etap wyzwania polega na przyjrzeniu się systemom budowlanym, konstrukcjom i usługom. Uczestnicy powinni dobrać odpowiednie materiały i wykończenia oraz wskazać techniki montażu i kombinacje systemów modułowych. W kolejnym etapie należy skupić się na projekcie wnętrza złożonego z modułowych elementów.
więcej
![]()
Kooperacyjny charakter laboratorium planistycznego jest osiągany poprzez wymianę czterech zespołów zewnętrznych z różnymi ekspertami regionalnymi podczas trzech wydarzeń, które odbywają się na Łużycach w trakcie procesu. Wydarzenia te służą wymianie doświadczeń i porównaniu pomysłów projektowych z regionalnymi potrzebami i poglądami.
więcej
.
Wróć do listy tematów