Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 14.05.2022 10:30
Open Call w ramach 7. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz 2022
Przeglądaj zdjęcia ->
7. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz 2022, fot. mat. prasowe, regulamin konkursu https://iidb.pl/
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ogłosił open call na dzieło przestrzenne / instalację artystyczną / działanie w przestrzeni / performans / instalację video w ramach 7. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz 2022.
Konkurs kierowany jest do studentów i absolwentów kierunków architektonicznych i artystycznych w Polsce i za granicą. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Szczegóły dotyczące warunków i wymogów dot. uczestnictwa w konkursie podano w regulaminie na stronie iidb (link poniżej).
Idea programowa 7. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz stanowi punkt wyjścia do rozważań towarzyszących realizacji dzieła w ramach konkursu, które ma stać się manifestem Uczestnika Open Call: PROJEKTANT JEST ARTYSTĄ = PROJEKTOWANIE JEST SZTUKĄ, ARTYSTA JEST PROJEKTANTEM – SZTUKA JEST PROJEKTOWANIEM – PROJEKTOWANIE JEST SZTUKĄ. Gra słów prowadzi do próby definiowania na nowo wyzwań sztuki i projektowania przestrzeni w każdej skali, dostrzeżenia granic pomiędzy lub zatarcia ich.
Zadanie polega na wykonaniu DZIEŁA PRZESTRZENNEGO / INSTALACJI ARTYSTYCZNEJ / DZIAŁANIA W PRZESTRZENI / PERFORMANS’u / INSTALACJI VIDEO.
Open Call przebiega w II etapach: I etap to wstępna kwalifikacja do wystawy w ramach 7. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz, II etap – ostateczna kwalifikacja do wystawy.
Open Call trwa od 1 maja do 30 września 2022 roku. Nadsyłanie reprodukcji prac lub projektów dzieł w wersji elektronicznej możliwe jest do 31 lipca 2022 roku.
Data publikacji: 14.05.2022
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej amfiteatru i terenów zieleni przyległych do niego, odpowiadającej potrzebom mieszkańców naszego Miasta. Zależy nam na uzyskaniu spójnej i przemyślanej koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej.
więcej
![]()
Koncepcję należy opracować biorąc pod uwagę założenia merytoryczne wystawy. Ekspozycja podzielona ma być na dwie strefy o charakterze problemowym: rzeka Odra jako most oraz Odra jako granica. W każdej ze stref zostaną zaprezentowane oryginale obiekty w postaci map i traktatów
więcej
![]()
Jak może wyglądać podwodna turystyka w przyszłości? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy konkursu pt. Underwater Web. Zadanie polega na opracowaniu podwodnej galerii dla nurków, z której można oglądać morski świat.
więcej
![]()
Opracuj koncepcję wygodnych mebli, z których dzieci będą mogły korzystać podczas zajęć szkolnych. Zaproponowane rozwiązanie projektowe może być pojedynczą, zmienną formą lub składać się z wielu mniejszych form. Zastosowane materiały powinny być ekonomiczne i trwałe.
więcej
![]()
Ogłoszono czternastą edycję konkursu Affordable Housing Challenge. Zadanie polega na zaproponowaniu cenowo przystępnych rozwiązań mieszkaniowych. Tym razem wskazana lokalizacja to Las Vegas. Pula nagród w konkursie wynosi 7.000 euro.
więcej
![]()
Niebawem kończy się termin przyjmowania zgłoszeń do 12. edycji międzynarodowego konkursu Global Architecture & Design Awards 2022. Wyróżnienia zostaną przyznane w ponad 60 różnych kategoriach. Konkurs kierowany jest do architektów oraz projektantów wnętrz, którzy wyznaczają trendy, stawiają na innowacje i tworzą inspirujące projekty.
więcej
![]()
W ramach konkursu architektonicznego należy przedstawić projekt wizualizacji utopijnego społeczeństwa przyszłości, które jest świadome ekologicznie. Celem projektu powinno być zakwestionowanie granic percepcji i wyobraźni w kierunku zielonej przyszłości. Użyj dowolnego medium - wideo, obrazów, rysunków, szkiców, modeli, obrazów.
więcej
.
Wróć do listy tematów