Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 6.09.2020 10:00
Konkurs LAKA COMPETITION 2021
Przeglądaj zdjęcia ->
Protocell (c) Monika Kalinowska, Denys Karandiuk
Przedmiotem konkursu jest projekt architektoniczny, urbanistyczny, technologiczny lub produktowy, który jest zdolny do dynamicznej interakcji z otoczeniem społecznym, naturalnym lub architektonicznym.
Zwycięskie projekty z poprzednich edycji często wykorzystywały takie dziedziny, jak robotyka, mechanika, produkcja cyfrowa, biodesign i biofabrykacja, projektowanie obliczeniowe, materiałoznawstwo, bioarchitektura, nauki społeczne, wzornictwo przemysłowe, mobilność i inne.
Uczestnicy mogą swobodnie decydować o lokalizacji, skali, wielkości i programie projektu.
Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Obowiązują opłaty rejestracyjne.
Terminy:
- Zgłaszanie projektów możliwe jest przez cały rok. Konkurs podzielony jest na etapy, a zwycięzcy wybierani są każdego miesiąca. Każdy etap ma swój odrębny panel jurorów i ramy czasowe.
Nagrody:
- Trzy zwycięskie prace (nagrody główne) z każdego etapu zostaną nominowane do nagrody Design that Educates Awards. Laureaci otrzymają certyfikaty.
Szczegóły na
stronie konkursu.
Data publikacji: 6.09.2020
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Wyobraź sobie miejskie otoczenie, które przybliża Cię do natury, dzięki odnawialnym materiałom pielęgnującym wszystkie Twoje zmysły. Lunawood Urban Challenge wzywa wszystkich studentów architektury i projektowania do przeprojektowania środowisk miejskich przy użyciu drewna Lunawood Thermowood. Celem konkursu jest podkreślenie ogromnych możliwości drewna jako nowoczesnego materiału budowlanego, który pomaga tworzyć zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko.
więcej
![]()
W jaki sposób można dostosować współczesne gospodarstwa mleczarskie do wymogów zrównoważonego rozwoju? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy konkursu "Right-Live-Stock". Wyzwanie polega na opracowaniu koncepcji gospodarstwa zapewniającego dobre warunki dla zwierząt.
więcej
![]()
Ogłoszono plebiscyt międzynarodowej nagrody Covet Awards 2021. Każdy uczestnik może przesłać jeden projekt, który można zgłosić do kilku kategorii. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub zespołowo. Zgłoszenia powinny obejmować ukończone projekty; mogą to być wcześniejsze realizacje, nowe obiekty lub renowacje.
więcej
![]()
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji organizowanego przez Łódź Design Festival międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje w maju 2021 roku. Trafią do nich nagrody o łącznej wartości aż 60.000 zł!
więcej
![]()
Konkurs charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjny. Wskazane miejsce to Australia. Projekt powinien brać pod uwagę warunki dotyczące lokalizacji, a także nowe modele nauki promując, np. otwarte przestrzenie i interakcje między uczniami. Koncepcja powinna być zgodna z motywem przewodnim i wytycznymi opisanymi w regulaminie konkursu.
więcej
![]()
Pierwszy etap wyzwania polega na przyjrzeniu się systemom budowlanym, konstrukcjom i usługom. Uczestnicy powinni dobrać odpowiednie materiały i wykończenia oraz wskazać techniki montażu i kombinacje systemów modułowych. W kolejnym etapie należy skupić się na projekcie wnętrza złożonego z modułowych elementów.
więcej
![]()
Kooperacyjny charakter laboratorium planistycznego jest osiągany poprzez wymianę czterech zespołów zewnętrznych z różnymi ekspertami regionalnymi podczas trzech wydarzeń, które odbywają się na Łużycach w trakcie procesu. Wydarzenia te służą wymianie doświadczeń i porównaniu pomysłów projektowych z regionalnymi potrzebami i poglądami.
więcej
.
Wróć do listy tematów