Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 8.05.2022 10:30
Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego - NAWW 2022
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe; poznan.sarp.org.pl
Ogłoszono kolejną edycję Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego. Nagroda przyznawana jest corocznie najlepszym dziełom architektonicznym. Zgłoszenia można składać do końca czerwca br.
Opis organizatora:
Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu, w następujących kategoriach: BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY, DOM, WNĘTRZE i PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii – nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW. Zależy nam także na wyróżnieniu młodych architektów – którzy mimo, że są na początku swojej drogi zawodowej – są już widoczni na rynku usług projektowych w naszym regionie, a swoją postawą i działalnością przyczyniają się do promocji dobrej architektury w Wielkopolsce. Najzdolniejszych z nich uhonorujemy nagrodą MŁODY TWÓRCA. Dodatkową kategorią jest nagroda – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW to wyróżnienie dla najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi naszego województwa autorstwa wielkopolskich projektantów.
Terminy:
Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej konkursu do 30 czerwca 2022 roku.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP
Data publikacji: 8.05.2022
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. "Dare". Zadanie polega na zaprojektowaniu naturalnego centrum bioróżnorodności, zbudowanego zgodnie z zasadą "funkcja podąża za formą", inspirowanego formą dowolnego elementu występującego w naturze.
więcej
![]()
W ramach konkursu architektonicznego należy opracować projekt miejskiego centrum fitness, które będzie również pełnić funkcję przestrzeni wellness, skoncentrowanej na stworzeniu odmładzającej i relaksującej atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu bliskości z naturą.
więcej
![]()
Zgłoszenia są oceniane przez jury składające się z dwóch paneli: ds. wzornictwa i architektury. Jury w kategorii design zwraca uwagę na świeże podejście, estetyczne i piękne wykonanie oraz umiejętność opowiedzenia historii poprzez design. Z kolei komisja zajmująca się projektami architektonicznymi poszukuje innowacyjnych i oryginalnych pomysłów.
więcej
![]()
W tym roku konkurs skupia się na dekoracjach i elementach architektonicznych, takich jak: mozaiki, freski, sgraffita, witraże, ozdobne posadzki, stiuki, polichromie, malarstwo ścienne, murale, okładziny ceramiczne, tynki ozdobne i płaskorzeźby.
więcej
![]()
Ogłoszono konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz spójnej, całościowej koncepcji zagospodarowania terenu. Łączna pula nagród wynosi 70 tys. zł.
więcej
![]()
Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.
więcej
![]()
Rusza II edycja konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”. W konkursie zostaną przyznane nagrody pieniężne. Wyboru najlepszych renowacji roku 2022 dokona eksperckie jury. Wydarzeniezostało objęte patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.
więcej
.
Wróć do listy tematów