Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 24.11.2021 08:30
Konkurs na projekty mikro-domów MICROHOME - IV edycja
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
To już czwarta edycja międzynarodowego konkursu Microhome na projekty domów w małej skali. Wyzwanie organizowane jest przez platformę Bee Breeders.
Do konkursu uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty mikro-domów - modułowych konstrukcji typu off-grid przeznaczonych dla dwóch osób. Całkowita powierzchnia projektu nie może przekraczać 25 metrów kwadratowych.
Organizatorzy liczą na kreatywne i oryginalne prace. Lokalizacja projektu ma charakter koncepcyjny i zależy od uczestnika - projekt można umiejscowić w dowolnym, hipotetycznym miejscu o dowolnej wielkości.
Konkurs ma charakter otwarty dla wszystkich i prowadzony jest w języku angielskim. Można wziąć w nim udział indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie 4 osoby w zespole).
Obowiązują opłaty rejestracyjne ze zniżką dla studentów.
Nagrody:
- I miejsce - 3.000 $
- II miejsce - 1.500 $
- III miejsce - 500 $
- ARCHHIVE STUDENT AWARD - 500 $
- AAPPAREL SUSTAINABILITY AWARD - 500 $
- 6 honorowych wyróżnień
Terminy:
- Rejestracja - do 19 kwietnia 2022 roku.
- Przesyłanie prac - do 22 maja 2022 roku.
- Ogłoszenie wyników - 5 lipca 2022 roku.
Data publikacji: 24.11.2021
Inne konkursy dla architektów:
![]()
W ramach konkursu architektonicznego należy przedstawić projekt wizualizacji utopijnego społeczeństwa przyszłości, które jest świadome ekologicznie. Celem projektu powinno być zakwestionowanie granic percepcji i wyobraźni w kierunku zielonej przyszłości. Użyj dowolnego medium - wideo, obrazów, rysunków, szkiców, modeli, obrazów.
więcej
![]()
Iceland Volcano Museum było jednym z wyzwań projektowych z serii konkursów prowadzonych w północnej części Islandii. Zadanie polegało na opracowaniu koncepcji muzeum wulkanu Hverfjall w regionie Dimmuborgir. Jury doceniło przede wszystkim projekty, które idealnie wtapiały się w otaczający je krajobraz.
więcej
![]()
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ogłosił open call na dzieło przestrzenne / instalację artystyczną / działanie w przestrzeni / performans / instalację video w ramach 7. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz 2022.
więcej
![]()
Konkurs ma charter koncepcyjny i nie jest realizacyjny. Wyzwanie polega na stworzeniu koncepcji wspólnej przestrzeni przeznaczonej dla różnego typu twórców. Tego typu miejsce musiałoby zapewniać sprzęt potrzebny do pracy indywidualnej jak i zespołowej.
więcej
![]()
Zadanie polega na zaprojektowaniu i stworzeniu nadającej się do zabawy fasady dla miejskiej szkoły. Konstrukcję należy opracować w taki sposób, aby dzieci mogły z niej korzystać samodzielnie i bawić się w bezpieczny sposób. Celem konkursu jest zaprezentowanie najciekawszych pomysłów na tego typu rozwiązania.
więcej
![]()
Nagroda przyznawana corocznie najlepszym dziełom architektonicznym, ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenia uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.
więcej
![]()
Zadanie polega na opracowaniu projektu plakatu na temat zmian klimatycznych. Może to być grafika przedstawiająca na przykład to, co chcielibyście przekazać na temat zmian klimatu na świecie lub czego chcielibyście się nauczyć. Plakat może również ilustrować projekt, którym się zajmowaliście.
więcej
.
Wróć do listy tematów